Depilacja włosów woskiem

Depilowanie woskiemDepilacja wykonywana samym woskiem lub za pomocą plastrów woskowych jest jedną z obecnie najbardziej popularnych. Depilacja tego typu jest szybka i działa na większym obszarze niż depilatory.

Samo wyrywanie włosków za pomocą woskiem jet mniej bolesne, gdyż całość trwa tylko pociągnięcie (zerwanie plastra) a nie jak w przypadku depilatorów cykliczna praca wyrywania włosków na małej powierzchni skóry.

Depilacja woskowa – wykonywana powinna być regularnie aby uczucia jakie wywołuje podczas wyrywania były małe. Im częściej wyrywamy włoski tym stają się one słabsze i mniej zakorzenione, to przekłada się na mniejsze odczucia podczas wyrywania włosków woskiem jak i podczas używania innych metod depilacji.

Przygotowanie skóry do depilacji woskowej powinno być wykonane na prostych zasadach które jednak są istotne do prawidłowego wykonania depilacji.

Na początku należy zadbać o to aby włoski do wyrwania miały odpowiednią długość. Liczy się że powinna ona wynosić tyle aby z łatwością złapać włosek który się przyklei i wyrwie razem z cebulką. To jaka długość powinna być zachowana w depilacji woskowej wynika z tego jak często jest ona wykonywana i jak mocno są zakorzenione włoski.

W depilacji tego typu można przed zabiegiem znieczulać skórkę przez zastosowanie odpowiednich kremów lub ciepły prysznic, bądź kąpiel która nie tylko nas zrelaksuje ale i rozszerzy komory z cebulkami włosów.

Przyłożenie wosku do skóry powinno być wykonywane równomiernie. Zawsze wyrywa się włoski woskiem jak innymi sposobami zgodnie z układem włosków i kierunkiem ich rośnięcia. Takie wyrywanie zapewnia lepszy chwyt a tym samym i skuteczność depilacji.

Warto pamiętać że po depilacji należy zadbać o skórę, która może być lekko podrażniona. Należy odkazić skórę oraz można użyć kremu zabezpieczającego.

Depilacja woskowa jest skuteczna i sprawia mało bólu, znacznie mniej niż wyrywanie włosków depilatorem działającym na podobnej zasadzie czyli rwaniu. O depilacji woskowej warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.