Depilacja włosów woskiem

Depilowanie woskiemDepilacja wykonywana samym woskiem lub za pomocą plastrów woskowych jest jedną z obecnie najbardziej popularnych. Depilacja tego typu jest szybka i działa na większym obszarze niż depilatory.

Samo wyrywanie włosków za pomocą woskiem jet mniej bolesne, gdyż całość trwa tylko pociągnięcie (zerwanie plastra) a nie jak w przypadku depilatorów cykliczna praca wyrywania włosków na małej powierzchni skóry.

Depilacja woskowa – wykonywana powinna być regularnie aby uczucia jakie wywołuje podczas wyrywania były małe. Im częściej wyrywamy włoski tym stają się one słabsze i mniej zakorzenione, to przekłada się na mniejsze odczucia podczas wyrywania włosków woskiem jak i podczas używania innych metod depilacji.

Przygotowanie skóry do depilacji woskowej powinno być wykonane na prostych zasadach które jednak są istotne do prawidłowego wykonania depilacji.

Na początku należy zadbać o to aby włoski do wyrwania miały odpowiednią długość. Liczy się że powinna ona wynosić tyle aby z łatwością złapać włosek który się przyklei i wyrwie razem z cebulką. To jaka długość powinna być zachowana w depilacji woskowej wynika z tego jak często jest ona wykonywana i jak mocno są zakorzenione włoski.

W depilacji tego typu można przed zabiegiem znieczulać skórkę przez zastosowanie odpowiednich kremów lub ciepły prysznic, bądź kąpiel która nie tylko nas zrelaksuje ale i rozszerzy komory z cebulkami włosów.

Przyłożenie wosku do skóry powinno być wykonywane równomiernie. Zawsze wyrywa się włoski woskiem jak innymi sposobami zgodnie z układem włosków i kierunkiem ich rośnięcia. Takie wyrywanie zapewnia lepszy chwyt a tym samym i skuteczność depilacji.

Warto pamiętać że po depilacji należy zadbać o skórę, która może być lekko podrażniona. Należy odkazić skórę oraz można użyć kremu zabezpieczającego.

Depilacja woskowa jest skuteczna i sprawia mało bólu, znacznie mniej niż wyrywanie włosków depilatorem działającym na podobnej zasadzie czyli rwaniu. O depilacji woskowej warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. RoWa pisze:

    Teraz niby lasery IPL bardzo robią prym. Nie wiadomo czy za wiele lat nie będzie to nagle szkodliwe. Jest to faza jako taka testów. Na pewno działa to lepiej niż woski bo uszkadza strukturę meszka. Tylko, że trzeba tego stosować co jakiś czas, też nigdy nie będzie końca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *