Deska Boer Hybrid offensive WRB modern sports do tenisa stołowego – Opinia i Test

Deska tenisa Boer WRBDeska do tenisa stołowego Boer Hybrid offensive WRB z linii modern sports – to produkt zadziwiająco dobry względem swojej ceny. Jest ona dostępna w dwóch wariantach uchwytu – krótki CS oraz długi czyli taliowany FL (najbardziej popularny typ rączki).

Boer Hybrid offensive WRB w rdzeniu składa się z 7 warstw z czego 2 to drewno Zebra zewnętrzny fornir oraz 5 warstw Ayus. Zewnętrzna warstwa wygala ładnie w odcieniu ciemnego orzechowego kolorytu drewna z pręgami. Zaletą jest także to, że nie będzie się widocznie brudzić od palców przy uchwycie.

Waga deski to około 100 gram – jest dość ciężka ale mieszcząca się w granicach normy (przedział 75-100 g większości desek). Mimo wszystko mogłaby być odrobinę lżejsza – szczególnie dla osób, jakie mają grube ciężkie podkłady na okładzinach.

Grubość rdzenia to około 5,5 – 6 mm – zapewnia to faktycznie dobre czucie piłki podczas gry. Po prostu czuć piłkę podczas uderzenia i zachowuje się całość w sposób przewidywalny dla użytkownika – co jest sporą zaletą.

Wymiary blatów deski to 15×15,5 cm. Mogą mieć drobne różnice w wielkości co do 3 mm. Wielkość blatu pozwoli nakleić dowolne okładziny zarówno nowe, jak i te już używane – które były docinane do innych blatów. Blaty te są w standardowej wielkości.

Rączka typu FL taliowana posiada 10 cm długości. To jest standardowy wymiar. Można też kupić deskę z krótkim trzonkiem typu CS. Co do rączki jest ona dość smukła, osoby posiadające większe dłonie mogą poczuć, że jest ona odrobinę zbyt mało napęczniała, przez co jest mniej pewny na niej chwyt.

Deska wstępnie jest zabezpieczona lakierem bezbarwnym oraz absolutnie matowym. Dzięki temu drewno nie wchłania tak kleju podczas naklejania okładzin.

Kontrola na desce nie jest określona przez producenta. Naszym zdaniem jest to około 90 na 100 możliwych punktów. Dzięki temu, że rdzeń deski jest stosunkowo cienki jest dobre czucie piłki podczas każdego uderzenia. Kontrola jest na wysokim poziomie podczas gry.

Szybkość deski także nie ma określenia przez producenta. Jest to deska stosunkowo szybka ale i masywna. Naszym zdaniem można jej dać około 80+ na 100 możliwych punktów. W zależności od techniki gry i stosowanych okładzin.

Boer Hybrid offensive WRB modern sports – to bez wątpienia bardzo ciekawa alternatywa dla drogich sprzętów markowych producentów. Jej wykonanie jest staranne i sama podczas gry zachowuje się bardzo przewidywalne, co jest ogromną zaletą sprzętu.

Raczej nią nie zagramy ekstremalnie szybkich piłek ale i tak mieści się w klasie OFF- lub All+. Bez wątpienia Deskę Boer WRB można określić jako bardzo dobrą względem jakości i ceny. Polecamy do wypróbowania. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie oraz komentarzy.

Jeden komentarz

  1. Filip Konieczny

    Boear widać robi fajne sprzęty za nieduże pieniądze, stara się ta firma i to jest jej bardzo duży pozytyw. Ogólnie teraz w tenisie stołowym da się kupić wiele tańszych produktów o genialnych parametrach za nieduże pieniądze. Same okładziny przecież corbor czy palio są groszowe a są bardzo dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.