Deska do tenisa stołowego Sanwei Multilayer C – Opinia I Test

Deska Sanwei Multilayer CDeska do tenisa stołowego Sanwei Multilayer C to produkt składający się z aż 17 warstw. Sama nazwa deski oznacza wielowarstwowy – ma to istotne znaczenie co do jej sztywności oraz kontroli wraz z efektem odczuwalnej szybkości podczas gry.

Wielowarstwowa konstrukcja zapewnia jej doskonałą szybkość oraz sztywność uderzenia z zachowanym czynnikiem dużej kontroli. Deska jest w klasie OFF++ – oznacza to, że jest ona ekstremalnie szybka. Trzeba wspomnieć, że są możliwe inne deski jeszcze szybsze – jednakże tutaj parametr balansu szybkość względem kontroli jest na bardzo wysokim poziomie. A tego nie da się osiągnąć przy innych sprzętach jakie mają grubsze blaty czy wagę.

Na uwagę zasługuje także odporność jej konstytucji na uszkodzenia – nawet po przypadkowym uderzeniu w kant stołu nic nie powinno się jej stać. Deska jest wyjątkowo odporna na losowe uszkodzenia dzięki twardości wykorzystanych komponentów.

Sanwei Multilayer C to sprzęt przeznaczony dla graczy ofensywnych – szczególnie tych, jacy lubą bardzo szybkie ataki oraz kontry. Mimo swojej szybkości bardzo dobrze czuć w niej kontrolę każdej piłki.

Waga deski to 85 gram – jest go waga standardowa dla większości sprzętów tego typu.

Prędkość OFF++ z czego tak zwana pierwsza prędkość wynosi 8,5 a druga 9 – producent jednak nie określa względom czego i jakiej skali punktacji ale prawdopodobnie 10 stopniowej. Po teście możemy stwierdzi że jest ona naprawdę bardzo szybka.

Bardzo dobrze się sprawdza w grze zarówno w pierwszej jak i drugiej strefie do szybkich ataków. Szczególnie wpasowuje się w silne ataki topspinowe oraz zbicia piłek. Doskonale radzi sobie w bloku oraz szybkiej kontrze uderzenia.

Uchwyty o standardowej 10 cm długości do wyboru FL wklęsły oraz ST prosty, producent w zależności od sklepu możliwe także inne typy uchwytów AN czy CS. Bardzo dobrze i pewnie leży w dłoni.

Multilayer C składa się z 9 warstw drewna oraz aż 8 przekładek karbonowych z miękkiego węgla. To sprawia, że pomimo sztywności i zadziwiająco dużej szybkości jest ona i tak o świetnej kontroli czucia piłki.

Grubość blatu wynosi 6 mm – to bardzo dobry i istotny wynik także do stosunku kontroli i czucia piłki. Im grubszy blat tym czucie spada. Ten wynik jest bardzo dobry.

Wymiar blatu to 150 mm na 157 mm – może być on odrobinę inny w długości względem innych rodzajów uchwytów. Jest to standardowy wymiar. Będzie na niego pasować każda okładzina nowa jak i używana, która była już wycinana na inną deskę.

Rekreacja jak określa producent wynosi 13 – im większy ten czynnik tym wyższe odbicie piłki upuszczonej na deskę pod kątem prostym. Im większa reakcja tym mocniejsze odbicie. W tym przypadku jest dość wysokie. Pamiętać należy, że na deskę nakłada się okładziny a więc parametr ten się zmienia.

Wibracje Sanwei Multilayer C maja wskaźnik 10,5 – chodzi tutaj o przenoszony stopień wibracji po uderzeniu piłki na rękę. Jest to wartość wyśrodkowana czyli uśrednienie szybkości względem zachowania kontroli. Im więcej tym większa szybkość a mniejsza kontrola. Jest to czynnik mniejszego znaczenia niż pozostałe parametry.

Deska jest sztywna i zdecydowanie świetnie się sprawdzi dla graczy ofensywnych oraz grających wszechstronnie. Jej poziomowanie parametrów można dokonywać za sprawą doboru odpowiednich okładzin.
Jakość wykonania całego zestawu jest wyjątkowo dobra. Także miłe dla oka jest deseń na blacie, ma swój charakter. Szare pola na uchwycie mogą się brudzić. Deska nie ma widocznych oznaczeń modelu po naklejeniu na niej okładzin. Informacje te będą zakryte przez okładzinę.

Podczas gry Multilayer C zachowuje się w sposób doskonały, bardzo precyzyjnie można kierować piłkę w wybrane miejsce oraz czuje się praktycznie każde zagranie. Jest to jedna z najlepszych desek jakie testowaliśmy do tej pory pod względem swoich osiągów. Zdecydowanie możemy ją polecić. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

7 komentarzy

 1. Martis

  Sanwei jedna z najlepszych firm od tenisa a mniej znana w europie bo jest azjatycka. W europie praktycznie wszystko jest zalane sprzętem niemieckim bo oni maja te dominujące marki. A przecież ta firma to jedna z faktycznie czołowych w jakości sprzętu do tenisa stołowego na świecie.

 2. Bogdan

  Widać to jest ich najnowsza linia produktów. 17 warstw to już jest naprawdę coś. Pamiętam jak były 10 warstwowe już dawały nieźle zwiększone możliwości gry. To taka na pewno ma niezłego kopa. Ciekawe za ile będą dostępne w Polsce. U nas pewnie jak zawsze drożej niż na zachodzie jak pojawią się w oficjalnych sklepach do tenisa stołowego. Nie mniej bym z chęcią kupił sobie taki sprzęt.

 3. Koszalinianin

  Hej ja mam Sanwei V1 i jest mega dobra, to także klasa OFF++ a sprawdza się doskonale w uderzeniach blisko stołu. Na pewno wcześniej na offensive classic stigi nie miałem takiego kopa przy uderzeniu. Teraz gra jest znacznie szybsza a nadal nie tracę w niej możliwości precyzyjnego uderzenia. Bardzo mi spodobała się ta firma i jej produkty. Tym bardziej że ich ceny są jeszcze nie tak wygórowane jak piszecie niemieckich producentów.

 4. FrAs

  Ciekawi mnie jakie będą ceny takiego cacka. Słyszałem już wiele razy opinie o tym, że wielowarstwowe sprawdzają się lepiej w osiągnięciu szybkości ale tutaj 17 sztuk to już naprawdę bardzo dużo. Ciekawe jaka cena pojawi się u nas, jak by w miarę rozsądna to natychmiast bym się zaopatrzył w taki sprzęt na próbę. Dzięki za jego prezencję.

 5. Matalo

  Bardzo czekam na to aby trafiła w końcu do sprzedaży. Ten wpis minie zainteresował. Z chęcią kupię i wypróbuje taką deskę. Coś czuję że to może być moja poszukiwana do gry agresywnej ale z dużym czuciem tego co się dzieje na rakietce. Dzięki jak zawsze za wpis i czekam na jej premierę w kraju.

 6. STS

  Gram teraz X-force ale z chęcią tą także bym sprawdził. Do tej pory zawsze jak doradzaliście w tenisie stołowym to nigdy się nie zawiodłem, zawsze jestem mega zadowolony z tego co polecacie. Podoba mi się też jej warstwowienie to faktycznie może się sprawdzić podczas gry. Czekam na nią kiedy pojawi się w sklepach.

 7. Sterkowski

  Sanwei Multilayer C i już wiem że chcę ten sprzęt mieć u siebie. Bardzo czekam na sprzedaż lokalnie, może mi znacznie pomoc osiągnąć większy poziom grania. Mam szybką dechę ale tracę na kontroli a takie coś z czuciem było by dla mnie genialne. Bedę śledził jej pojawienie się w ofertach na przykład modestu czy innego sklepu online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.