Deska Gewo Balsa Carbon 575 do tenisa stołowego – Opinia i Test

Deska Gewo 575Deska Gewo Balsa Carbon 575 do tenisa stołowego to produkt przeznaczony dla zawodników ofensywnych jak i grających wszechstronnie. Deska znajduje się w klasie oznaczonej jako OFF- z dużą kontrolą podczas gry.

Jest to sprzęt, jaki sprawdza się w szybkich zagraniach oraz o mocnej rotacji – bardzo dobrze zachowuje się podczas krótkodystansowej wymiany blisko stołu jak i w drugiej strefie. Powierzchnia deski wybacza wiele błędów (Sweet Spot ) poprzez idealne czucie oraz jednakowe odbicie w każdym miejscu piłki.

Nawet przy silnym ataku, jaki nie został wykonany centralnie środkiem zestawu i tak piłka zachowa się w sposób kontrolowany.

Gewo Balsa Carbon 575 jest głównie przeznaczona dla graczy preferujących silną grę ofensywną lub wszechstronną. Rdzeń deski posiada grubość 5,75 mm jaki jest ułożony pionowo oraz wykonany z balsy. To znacznie wzmacnia uczucie piłki na rączce oraz poprawia tym samym kontrolę uderzenia.

Deska ta także idealnie się sprawdza podczas stawiania bloków aktywnych jak i pasywnych oraz silnych ataków top spinowych czy zbić – także radzi sobie z grą defensywną na plasowaniu piłki.

Zastosowana balsa jest stosunkowo miękka, przez co przenosi duże uczucie kontroli i odczuwania piłki – natomiast przekładki karbonowe 1K Carbon – wzmacnia jej prędkość oraz odczucie. Deska składa się z 5 warstw 3 drewniane z grubym balsowym rdzeniem oraz dwie karbonowe.

Waga całości to zaledwie 75 gram – wymiary blatu 156 cm na 153 cm. Grubość deski blatu wynosi 7,8 mm. Grubość rączki 35 mm oraz jej długość 100 mm – standard.

Rączki można nabyć w kilku wariantach – Taliowanym FL, anatomicznym dla osób z większymi dłońmi oraz ST czyli prosty.

Określenie parametrów przez producenta względem szybkości to 94 punkty – faktycznie jest ona szyba a mimo to zachowuje bardzo dużą kontrolę. Świetnie się komponuje z szybkimi okładzinami jak i tymi do gry wszechstronnej.

Kontrola porównawcza wynosi 90 punktów – jest faktycznie bardzo wysoka. Deskę wyczuwa się praktycznie natychmiast od rozpoczęcia gry, nie wymaga czasu na specjalne ogranie.

W razie potrzeby w linii produktów Gewo Balsa Carbon znajduje się także szybszy odpowiednik deski 775 lub wolniejszy 375 – razem z 575 tworzą linię 3 desek, jakie wypełniają zapotrzebowania na każdy styl gry od Defensywny poprzez grę wszechstronną do mocnej ofensywy.

Powierzchnia blatu została wstępnie zabezpieczona cienką warstwą lakieru. Na rączce widnieje wkomponowane gumowane logo oraz nazwa modelu rakietki. Rączka deski jest bardzo wygodna w uchwycie – testowana FL – o ładnym kolorze brązowym.

Mimo kilku uderzeń w krawędzie stołu nie widać uszkodzeń na sprzęcie a więc można przyjąć, że jest on trwały. Całe wyważenie jest naszym zdaniem bardzo dobre. Ogólnie produkt prezentuje się wizualnie bardzo dobrze a jeszcze lepiej sprawdza się podczas gry.

Podsumowując Gewo Balsa Carbon 575 jest to sprzęt o praktycznie wszechstronnych możliwościach gry. Zapewnia dużą szybkość oraz doskonałe czucie piłki – poprzez świetną kontrolę. Jest to zdecydowanie produkt godny polecenia, zarówno dla graczy ofensywnych jak i wszechstronnych.

To po prostu bardzo udany sprzęt do tenisa stołowego. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

5 komentarzy

 1. Pawlo pisze:

  Świetna deska doskonale się sprawdza w szybkich atakach i ma doskonałe czucie. Gram nią już parę lat i na pewno jej nie wymienię w najbliższym czasie na nic innego. Jest genialna do szybkich okładzin i można z niej robić błyskawiczne kontry. Także lekkość jest jej ogromną zaletą. Mogła by być tylko odrobinę twardsza bo łatwo się niszczy na bokach od uderzenia w krawędzie stołu.

 2. Timur pisze:

  Bardzo szybka deska, dla mnie jest świetna. Dobre czucie nawet przy szybkiej grze oraz waga jest idealna dla szybkich graczy. Trwałość jest średnia, łatwo się wgniata od uderzenia więc to jest jej wada. Ale po za tym jest to genialny sprzęt i polecam wszystkim.

 3. Warren pisze:

  dość sztywne ostrze, ale nie ekstremalne, bardzo dobre na bloku i trafieniu

 4. IguarLVP pisze:

  Sztywność jest dobra i dość łatwo z niej wykonać dobrego topspina, duże dopalenie piłki czuć lekkie klikniecie. Wada to jej bardzo ale to bardzo miękka balsa. Dzięki niej waży ona zaledwie 75 gram i to zaleta ale niestety miękkość balsy to jej wada bo przy byle uderzeniu już powstają uszkodzenia na bokach i coraz bardziej wszystko zaczyna się szczepić i rozpadać im więcej zasunie się nią w kant stołu. Sprzęt super ale nie jest tak odporny na uszkodzenia jak te z twardszego drewna.

 5. ANouX pisze:

  Czucie super na niej tak samo możliwość uzyskania prędkości piłki podczas uderzenia. Gra i jej kontrola na tym sprzęcie jest bardzo wysokich lotów. Wadą jaką widzę jest dla każdego jest jej miękkość czyli duża podatność na uszkodzenia. Nie ukrywam że gram bez tasiemki zabezpieczającej przez co była mocno poobijana na kantach. Sprzęt super tylko łatwo go uszkodzić na brzegach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: