Deska Palio TNT 1 do Tenisa Stołowego – Opinia i Test

Deska Palio TNT 1Deska do tenisa stołowego Palio TNT-1 to wyjątkowo ciekawy sprzęt o zadziwiająco dobrych parametrach technicznych. Jest wykonana z 7 warstw z czego 5 z nich to czyste drewno oraz 2 przekładki węglowe (karbonowe).

Producent nie podał jakiego drewna użyto do konstrukcji. Nie mniej jest bardzo dobrze dobrane do jej osiągów w kontroli oraz czucia piłki. Praktycznie można stwierdzić, że każdą piłkę czuje się podczas gry oraz można ją precyzyjnie posłać w upatrzone miejsce.

Rodzaj karbonu czy przekładek węglowych nie jest wymieniony ani jego grubość. Jednakże deska jest zadziwiająco także szybka. Podczas testów zawsze używam tych samych okładzin, testowałem już wiele desek zarówno znanych firm jak i mniej rozpoznawalnych – szybkość palio TNT-1 bez wątpienia mieści się w czołówce, mimo doskonale zachowanej kontroli podczas gry.

Grubość blatów wynosi 7 mm – tylko teoretycznie im cieńsze tym lepsza kontrola oraz im grubsze tym szybsze. Tutaj jest zachowana moim zdaniem idealna proporcja szybkości i kontroli deski.

Waga to od 85 do 91 gram – producent określa, że może się wahać w tych graniach. Choć na samej desce jest wybita waga 91 gram. Jest to praktycznie w zakresie standardowym – jaki mają wszystkie profesjonalne sprzęty. Jednakże dla mnie mogłaby być lżejsza, tak około 15 gram bo gram dosyć technicznie.

Do wyboru są dwa rodzaje uchwytów – FL czyli taliowany wklęsły oraz CS czyli do gry w stylu chińskim krótki. Rączka w przypadku FL ma długość standardowe 10 cm.

Określenie parametrów deski Palio TNT-1 przez producenta to prędkość 9+ oraz kontrola 8 – wiadomo, że prędkość zestawu zależy od okładzin w głównej mierze i tak samo kontrola – jednakże przy testach na tych samych rodzajach sprzętów moja ocena to 9 oraz 9 na 10 czyli bardzo wysoko.

Wymiary blatów do naklejenia okładziny 15 x 15,6 cm – jest to standard. Swobodnie będzie pasowała każda okładzina zarówno nowa jak i używana już wycięta.

Wygląd to sprawa indywidualna – ale trzeba przyznać, że cały sprzęt prezentuje się doskonale. Grube czarne blaty oraz szachownica naturalnego koloru drewna na uchwycie. To wygląda bardzo dobrze – przynajmniej dla mnie.

Blaty są wstępnie bardzo lekko lakierowane matowym podkładem. Jednakże jest on bardzo mało zauważalny. W przypadku klejenia klejem kauczukowym sprawdzą się bardzo dobrze, natomiast przy kleju wodnym bym zastosował samemu dodatkową warstwę lakieru.

Sprzęt ten w mojej ocenie powinien się sprawdzić szczególnie dla osób jakie grają mocno rotacyjnie oraz szybko. Bardzo dobre przeniesienie mocy jest z deski na piłkę przez co można stawiać na niej także silne szybkie bloki jak i błyskawiczne kontry – to oczywiście też w zależności od okładzin.

Jeśli miał bym ocenić TNT-1 od Palio muszę o niej powiedzieć, że jest to faktycznie dynamit podczas silnych uderzeń. Co ciekawe, mimo bardzo dużych prędkości jakie osiąga ta deska, nie traci się nic na kontroli piłki – nawet w szybkich nie do końca precyzyjnych wymianach.

Zdecydowanie warto przyjrzeć się jej samemu, jest to jedna z najlepszych desek jakie do tej pory testowałem a kosztuje co do jakości dość małe pieniądze. Na pewno bym nią grał na stałe, gdyby miała odrobinę mniejszą jak dla mnie wagę. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

5 komentarzy

 1. Juliusz pisze:

  ile kosztuje i gdzie można kupić

  1. totemat.pl pisze:

   Samemu daliśmy za nią 65 zł i oczywiście na Aliexpress. Tam mają różne wahania cenowe ale powinno się udać kupić za tyle samo lub taniej gdy będzie jakaś sezonowa promocja. Przesyłka była bezpłatna.

 2. Tenisowy pisze:

  Mam tą palio od około 10 dni. Dla mnie super kontrola i szybkość. Wada to także i moim zdaniem waga jaka jest odrobinę wyższa niż bym oczekiwał. Ale po za tym świetny sprzęt i dobrze się sprawdza w grze ofensywnej.

 3. Eryk łaski pisze:

  Gdyby ta Palio TNT 1 nie była taka ciężka to by była genialna. Ale 90 gram to już spory balas dla grubych szybkich okładzin. Razem zestaw wyskakuje 200 gramowy a to trochę dużo. Czucie i szybkość doskonałe – tylko fajnie jak by ważyła nawet te 80 g a nie 90. Te dziesięć robi mi różnice jak się gra na treningach kilka godzin. Po za tym bardzo fajnie wykonanie deski.

 4. RobiNs pisze:

  Bez wątpienia jest szybka ta deska ale i dość ciężka. Jej waga + okładziny ofensywne o też dużym podkładzie i już mamy faktycznie spory ciężarek. Super się nada na mniejsze podkłady czy lżejsze zestawy. Moim zdaniem jest bardzo przyzwoita i na pewno trwała choć chyba ustępuje produktom 729 czyli friendschip.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *