Deska Sanwei Multilayer W do tenisa stołowego – Opinia I Test

Deska Sanwei Multilayer WDeska do tenisa stołowego Sanewi Multilayer W – to 11 warstwowy sprzęt do gry silnie ofensywnej czyli ataku o doskonałym czuciu piłki.

Deska składa się z 11 warstw i jest w całości z drewna – to w rzeczywistości ogromna zaleta. W obecnych czasach niesłusznie jest parcie na przekładki węglowe – drewno daje lepsze odczucia podczas gry. Rodzaj drewna to przede wszystkim Limba w tym modelu.

Reakcja określana przez producenta wynosi 12,5 – to czynnik oczywiście problematyczny, gdyż nie jest przypisane w jakiej skali. 12,5 to bardzo duża odpowiedź deski – czyli upuszczenie swobodnie piłki na gołą deskę i wysokość jej odbicia. Jest to więc bardzo szybie odbicie.

Wibracja – czynnik jaki sprawia odczucie podczas uderzenia piłki w trakcie gry. W tym modelu wynosi on 11,5 – to także wskaźnik, że deska jest bardzo szybka. Im większa wibracja tym większa prędkość deski kosztem teoretycznej kontroli.

Prędkości jakie posiada Sanewi Multilayer W – pierwsza 8,5 oraz druga aż 11. Jest to bardzo wysoki wynik – klasyfikujący ją jako bardzo szybką deskę przy grze aktywnej.

Waga to około 85 gram – jest to przedział standardowy. Dobrze że nie jest cięższa, ma to znaczenie przy zakładaniu okładzin na większych podkładach, jakie mają swoją większą wagę.

Grubość blatu to 6 mm – jest to bardzo dobry wynik. Im cieńszy blat tym lepsza kontrola i odczuwanie piłki podczas gry. Przy tej szybkości deski tak cienki blat jest bardzo dużą zaletą, tym bardziej że jest wykonana cała z drewna a dokładnie jego 11 warstw.

Deska jest dostępna w dowolnym rodzaju uchwytów. Dla Europejczyków będzie to szczególnie FL – wklęsły. Długość rączki 10 cm standard. Bardzo dobrze wykonane profilowania – trzyma się ją pewnie i stabilnie w dłoni. Boki przy uchwycie blatu są sfrezowane co ułatwia grę – nie wrzyna się żaden ostry bok deski w dłoń.

Sanewi Multilayer W jest w klasie sprzętów OFF+ a więc dla graczy ofensywnych. Warto jednak wspomnieć, że doskonale sprawdzi się także w grze wszechstronnej jak i obronie. Decydujące znaczenie ma w niej czucie – twardość ocenić można całości zestawu jako uśredniony.

Wymiary blatu gdzie można nakleić okładzinę to 150 mm szerokości na 157 mm długości. Wymiar jest standardowy, będą na niego pasowały wszystkie okładziny nowe i już te wycięte na inne blaty. Jest do zaleta, że nie ma tutaj jakiś niestandardowych wymiarów.

Najważniejszym czynnikiem jednak jest kontrola a ta jest zadziwiająco wysoka. Ogólnie deski drewniane cieszą się bardzo wysokim czynnikiem czucia. W tym przypadku będzie się odczuwało praktycznie każdą piłkę i jej zachowanie podczas wykonywania uderzenia.

Jeśli mamy ocenić Sanewi Multilayer W to trzeba jej przyznać, że jest to doskonała deska do tenisa stołowego. Zapewnia czucie piłki na bardzo wysokim poziomie podczas gry – jest to już bardzo wysoki standard, jaki zdecydowanie polecamy do wypróbowania. Jest mało desek z tak doskonałym rozwiązaniem konstrukcyjnym kontroli w czasie prowadzenia gry. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

5 komentarzy

 1. Aramis pisze:

  Mam też drewnianą deskę Sanwei i jest mega dobra. Odczucie piłki jest nieporównywalnie większe gdy stanowi ją samo drewno i o tak dobrze dobranej twardości. Też się dziwię że parcie jest na wkładki węglowe skoro lepsze są te z całego drewna.

 2. SpinaczA pisze:

  Ciekawe po ile będzie sprzedawana w Polsce. U nas pewnie będzie drożej niż gdzie indziej. Tak samo sprzęt jakiś czas temu kupiłem w Niemczech taki sam jak u nas w sklepach tylko że taniej o 30%. Azjatyckie sprzęty są zdecydowanie bardzo wysokie jakości to myślę że mała zapaść produkcji europy jest teraz. Azja przejmuje rynki.

 3. Anna Porawska pisze:

  Podoba mi się, dla kobiet mało jest desek jakie mają fajny deseń. Ta mi się bardzo podoba, taką mogę grać bez żadnych dodatkowych chwytów na rączkę. Zapiszę sobie aby śledzić jej pojawienie się w sklepach.

 4. Rafał pisze:

  Można ją gdzieś już kupić? Multilayer C też mnie interesuje.

  1. ToTemat pisze:

   W Polsce jeszcze nie ma oficjalnie. W europie niebawem zacznie się pojawiać w innych krajach. Warto szukać na OLX tam my po testach sprzedajemy sprawdzany sprzęt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *