Dieta na wiosnę – jak zdrowo odżywiać się po zimie?

Dieta WiosennaBez względu na porę roku, powinniśmy dbać o prawidłową dietę. Jednak w każdej porze roku wskazane są nieco inne posiłki, ze względu na odmienne potrzeby względem składników odżywczych.

Dowodzi tego jadłospis, który przygotowuje każdy dobry catering. Widać w nim wyraźnie, że w zależności od pory roku dominują w nim nieco inne potrawy. Jaka dieta będzie odpowiednia wiosną?

Co jest ważne wiosną?
Wiosna kojarzy się z odrodzeniem i energią. Niestety w praktyce organizm często jest w tym okresie osłabiony z powodu zmęczenia okresem zimowym. W okresie wiosennym, zwłaszcza tym wczesnym, często czujemy się osłabieni fizycznie. Pojawiają się też problemy ze skupieniem uwagi.

Ponadto mogą wystąpić pewne objawy fizyczne, takie jak łamliwość włosów i paznokci oraz zajady czy suchość skóry. Tego wszystkiego można jednak uniknąć, dostarczając do organizmu odpowiednie pierwiastki. Innymi słowy, niezbędna jest prawidłowa dieta. Zatem jakie posiłki powinien dostarczać zimą catering?

Odpowiednia dieta na wiosnę
Co warto jeść wiosną? W tym okresie bardzo ważne jest dostarczanie do organizmu większych ilości cynku, wapnia i magnezu. Przydatne są też potas i wszelkie antyoksydanty. Niezbędne są również witaminy z grupy B, a także witaminy A i C. Wiosna to czas przeziębień i grypy. Dlatego potrzebne są składniki odżywcze zwiększające odporność.

Warto dodawać do posiłków czosnek, a także spożywać orzechy. Szczególnie cenna jest w tym okresie pszenica. Nie można zapominać o warzywach, takich jak marchew, rzodkiewka, szpinak i brokuły. Warto również uzupełniać dietę owocami, zwłaszcza cytrusowymi, a także porzeczkami i jabłkami.

Catering – gotowa dieta na wiosnę
Zastanawiasz się, jak skomponować właściwą dietę na wiosnę? Możesz z tego zrezygnować, zlecając to zadanie profesjonalistom. Rozwiązaniem jest catering, czyli codzienne dostawy posiłków skomponowanych zgodnie z Twoimi wiosennymi potrzebami. Catering to zbilansowana i smaczna dieta, a jednocześnie wyjątkowa wygoda.
Zamów już dziś: catering Rybnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *