Dlaczego drukarki laserowe są najlepsze

Drukarka laserowa zaletyDrukarki laserowe stają się coraz bardziej popularne i zdecydowanie wypierają rozwiązania tuszowe. Ich popularności zyskuje na sile zarówno w domach jak i już od dawna w firmach.

Głównymi zaletami takich drukarek jest bardzo niski koszt ich utrzymania oraz duża wydajność. Drukarki laserowe mają także słabe strony o których będzie dokładniej poniżej.

Co to są drukarki laserowe – są to drukarki do papieru które działają na zasadzie podgrzania laserową wiązką światła pyłu tuszowego. Pył ten który znajduje się w kartridżach drukarki pod wpływem wysokiej temperatury przylepia się do kartki. Cały proces powstaje na foli światłoczułej na której pracuje laser.

Jakie są zalety drukarek laserowych – przede wszystkim ich główną zaletą  jak było wspomniane wcześniej są bardzo niskie koszta jej używania. Jeden kartridż w drukarce laserowej wystarcza przeciętnie na wydrukowanie 2500 stron zwykłego tekstu na kartkach o formacie A4.

Co jest bardzo ważne w drukarkach tego typu kartridże są tańsze niż atramentówek a wiec oszczędność jest bardzo duża.

Drukarki laserowe mają dużą wydajność pracy czyli potrafią drukować szybciej w krótszym czasie od innych drukarek. Dokładność druku w drukarkach laserowych jest bardzo precyzyjna gdyż drukują one wektorowo. Drukarki tego typu mają bardzo duża precyzję drukowania nawet małych znaczków i emblematów, a także tonowania barw oraz są bardzo ciche.

Wady drukarek laserowych – drukarki te zużywają więcej prądu od tradycyjnych. W przypadku uszkodzenia ich naprawa jest bardziej kosztowna. Części drukarek są mocno skomplikowane dlatego z reguły nie da się ich naprawić samemu. Ostatnią ich wadą jest fakt że posiadają przeważnie duże gabaryty – czyli są po prostu duże.

Mimo wszystko warto posiadać drukarkę laserową. Ich obsługa daje więcej możliwości a i same wymienione zalety zdecydowanie przemawiają za jej kupnem. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *