Dlaczego dziecko płacze

Dziecko płaczePłacz dziecka sprawia wielu rodzicom i opiekunom trudność. Często opiekunowie dziecka nie wiedzą dlaczego one płacze – tutaj głównie dotyczy to tych najmniejszych dzieci, które jeszcze nie potrafią mówić. Dziecko płacze zawsze z jakiegoś powodu.

Dlaczego dziecko płacze – dziecko płacze z różnych powodów. Szczególnie dotyczy to dzieci które jeszcze nie potrafią mówić czyli bardzo młodych. Płacz służy u tych dzieci najmłodszych zazwyczaj do zwrócenia uwagi rodzica. Płacz dziecka wynika z kilku powodów i jest to sygnał dla opiekuna że dziecko czegoś potrzebuje.

Warto dodać że dzieci młodsze płaczą znacznie częściej – powodem jest to że nie są one same zdolne do choćby zmienny pozycji leżenia. Im dziecko jest starsze czyli ma więcej miesięcy lub lat tym płacz jest rzadszy.

Płacz dziecka wynika najczęściej z głodu – szczególnie u dzieci mniejszych. Także gdy dziecko ma pełną lub mokrą pieluchę, płacze że czuje się nie komfortowo. Bardzo często jest spotykany płacz u małych dzieci dlatego że chcą aby ktoś na nie zwrócił uwagę – dziecko potrzebuje uwagi i poczucia bezpieczeństwa. Przykładem tego jest to, że gdy ma się je na racach nie płacze – gdy tylko się je położy może natychmiast zacząć.

Warto także wspomnieć o innych przyczynach płaczu. Małe dzieci czasami mają kolki czyli znaczne zbieranie się gazów i niezdolność do ich wydalenia. Z tym warto udać się do lekarza. Inny powód to gdy dziecko ząbkuje – wychodzenie nowych zębów jest dla nich bolesne.

Dziecko płacze zawsze po to aby zwrócić swoją uwagę. Czasami chodzi tutaj o sama bliskość opiekunów a czasami o potrzebny fizjologiczne.

W przypadkach gdy nie jesteśmy pewni dlaczego dziecko płacze warto udać się do lekarza dziecięcego. Najważniejsza jest troska. Na pocieszenie, czas w którym dziecko płacze praktycznie co chwilę ustępuje po kilku miesiącach. Warto o tym poczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *