Dlaczego powstają rozstępy skórne

RozstępyRozstępy czyli nieciągłości tkanki odznaczające się pręgami o kolorze czarownym lub sinym powstają przez kilka powodów. Najbardziej typowymi przyczynami powstania rozstępów jest ciąża u kobiet.

Chodzi tutaj o to, że podczas ciąży skóra brzucha jest bardzo mocno rozciągnięta, przez co tworzą się nieciągłości. Rozstępy także powstają z innych powodów.

Kolejnymi powodami powstawania rozstępów jest to, że skóra bardziej się napina niż jest w stanie się rozciągnąć bez ubytków. Chodzi tutaj głównie o szybki wzrost ciała. Szczególnie dotyczy to albo zbyt szybkiego rośnięcia lub przybierania na wadze i masy ciała.

Brak witamin to kolejny powód powstawania rozstępów. Należy przyjmować takie witaminy jak C oraz E i F aby zabezpieczyć się przed rozstępami. Tworzenie się rozstępów nie jest trudna rzeczą do wyleczenia. Wystarczy tylko zadbać o miejsca ich występowania specjalnymi kremami, masażami i przyjmowaniem witamin dla organizmu.

Komu tworzą się rozstępy nie ma na to reguły i nienależny się nimi zbytnio przejmować. Rozstępy same z czasem znikają w ten sposób że nie ma po nich prawie śladu, warto także zastosować przyspieszające procesy regeneracyjne na rozstępy o których napisaliśmy w innym artykule. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: