Dlaczego warto filtrować wodę do picia

Filtrowanie wodyW obecnych czasach wodę wypada filtrować. W wodzie pobieranej bezpośrednio z kranów znajduje się wiele szkodliwych roztworów oraz pływa niewidoczna dla gołego oka zawiesina.

Filtrowanie wody jest bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli dbamy o  nasze własne zdrowie.

Co daje filtrowanie wody – woda jak wcześniej wspomniałem jest w stanie surowym mocno zanieczyszczona. Nawet gdy tą wodę przegotujemy w czajniku, nadal nie jest ona odpowiednio oczyszczona. W wodzie pływa bardzo dużo zawiesin i roztworów. Samo to że biegnie do naszego kranu przez kilometry rur które nigdy nie są czyszczone mówi o jej właściwościach. Wodę więc powinno się zawsze filtrować.

Filtry wykorzystane do oczyszczania wody są bardzo skuteczne. Tutaj nie jest mowa o filtrach stosowanych na krany lecz dzbankowych. Dzbanki do filtrowania wody działają najlepiej z wszystkich rodzajów filtrów do wody.

Filtrowanie wody zapewnia oczyszczanie jej z szkodliwych roztworów. Także po filtrowaniu zawiesina, czyli mikro cząsteczki zostają oczyszczone z wody a zatrzymane na filtrze. Filtrowanie ma jeszcze inne liczne pozytywne cechy jakimi jest poprawienie smaku wody.

Smak wody filtrowanej czyli czystszej, jest inny od wody gotowanej prosto z kranu. Po wodzie filtrowanej nigdy nie zbiera się kamień. Tak samo parząc herbatę na wodzie przefiltrowanej nie zbierze się żaden osad.

Filtrowanie wody jest więc bardzo przydatną rzeczą dla naszego zdrowia oraz samego komfortu. Flirty wraz z dzbankami filtrującymi nie są wcale takie drogie i można je dostać w bardzo wielu odmianach. Szczególnie polecam zakup tego sprzętu w internecie, ceny są znacznie niższe a jakość często większa wraz z wyborem. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

2 komentarze

  1. Rafał Traszka

    Właśnie z tą filtrowaną wodą to też jest tak na dwoje wróżone. Z jednej strony woda z kranu w rurach nie jest za czysta bo leci w niej przez te same rury wiele syfu. Z drugiej strony woda filtrowana jest już jałowa i nie ma żadnych wartości dla ciała. Woda jaką się filtruje jest okrojona lub całkowicie pozbawiona minerałów a tym samym nie jest to dobre. Dlatego to nie jest taka prosta sprawa. Nie powinno się pić tylko tej z filtra. No chyba że pijemy dużo soków i jemy wiele innych rzeczy mających w sobie wodę.

  2. Czaskowska

    Ja tam swojej u siebie nie filtruję, nie uważam aby była taka potrzeba. Mam dość nowe rury a sama leci wydaje się że dobrej jakości. Kiedyś używałem jej do odkamieniania, ale to też mijało się z celem zabieranie jej minerałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.