Dlaczego warto pić wodę mineralną

Woda z minerałamiWoda jaką spożywamy jest bardzo ważna dla naszego organizmu i poprawnego funkcjonowania. Organizm ludzki potrzebuje określonej ilości wody oraz odpowiedniej jej jakości.

Warto dodać że typowa woda kranowa jest w rzeczywistości czymś obojętnym dla naszego organizmu, dostarczającym minimum do przeżycia. Rozpatrzmy dlaczego wybieramy wodę mineralną a nie wodę z kranu.

Po pierwsze woda z kranu jest chlorowana czyli posiada w sobie związki chemiczne mające zabić bakterie oraz inne organizmy niezdrowe dla człowieka. Chlor jest niestety tak samo szkodliwy i niebezpieczny w spożywaniu w dużych ilościach.

Sama kranówka także ma w sobie opiłki żelaza które pochodzą z rur, przez które leci do naszego domu. Nie ma także doskonałych metod filtracyjnych takiej wody w rozsądnej cenie.

Dlaczego warto pić wodę mineralną – jest to po prostu woda czysta bez sztucznych dodatków chemicznych. Posiada w sobie liczne minerały wspomagające dla naszego organizmu. Istotną sprawą jest to aby wybierać wodę z dobrych źródeł a nie z czegoś niepewnego pochodzenia.

Woda mineralna smakuje lepiej niż karnówka i znacznie lepiej się przyswaja. Zdolności filtracyjne wody mineralnej są kilkakrotnie większe niż innych wód. Dzięki minerałom bardzo szybko filtruje nasz organizm usuwając z niego enzymy i inne niekorzystne substancje.

Wody minerale posiadają Kationy i Aniony czyli minerały. W kationach spotkać można zazwyczaj wapń, magnez, sodę, potas a w anionach – wodorowęglany, siarczany, chlorki, fluor. Czyli jak widać jest w niej wiele składników które kupuje się w aptekach dla zdrowia. Wody te są pobierane z źródeł głębinowych i także są dodatkowo filtrowane.

Często smak tych wód jest lepszy z powodu specjalnego jej nasycenia – dlatego warto na nich robić tradycyjne napoje (kawa, herbata, soki itp.). Należy spożywać około 2 litrów wody dziennie dla osoby dorosłej. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *