Dlaczego warto płakać dla zdrowia

PłakanieNikt nie lubi płakać, jest to zazwyczaj reakcja na coś nieprzyjemnego. W rzeczywistości rozróżnia się dwa rodzaje płaczu. Pierwszym z nich jest płacz wywołany złymi bodźcami a drugi to płacz radości – niestety ten drugi spotykany jest bardzo rzadko.

Płacz jest jednak korzystny i to że posiadamy łzy jest bardzo dobre dla nas samych.

Dlaczego warto płakać – płakać należy zawsze gdy nam się na niego zbiera. Płacz ma bardzo wiele właściwości pozytywnych. Jest on przydatny zarówno z powodów psychicznych jak i oczyszczających. Płacz a dokładnie łzy same są substancją oczyszczającą. Główne zalety płaczu to oczywiście rozładowanie sytuacji napięciowej.

Dzięki płaczowi zenit złego nastroju czy pustki psychicznej zostaje rozwiany. Płacz nie jest i nigdy nie był oznaką słabości, a raczej stroną subtelną duszy. Osoby które nie umieją płakać są albo bezwzględne, lub mają uszkodzone coś w systemie wywołującym łzy.

Dzięki łzom nasza sytuacja wydaje się znacznie mniej tragiczna niż przypuszczaliśmy przed płaczem. Oczywiście płaczemy tylko z nastroju a nie sztucznie go wywołując.

W rzeczywistości jest nieprawdą że płacz piękności szkodzi, w jakiś nieokreślony sposób. Warto czasami wypłakać zgromadzone napięcie, po tym na pewno każdy poczuje się lepiej. Należy pamiętać że płacz jest to działanie ludzkie i jest one pozytywne.

Samo to że posiadamy zdolność płaczu jest bardzo wielkim darem. On pozwala nam przebrnąć przez naprawdę ciężkie sytuacje życiowe, z zachowaniem niezszarpanych nerwów.

Powstrzymywanie się od płaczu na siłę niczego nie rozwiązuje w wręcz pogarsza. Płacz nas odstresuje i jest on koniecznym czy nawet niezbędny w niektórych ciężkich sytuacjach. Dlatego uczmy się płakać i odbierać go jako coś naturalnego, pomagającego pozostać nam w zdrowiu psychicznym i  szczególnie emocjonalnym. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: