Dobry bezpłatny program antywirusowy Emsisoft Emergency Kit – Opinia

Emergency Kit programProgram Emsisoft Emergency Kit służy do usuwania wirusów oraz wszelkiego rodzaju złośliwego oprogramowania. Dobrze sobie radzi z koniami trojańskimi, dialerami czy różnego typu adware, spyware i innym robactwem.

Oprogramowanie to obecnie jest jednym z najlepszych spośród darmowych rozwiązań. Od płatnej wersji różni się tylko tym, że nie działa on w systemie w sposób ciągły – tworzący stała ochronę. Wersja bezpłatna działa na zasadzie skanera – który się uruchamia ręcznie w miarę potrzeb.

Samemu zalecam uruchamiać skaner w programie około raz na miesiąc i skanując cały dysk. Natomiast jeśli zmiany są dokonywane tylko na jednym dysku (instalatory i system) to tylko ten jeden dysk.

Program aktualizuje się automatycznie lub ręcznie do najnowszej bazy sygnatur zagrożeń. Całość jest całkowicie bezpłatna i sprawdza się doskonale w wykrywaniu niechcianych elementów. Obecnie jest to jedno z najlepszych oprogramowań zabezpieczenia komputera na żądanie, za pomocą skanera ręcznego a dodatkowo całkowicie od lat bezpłatnie.

Emsisoft Emergency Kit posiada kilka rodzajów skanowania – szybki do miejsc najczęściej problematycznych, pełny wszystkiego co jest w systemie i dyskach oraz własny – gdzie sami wybieramy sektory i dyski do sprawdzenia. Do skanu jest dostępnych także kilka dodatkowych opcji – głębokości skanu, pomijania itp.

W przypadku wykrycia zagrożeń można wybrać akcję – od skasowania, poprzez kwarantannę po wykluczenie z działania ponownego skanowania elementu.

Szybkość skanowania w Emsisoft Emergency Kit – jest względnie dobra. Im więcej ma sektorów do przeszukania oraz dokładności testowania tym będzie one trwało więcej czasu. Jednakże nie blokuje to komputera ani w widoczny sposób nie obciąża systemu i jego działania. Dysk o pojemności 1TB sprawdza około 2+ godziny czasu, jeśli jest w znacznej mierze zajęty.

Wykrywalność stoi na bardzo wysokim poziomie – ale nie może być to jedyny program zabezpieczający. Jest to skaner na żądanie a nie w czasie rzeczywistym. Program Emsisoft Emergency Kit powinien być traktowany jako dodatkowe zabezpieczenie komputera.

Oprogramowanie nie zajmuje wiele miejsca i uruchamia się je tylko w miarę potrzeby. Działa trochę podobnie jak Malwarebytes lub Zemana i tego typu oprogramowania. Jednakże Emsisoft Emergency Kit jest w pełni darmowy i niczym istotnym nie różni się od płatnego odpowiednika oraz nadal trzyma poziom jakości działania.

Zdecydowanie warto wypróbować działanie darmowego programu antywirusowego Emsisoft Emergency Kit i samemu go ocenić. W mojej opinii jest to świetne narzędzie, jako dodatkowe zabezpieczenie komputera. Zapraszam do kolejnych artykułów w serwisie.

2 komentarze

  1. OtrockiMat pisze:

    Mogę powiedzieć od siebie że Emsisoft faktycznie jest niezły. Mam go od kilku lat i na razie nie było problemów z komputerem. Także skanuję nim co jakiś czas urządzenie, ale nie częściej niż raz na miesiąc. Raczej przypominam sobie o nim raz na 3 miesiące i wtedy robię skan dysku. U mnie 750 GB zajętego na 90% skanuje około 4 godzin. Ostatnio nawet nic nie znalazł, może poprawiła się ochrona innych programów.

  2. Nastka pisze:

    Sprawdziłem u siebie ten program antywirusowy. super działa i co więcej faktycznie jest całkowicie bezpłatny. Wykrył u mnie więcej niż inne co cały czas pracują w tle. Bardzo jestem z niego zadowolony i zostawię go już na stałe na swoim komputerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *