Domowe sposoby jak wyleczyć zgagę

Zgaga domoweZgagę można pokonać także domowymi sposobami. Domowe sposoby to takie które nie wymagają od nas posiadania specjalnych leków, nabywanych w aptekach do zwalczenia pieczenia przełyku. Domowe sposoby na zgagę są skuteczne i warto o nich napisać więcej.

Domowe sposoby na zgagę – jest bardzo wiele sposobów które bywają bardzo pomocne do zwalczenia zgagi. Z domowych sposobów należy przede wszystkim wymienić stosowanie siemienia lnianego które jest najczęściej polecane na te dolegliwości. Siemię lniane ma te właściwości że zarówno chroni żołądek po jego przyjęciu jak i neutralizuje kwasy żołądkowe.

Przygotowanie siemienia lnianego na zgagę jest bardzo proste. Należy ziarna dobrze zmielić a następnie zalać wrzącą wodą. Na chwilę odstawić całość pod nakryciem aby dobrze się zaparzyła. Gdy zostanie utworzony kleik można spożywać taki wywar. To się normalnie je łyżeczką. Mielenie i zalewanie wodą ma na celu stworzenie formy łatwo przyswajalnej przez organizm i szybciej działającej.

Kolejny sposób to wypicie szklanki ciepłej wody z dodatkiem miodu 1 łyżeczka oraz jedną łyżeczką octu jabłkowego. Jest to mniej przyjemny domowy sposób na zgagę ale także skuteczny. Należy wspomnieć o najważniejszym czyli naszej naturalnej ślinie. Podczas zgagi nasze gruczoły wytwarzają samoczynnie więcej śliny i jest to bardzo dobre.

Inna metoda to łyżeczka sodki oczyszczonej rozrobionej w wodzie lub napicie się trochę mleka. To z reguły najczęściej wybierane sposoby.

Ślina ma działanie naturalizujące kwasy żołądkowe przez co należy ją połykać. Ślina ma odczyn zasadowy przez co pomaga w zwalczeniu zgagi. Gdy te domowe sposoby walki z zgagą nie pomogą, należy wybrać lek farmaceutyczny. Dobrze mieć więc zawsze w domu jakieś leki na zgagę w przypadku silnych ataków.

Zgaga trwa od kilku do kilkunastu minut. Czasami jednak może trwać nawet kilka godzin. Gdy zgaga jest przewlekła i często się powtarza należy udać się do lekarza na badania. O samej zgadze warto poczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *