Draże kokosowe Rido z Biedronki – Opinia

Draże z biedronkiDraże produkowane dla marketów Biedronka o nazwie Rido to produkt wizualnie zbliżony do swoich konkurentów. Smakowo wypadają one całkiem nieźle mimo tego, że są bardzo ale to bardzo słodkie, można by powiedzieć przesadnie słodkie.

W składzie nam się one dość mocno nie podobają, nie uważamy ich za dobry przykład tego typu słodyczy a raczej dość słaby.

Paczka mieści w sobie 150 gram produktu, ciemnych kulek z wypełnieniem kokosowym w polewie kakaowej. Tego typu słodycz jest przysmakiem wielu dzieci, ale niestety, warto się poważnie zastanowić nad tym czy warto je kupować. Aby to zrobić należy zapoznać się z ich składem. Naszym zdaniem w składzie jest za wiele pewnych elementów przez co tego produktu nie będziemy polecali.

Skład draży kokosowych Rido z Biedronki: cukier (na pierwszym miejscu znaczy że jest go najwięcej – to nie jest dobre, bo kupuje się draże kokosowe a nie cukier w tym przypadku), polewa kakaowa 17% na skład której wchodzą: ponownie na pierwszym miejscu cukier, utwardzony olej sojowy i palmowy (bardzo nieciekawy składnik wpływający na blokowanie układu krążenia i związanych z tym mnóstwem bardzo poważnych chorób), kakao o obniżonej zawartości tłuszczu 17,6 %, emulgator w postaci lecytyny sojowej oraz nie określony aromat.

Następnie wiórki kokosowe 10%, serwatka w proszku z mleka, utwardzony tłuszcz roślinny (tak jak poprzednio składnik niekorzystnie wpływający na żyły), odtłuszczone mleko w proszku. Wafle na skład których wchodzą: mąka pszenna, skrobia ziemniaczana, olej roślinny i sól. Następnie w składzie mamy barwnik E150c czyli karmel amoniakalny (także składnik nie za ciekawy bo syntetyczny – w celu ubarwienia), syrop glukozowy (czyli słodzik), substancja glazurująca w postaci E414 czyli gumy arabskiej po której może czasami wystąpić uczulenie.

Ogólnie jak widać po samym składzie jest sporo kontrowersyjnych składników, co być może gorsza normy GDA a dokładnie wartość odżywcza w postaci cukrów oraz kwasów tłuszczowych nasyconych jest znacznie za wysoka aby mówić dobrze o tym produkcie.

Wartość odżywcza Rido w 100 gramach produktu oraz GDA w nawiasie wyrażone procentowo: wartość energetyczna 465 kcal (24%), białko 3 g, węglowodany 73,6 g w tym cukry aż 70,1 g (aż 78% !!!), tłuszcz 16,8 g (24%) w tym kwasy tłuszczowe nasycone 10,2 g (aż 52% !!!), błonnik 3,7 g oraz sód 0,05 g (1%). Jak widać normy są bardzo wysokie i przez to, ten produkt jest naszym zdaniem złej jakości.

Jest to coś przez co bardzo łatwo przytyć, za wysokie wspomniane normy GDA, oraz dodatkowo wcześniej wymienione składniki problematyczne.

Naszym zdaniem jest to produkt nie warty polecenia i warto wybrać coś znacznie zdrowszego i lepszego jakościowo. Nie polecamy dlatego Rido draży kokosowych z biedronki. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: