Drzewoterapia i jej zalety

Leczenie drzewamiBardzo popularna w ostatnich latach stała się terapia z drzewami. Jak się okazuje jest to metoda przynosząca bardzo duże efekty w działaniu. Głównymi zaletami drzewo trapi czyli przejmowaniu pozytywnej energii z drzewa jest uspokojenie wewnętrzne oraz odprężenie.

Jak się okazuje terapia z drzewem bardzo dobrze wpływa na stan psychiczny a także samopoczucie fizyczne. Terapia polega na bardzo prostej czynności oparcia się o drzewo lub jeszcze lepiej objęcia drzewa i przytulenia się do jego pnia. Cała drzewo terapia może być przeprowadzana samemu bez żadnego nadzoru i wszędzie tam gdzie są drzewa, na przykład w lesie czy w mieście czy jego obrzeżach.

Jak przeprowadzić drzewo terapię

Zaczynamy od znalezienia ładnego i zdrowego drzewa, pień drzewa może być taki że obejmiemy go rękoma lub też taki którego nie damy rady otoczyć ramionami. Najlepiej aby drzewo było gdzieś w jakimś miejscu spokojnym, nie hałaśliwym. Gdy znajdziemy już takie miejsce należy po prostu spróbować objąć drzewo swoimi rękoma i przyłożyć do jego pnia głowę. Można także usiąść przy drzewie i oprzeć się o nie plecami.

Taka pozycja w uścisku z drzewem powinna trwać nie mniej niż 5 minut czasu a im dłużej tym lepiej. Można przy tym zamknąć oczy i starać się o niczym nie myśleć tylko czuć drzewo. Na początku napisałem ładne drzewo – jest to bardzo istotne gdyż drzewo zdrowe daje nam prawdziwą energię pozytywną a chore, zmurszałe może przekazywać nam w odczuciach swoje choroby.

Taka terapia zapewne brzmi dla wielu osób na coś niesamowitego i prawie nie naturalnego. Sposób drzewo-terapi jest znany od setek lat i widnieje w licznych legendach o ludziach drzew czyli Driadach. W dzisiejszej technice jest stwierdzone z całą pewnością że drzewa przekazują nam pozytywną energię gdy z nimi przebywamy.

Dobrej mocy drzewa w drzewoterapi (drzewo terapii) można zażywać bez obaw i w dowolnych ilościach. Na pewno nikomu nie wyrządzi ona krzywdy, a tylko pomoże uspokoić ducha i znaleźć spokój wewnętrzny oraz się odprężyć. Najlepszym okresem na przeprowadzanie drzewo terapii jest lato a następnie wiosna – jesień i okres praktycznie nieaktywny drzew czyli zima.

Bardzo duże efekty przynosi możliwość mocnego przytulenia się do drzewa o gładkiej korze czyli brzozy, topoli, lipy czy klonu, itp. Z reguły nie przytula się do drzew owocowych gdyż ich obieg jest znacznie większy niż potrzebuje nasz organizm.

Na zakończenie do drzew owocowych warto się poprzytulać gdy ma się zamiar zajść w ciążę, oczywiście nie drzewo to sprawi tylko życiowy partner – drzewo pomoże w próbie zajścia w ciążę naładowując ciało kobiety jak i mężczyzny pozytywną energią produkcyjną, jak na drzewo owocowe przystało. Naprawdę warto samemu skorzystać i spróbować poprzytulać się do drzew. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Tawasaka pisze:

    Właśnie często widać ludzi jak przytulają się do drzew. nie wiem czy to działa a może to placebo. Na pewno jest to miłe oku, że ludzie szanują drzewa i traktują ich jak bliźnich. Samemu mi też zdarzyło się obejmować drzewa i to w sumie jest dobre na stres, uspokaja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *