Duża maczeta 82 cm Bull – Opinia i Test

Maczeta 82 cmMega wielka maczeta o długości całkowitej 82 centymetry z czego długość ostrza stanowi 58 centymetrów o zmiennej szerokości klingi od 4,3 do 6,8 centymetra. Długość rączki wynosi wiec 24 cm. Waga całkowita maczety z pochwą wynosi 930 gram (około 890 sama maczeta).

Opisywana maczeta jest widoczna na zdjęciu, posiada na klindze mały znaczek głowy byka (Bull).

Stal z jakiej została wykonana jak pisze producent to 420 – jest to popularna stal nierdzewna stosowana do tak naprawdę tanich klasowo noży a nie jak piszą sprzedawcy wysokiej jakości. Sprzedawcy także piszą, że jest ona wykonana starannie i solidnie – co jednak nie jest prawdą.

Klinga mega wielkiej maczety jest bardzo płytko wpuszczona w rękojeść – zaledwie na około 1,5 cm a tam bardzo słabo zespawana małymi spawami tylko w 2 miejscach. W rękojeści znajduje się owalny schowek jaki nie jest wodoodporny gdyż od strony ostrza są duże prześwity do wnętrza rękojeści a więc nie jest to szczelne.

Z drugiej strony rękojeści znajduje się plastikowy korek zakręcany na cienki gwint – jaki bardzo łatwo może się uszkodzić po prze krzywe wkręcenie i tym samym przestanie on trzymać. Samą maczetę nabywa się totalnie tępą – jest ona do własnego ostrzenia.

Warto wspomnieć, że nie jest to stal mocno utwardzana – gdyż ostrze się mocno chwieje na wszystkie strony oraz dość łatwo łapie wykrzywienia.

Pokrowiec jaki jest sprzedawany z maczetą raczej jest niskiej jakości. Nie ma możliwości przyczepienia do paska ani do innego elementy wyposażenia. Bardzo szybko się niszczy na łączeniach i nitach a dodatkowo jak maczeta będzie ostra zostanie rozcięty z dużą łatwością.

Maga wielka maczeta widoczna na zdjęciach naszym zdaniem nie jest produktem wartym uwagi i polecenia. Zdecydowanie bardziej opłaca się kupić coś mniejszego i znacznie lepiej wykonanego a często i tańszego. W tym przypadku płaci się za przysłowiową wielkość jaka jest niestety pustym słowem, gdyż jest to bardzo słaby przedmiot mogący służyć tylko jako dekoracja a nie narzędzie w teren.

Maczeta z racji tego że jest cała ze stali może być zespawana po złamaniu, ale kto chce produkt jaki na pewno będzie trzeba samemu naprawiać. Lepszą są takie jakie mają klingę wpuszczoną w całą rękojeść a nie tylko na jej bardzo małym odcinku. Zapraszamy do kolejnych tematów.

2 komentarze

  1. DyrKa pisze:

    Miałem tą zabawkę u siebie i działała około dwa dni. Jak uderzyłem nią w jakieś porosty było ok. Ale już pierwszy zgrzyt, tego nie da się naostrzyć jak brzytwy – ona jest z trefnego metalu. Następnie jak uderzyłem tym w drzewo to od razu odpadła rączka od ostrza. To jest tak przymocowywane że jedyne co to ma wygląd do zawieszenia na ścianie i nic więcej.

    Jak ktoś chce hasać z czymś takim i coś z nią robić, to zdecydowanie wybierzcie innych produkt. Fajnie że oni was uczciwie o tym powiadamiają. ja także to robię.

  2. Antek Grzan pisze:

    Niedawno kupiłem tą mega maczetę – duża maczeta dokładnie jak na zdjęciu. To jest tylko dekoracja i nie nadaje się do niczego. Spaw tylko na przyłapanie a nie spawany z rączką. Stal najgorszej jakości – prawie plastelina. Ogólnie wydatek zupełnie bez sensu i oddałem to do sprzedawcy. To jest zwykła zabawka, która się rozpadnie przy pierwszym uderzeniu w coś twardego. Zdecydowanie także odradzam tych dużych maczet. Chyba też to było w sklepie u tego Bull (coś tam) co ma tytuł sprzedawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *