Dzbanek filtrujący wodę Aquaphor Onyx – Opinia i Test

Dzbanek filtrujący wodęDzbanek do filtrowania wody Aquaphor Onyx, to nowoczesne urządzenie pomagające oczyścić wodę kranową, tak aby była znacznie lepsza i czystsza do spożycia.

Jak wiadomo woda biegnąca w wodociągach nigdy nie będzie wysokiej jakości, z powodu wyłapywania zanieczyszczeń zarówno od rur jak i innych miejsc podczas przepływu.

Opisywany dzbanek pozwoli oczyścić wodę ze wszelkich szkodliwych elementów oraz dodatkowo dzięki specjalnym filtrom wzbogaci ją o korzystne elementy magnezu.

Dzbanek Aquaphor Onyx posiada aż 4,2 litra pojemności – jest to duża ilość, jaka zapewni nawet całej sporej rodzinie odpowiednią ilość przefiltrowanej wody do rożnych celów. Możliwość nalania tak dużej ilości wody, skutkuje dużą oszczędnością czasu po przez brak konieczności stałego jej dolewania.

Dzbanek nie posiada na sobie widocznych oznaczeń typu zastosowanego tworzywa jego korpusu. Nie wiadomo jaki to jest rodzaj tworzywa i oznaczenie rodzaju materiału. Nie ma także informacji o atestach na kartonie, ulotce 3 i na dzbanku – to jest duża wada produktu po przez brak takich informacji.

Pojemność wody przefiltrowanej wynosi 2 litry według producenta oraz realne 3,4 l w dzbanku – na dzbanku nie ma zaznaczonej podziałki do jakiego miejsca jest to ilość wody. Mechaniczny wskaźnik zużycia filtra ma przedział od 0% do 100% sprawności – cały jego cykl trwa około 109 otworzeń wieka dzbanka do nalania wody.

Tutaj rodzi się mała problematyka dla skrupulatnych osób, gdyż filtr dzbanka jest przeznaczony do około 200 litrów wody – czyli wskaźniki aby dobrze pokazywały zużycie filtra, należało by nalewać wody za każdym otwarciem klapy około 1,83 l. To jest mały detal ale może mieć dla kogoś znaczenie.

Filtr jaki stosowany jest w dzbanku powinien wystarczyć na około dwa miesiące korzystania z urządzenia. Potem należy wymienić go na nowy – filtr jak było wspomniane wcześniej – przefiltruje z powodzeniem około 200 litrów wody. Czas filtracji wynosi około 3-10 minut – jest to uzależnione od stanu zużycia filtra, twardości wody oraz oczywiście ilości wody jaka zostanie poddana filtracji w danym czasie.

Najlepszym rozwiązaniem jest nalewanie pełnych cykli do dzbanka, aby wskaźnik zużycia filtra pokazywał najbardziej zbliżoną wartości – czyli wlewki po około 1,83 litra wody do pełnego zużycia filtru na wskaźniku lub nalewanie dzbanka do pełna czyli całe 4,2 litra do maksymalnie 50-55% wskaźnika zużycia filtra – jako wskaźnik do jego koniecznej wymiany.

Wskaźnik zużycia wkładu filtracyjnego jest mechaniczny – jest to najlepszy typ rozwiązania. Wskaźniki cyfrowe czy kalendarzowe nie pokazują faktycznego stanu ilości przefiltrowanej wody a tylko czas działania filtru. W przypadku wskaźników mechanicznych zawsze odnoszą się one do ilości wody przefiltrowanej o ile zachowuje się cykle napełniania (liczą ilość rozchylenia czy otwarcia klapy). Jest to bez wątpienia jedno z najlepszych rozwiązań tego typu.

Dzbanek Aquaphor Onyx bez wątpienia wygląda bardzo nowocześnie i elegancko. Jest on dostępny w kilku wariantach kolorystycznych: biały – klasyczny i elegancki, granatowy – dobrze komponujący się z wodą, bordowy (fioletowy), różowy, czerwony i czarny.

System nalewania wody znajduje się w otwieranej mechanicznie pokrywie typu flip-flop. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki niemu nie zbiera się kamień wodny na elementach wpustu wody. Pokrywa dzbanka Onyx unosi się do góry i jednocześnie zlicza ilości otwarcia wieka, jakie przekładają się na mechaniczny wskaźnik zużycia filtru wody.

Otwierana pokrywa oraz jej otoczka ustawiona w pozycji frontalnej przypomina z wyglądu odrobinę deskę stosowaną w toaletach – może to zbudzić uśmiech – ale i być źródłem ciekawych anegdot towarzyskich.

Rączka dzbanka jest bardzo poręczna i wygodna – dobrze dopasowuje się do dłoni. Dzbanek Aquaphor Onyx jest kształtu kulistego o dobrze spasowanych elementach. Co do wyglądu prezentuje się on naprawdę bardzo dobrze i elegancko.

Do dzbanka załączone są filtry B100-25 Maxfor z kładem B25Mg – wkład ten zarówno zapobiega osadzaniu się kamienia oraz oczyszcza wodę ze substancji szkodliwych a także wzbogaca wodę o magnez.

Wkład filtrujący zwiera włókna Aqualen – to dzięki nim skutecznie usuwa jony metali ciężkich oraz chlor, fenol, pestycydy, żelazo, kamień wodny, osady, elementy rdzy, piasku, szlam, związki organiczne, produkty ropopochodne a także nieprzyjemny smak i zapach wody w znacznie skuteczniejszy sposób względem tradycyjnych filtrów.

Dzbanek filtrujący wodę Aquaphor Onyx to bez wątpienia bardzo dobre urządzenie wyposażenia domu. Jego ogólny bardzo estetyczny wygląd oraz duża pojemność zapewniają duży komfort użytkowania. Dzbanek sprawdza się idealnie w kuchni nawet dla sporej rodziny. Zdecydowanie jest to produkt godny polecenia. Zapraszamy do kolejnych opinii i testów w serwisie.

2 komentarze

  1. Poli pisze:

    Mam tego dzbanka u siebie w domu już z dwa lata. Jest trochę porysowany, klapka się zepsuła jaka podnosi się wieko, coś tam się złamało. Ale po za tym wszystko działa sprawnie. Jego największa zaleta to licznik mechaniczny i przede wszystkim wielkość czyli pojemność wody. Raz naleje się i starcza na długo nie jak w innych gdzie trzeba ciągle dolewać co chwila.

  2. Urlyk Baniewicz pisze:

    Jego wielkość to mega zaleta, dużo wody można mieć gotowej do działania. Wlew wygląda faktycznie jak muszla klozetowa a w zasadzie deska klozetowa z tą klapą. Dzbanek działa super, mechaniczny licznik zużycia także się sprawdza lepiej niż elektryczne z bateriami. Jestem z niego bardzo zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *