Elbląg – dlaczego warto tu kupić dom?

Elbląg i mieszkanieWiele osób chcących zamieszkać nad morzem lub blisko niego, poszukuje lokum w Trójmieście. Tamtejsze ceny nieruchomości są jednak odstręczające, a często wręcz zaporowe. Z powodzeniem można jednak znaleźć dom w innym nadmorskim mieście, takim jak Elbląg. Sprawdźmy, czy i dlaczego warto tam zamieszkać.

Leżący w Województwie Warmińsko-Mazurskim Elbląg jest jednym z najstarszych miast w Polsce, pełnym zabytków i pięknie położonym w pobliżu Zalewu Wiślanego. Jednakże atrakcje turystyczne to jedno, ale osoby poszukujące nowego miejsca do życia zwracają uwagę przede wszystkim na inne walory, związane z warunkami bytowymi. Zobaczmy, czym potencjalnych mieszkańców przyciągnąć może Elbląg.

Taniej niż w Trójmieście

Nie ma się co oszukiwać – wszystko drożeje. Ceny nieruchomości również idą bardzo mocno i bardzo szybko w górę. Dotyczy to całej Polski, jednakże w jednych miastach czy regionach wzrost ten następuje szybciej, w innych wolniej.

Zamieszkanie nad Morzem Bałtyckim jest z pewnością dobrym pomysłem, ze względu chociażby na szybki rozwój gospodarczy tamtych regionów, niemniej jednak Gdańsk, Gdynia i Sopot zajmują jedne z najwyższych lokat w kraju, jeśli chodzi o koszt zakupu nieruchomości. Osoby szukające domu niedaleko Bałtyku mogą jednak przejrzeć oferty z Elbląga. Ceny nieruchomości w tym pięknym warmińsko-mazurskim mieście są w dalszym ciągu o wiele niższe niż w niedalekich metropoliach. Poszczególne kwoty zależą oczywiście od położenia względem morza oraz standardu wykończenia budynku, niemniej za metr kwadratowy w Elblągu zapłacimy nawet kilka razy mniej niż w Trójmieście. Do tego elbląski rynek nieruchomości jest bogaty, toteż każdy znajdzie coś dla siebie. Domy mogą też stanowić znakomitą lokatę kapitału.

Aby znaleźć swoją wymarzoną nadmorską posiadłość, wystarczy przejrzeć oferty domów na sprzedaż w Elblągu.

Miasto dobrze zlokalizowane

Jednym z najważniejszych czynników, dla których ludzie decydują się osiedlić w danym mieście, jest jego lokalizacja, w tym komunikacja z innymi ośrodkami miejskimi. Jeśli chodzi o Elbląg, jest on pod tym względem bardzo atrakcyjny, posiada bowiem bezpośrednie połączenie kolejowe m.in z Gdańskiem, Malborkiem, Koszalinem, Olsztynem i Białymstokiem. Korzystając z transportu publicznego, do Trójmiasta dojechać można w nieco ponad godzinę, z kolei pokonanie tej trasy samochodem zajmie około 40 minut. Przez obwodnicę Elbląga przebiegają dwie drogi krajowe: S7 prowadząca do Gdańska, Warszawy i Krakowa, a także S22 będąca najkrótszą drogą łączącą zachód i wschód Europy. Fanów żeglugi, jak i osoby zamierzające się z niej utrzymywać, z pewnością zainteresuje elbląski port morski.

Zdrowe życie

Poszukując miejsca do zamieszkania, warto pamiętać o szeroko pojętych kwestiach zdrowotnych, jak również po prostu o komforcie i przyjemności życia. Elbląg w tych kategoriach wypada bardzo dobrze. Nie tylko znajduje się w pobliżu morza, co ma korzystny wpływ na zdrowie, ale też jest miastem pełnym zieleni, która działa dobroczynnie i na organizm, i na psychikę. Innym plusem tego miasta jest bardzo dobry dostęp do opieki zdrowotnej – potwierdzeniem tego jest miejsce na podium Rankingu Zdrowia Polski, przygotowanego i opublikowanego przez ekspertów Dziennika Gazety Prawnej. Pod względem ilości zapleczy medycznych, dostępności badań oraz statystyki długości życia Elbląg zajął wysoką, trzecią lokatę, wyprzedzając takie aglomeracje jak Olsztyn czy Warszawa.

Innymi walorami Elbląga są: atrakcyjny rynek pracy, znaczna liczba ośrodków kulturalnych i wspaniałe zabytki. Te cechy miasta również czynią je atrakcyjnym miejscem do zamieszkania.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: