Esperal Radom to skuteczna forma leczenia alkoholizmu
Uzależnienie od alkoholu jest to poważny problem. Choroba alkoholowa dotyka nie tylko osoby uzależnionej, lecz wpływa również na jej najbliższe otoczenie (rodzinę, przyjaciół).
Najczęściej osoba nadużywająca alkoholu ignoruje lub nie zdaje sobie sprawy z powagi problemu. Osoby te są również przekonane, że cały świat jest przeciwko nim. To błędne przekonanie należy podważyć, jeśli mamy pomóc alkoholikowi w pokonaniu nałogu jakim jest alkoholizm.
Na chorobę alkoholową niestety nie ma lekarstwa. Problem nie zniknie, jeśli uzależniony i osoby z jego otoczenia będą udawać, że nie istnieje. Natomiast z alkoholizmem da się żyć. Trzeba utrzymywać całkowitą trzeźwość (co dla osób uzależnionych jest początkowo bardzo trudne, lecz nie jest niemożliwe). Abstynencja pozwala wrócić do dawnego życia bez nałogów. Jak ułatwić sobie powrót do całkowitej trzeźwości?
Wszywka alkoholowa Esperal Radom jest doskonałym sposobem na skuteczne utrzymanie abstynencji. Lek ten wszywany podskórnie działa przez okres nawet do 12 miesięcy. Zaburza prawidłowe trawienie alkoholu, przez co wywołując negatywne skojarzenia z alkoholem – uzależniony przestaje pić. Sprawdź co jeszcze gwarantuje ta forma leczenia alkoholizmu.
Czym jest i jak działa wszywka alkoholowa Esperal?
Esperal Radom to lek występujący w formie tabletek zawierający substancję czynną jaką jest Disulfiram. To właśnie ta specyficzna substancja zaburza prawidłowy metabolizm alkoholu w organizmie. Lek jest zwykle podawany w postaci tabletki i umieszczany pod skórą w okolicy pośladków lub łopatki. Esperal jest formą terapii awersyjnej. Stosuje się go w celu zapobiegania chęci picia alkoholu i pomocy w przezwyciężeniu objawów choroby alkoholowej a także w kompleksowej terapii uzależnień. Oznacza to, że osoba uzależniona zdająca sobie sprawę co ją czeka jeżeli mając wszyty Esperal napije się alkoholu, najczęściej całkowicie rezygnuje ze spożywania trunków, aby uniknąć bardzo złego samopoczucia.
Jak należy przygotować się do wszycia Esperalu?
Do zabiegu zaszycia alkoholowego nie ma konieczności wcześniejszych specjalnych przygotowań. Przede wszystkim dlatego, że zabieg ten nie ingeruje w szczególny sposób w organizm pacjenta. Osoba uzależniona musi na zaszycie przyjść całkowicie trzeźwa. Jeżeli pacjent zgłosi się na zabieg w stanie upojenia alkoholowego, nie zostanie do niego zakwalifikowany. Wiąże się to z ryzykiem natychmiastowego wejścia wszywki alkoholowej Esperal w reakcję z pozostałością alkoholu w organizmie pacjenta. Spowodować może to wiele nieprzyjemnych lecz również niebezpiecznych skutków ubocznych, które zagrażają nie tylko zdrowiu, ale także i życiu pacjenta.
Jak wygląda zabieg zaszycia alkoholowego?
Przed wszyciem tabletek z Esperalem konieczna jest rozmowa pacjenta z lekarzem wykonującym zabieg wszycia. Do najczęstszych przeciwwskazań należą: stan nietrzeźwości (pacjent nie może być pijany przez co najmniej 24 godziny przed wszyciem), nadwrażliwość na którykolwiek składnik aktywny leku, niektóre choroby układu krążenia oraz przebyty niedawno zawał serca (w ciągu pół roku od daty planowanego zabiegu). Jeśli pacjent kwalifikuje się do zabiegu, musi podpisać niezbędne dokumenty (w tym zgodę na zabieg zaszycia).
Musimy wiedzieć, że nie powinniśmy zmuszać pacjenta do zabiegu implantacji leku. Terapia awersyjna jest leczeniem bardzo specyficznym. Jeżeli pacjent nie posiada odpowiedniej motywacji do leczenia awersyjnego, konsekwencje mogą być niebezpieczne jeżeli podczas leczenia wszywką napije się on nawet niewielkiej ilości napojów alkoholowych. Po podpisaniu dokumentów lekarz zastosuje u pacjenta znieczulenie miejscowe. Dzięki takiemu znieczuleniu nawet najbardziej wrażliwi pacjenci twierdzą, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Chirurg wykonuje małe nacięcie na skórze aby wprowadzić następnie lek Esperal w miejscu nacięcia.
Następnie zszywa skórę za pomocą samowchłaniających się szwów. Jesteśmy pewni, że w specjalistycznym gabinecie zabieg zostanie wykonany prawidłowo z wykorzystaniem oryginalnego leku: Disulfiram WZF oraz w atmosferze akceptacji i zrozumienia. Blizna po implantacji nie będzie widoczna i powinna zagoić się w ciągu tygodnia.
Jakie dolegliwości może mieć pacjent jeżeli napije się alkoholu mając wszywkę?
Osoby decydujące się na zabieg wszycia Esperalu są poinformowane o tym jakie dolegliwości mogą im grozić jeżeli mając wszyte podskórnie tabletki z Esperalem napiją się nawet niewielkiej ilości trunków wysokoprocentowych. Co może im grozić? Zanim przejdziemy do wymienienia poszczególnych skutków ubocznych warto mieć na uwadze, że niektóre z nich przypominają kaca (silne zatrucie alkoholowe). Co odróżnia je od kaca? Na pewno stopień nasilenia objawów, potrafią być bardzo intensywne, a także czas trwania – do 10 godzin. Co więcej, niektóre z nich są na tyle niebezpieczne, że mogą wywołać uszczerbek na zdrowiu pacjenta. Wśród najczęściej występujących działań niepożądanych można wymienić:
- silny ból głowy i zawroty,
- mdłości i wymioty,
- drżenie mięśni,
- nadpotliwość,
- zaczerwienienie twarzy,
- omdlenia,
- lęk przed śmiercią,
- kołatanie serca,
- w skrajnych przypadkach może dojść nawet do zawału serca.
Jeżeli osoba uzależniona chce uniknąć wyżej wymienionych objawów musi bezwzględnie przestrzegać zasad abstynencji. Wtedy nic mu nie grozi, a wszywka jest całkowicie obojętna dla organizmu pacjenta.
Wszywka alkoholowa jako pomoc podczas kompleksowej terapii
Osoby poddające się zabiegowi zaszycia alkoholowego dość często zadają pytanie lekarzom: czy wszywka alkoholowa leczy alkoholizm? Czy implantacja leku z Esperalem pomoże mi wyjść z uzależnienia? Czy muszę podjąć jeszcze jakieś dodatkowe kroki terapeutyczne? Wszywka stosowana Radom jako jedyny element leczenia choroby alkoholowej niestety nie przyniesie oczekiwanych rezultatów terapeutycznych. W ten sposób alkoholik nie pokona swojego uzależnienia. Alkoholizm jest chorobą, która trwa przez całe życie.
Osoby uzależnione po zaszyciu alkoholowym powinny niezwłocznie zgłosić się na psychoterapię. Najlepszą opcją są zamknięte placówki leczenia uzależnień. Terapia uzależnień w zamkniętej placówce pozwala chorym na alkoholizm uświadomić sobie ich skalę problemu z uzależnieniem od alkoholu oraz uczy technik radzenia sobie z nim. Osoby w ośrodku uczą się nowych nawyków życia bez używek, a także wyrabiają sobie silnie zmysł samokontroli oraz zdobywają umiejętności jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych, które po wyjściu z ośrodka zdarzają się każdemu. Uzależniony, który będzie wiedział jak sobie radzić z kryzysem, nie wróci do alkoholizmu.
Ośrodki oferują także pomoc dla osób współuzależnionych oraz rodzin pacjentów. Pacjenci, którzy zakończyli terapię uzależnień, ale po wyjściu z ośrodka potrzebują jeszcze jakiejś pomocy, mogą się ponownie zgłosić do specjalistów w celu uzyskania pomocy terapeutycznej oraz medycznej w razie potrzeby. Najważniejsza w leczeniu choroby alkoholowej jest silna motywacja pacjenta do powrotu do całkowitej trzeźwości i normalnego funkcjonowania w środowisku rodzinnym, zawodowym oraz w społeczeństwie. Z wszywką alkoholową Esperal oraz psychoterapią jest to możliwe.