Facebook – manipulacja użytkownikami serwisu

Manipulacja FacebookJeden z najbardziej popularnych serwisów typu social media, czyli Facebook jest bardzo często stroną w coraz to bardziej wymyślnych aferach.

Można domyślić się, że portal ten ma znacznie więcej niechlubnych działań i zamierzeń niż te o jakich co jakiś czas można dowiedzieć się z mediów – nie wszystko być może ma przecieki i wychodzi na jaw.

Najbardziej popularne afery z udziałem Facebook dotyczyły: możliwości komercyjnego wykorzystania prywatnych zdjęć użytkowników przez sieć i jej partnerów w działaniach marketingowych, wypłynięciu ogromnej ilości danych poufnych użytkowników jak i eksperymentowanie na użytkownikach bez ich świadomości w badaniach interakcji psychicznych.

Wiele z tych działań jakie budzą duże kontrowersje było zgodnych z regulaminem portalu. Logiczne wydaje się znacznie lub całkowite organicznie zaufania do Facebooka oraz podobnych stron tego typu.

Raczej nie jest roztropne podawanie tam swoich danych prywatnych oraz osobowych – gdyż z całą pewnością zostaną przetwarzane marketingowo lub w celu badania rynku czy samego gromadzenia danych o prywatnych osobach.

Warto do wszystkich portalów społecznościowych podchodzić z dystansem i udostępniać w nich minimum danych poufnych. Warto czasami się zastanowić czy posiadanie w takich miejscach własnego profilu jest przydatne – czy może lepiej mieć kontakt ze znajomymi na żywo, bez przepływu informacji w sieci.

Naszym zdaniem warto ograniczać korzystanie z tego typu stron oraz całkowicie być uczulonym na podawanie własnych danych w sieci – aby w przyszłości nie wiązało się to z trudnymi do przewidzenia konsekwencjami. Zapraszamy do następnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Kawis

    Najgorszy i najbardziej zakłamany portal to ten facebook a ludzie nadal z niego korzystają jak jacyś szaleni. Przecież to jest maszyna to prania mózgów i manipulacji oraz wyciągania informacji o ludziach. Nie jest zrozumiałe dlaczego mimo setek afer i tak ludzie nadal tam siedzą i nadal pompują tego giganta zła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.