Fajna sztuczka magiczna z płytą CD

Sztuczka z CDWykonanie prostej ale zarazem dość efektywnej sztuczki z dowolną płytą CD (DVD) jest bardzo proste. Z płyty należy zedrzeć wierzchnią warstwę farby (w niektórych przypadkach może sprawić to trochę trudności).

Następnie zapalniczką podgrzewa się płytę od dowolnej strony i w dowolnym miejscu, tak aby powstało w niej mocno rozrzedzone i plastyczne oczko, pod wpływem działania ciepła tworzy się taka plastyczna soczewka.

Nagrzanie ciekłego oczka plastiku na płytce musi być wykonane w taki sposób, aby nie powstała w nim dziura i się samo nie zapadało oraz nie zapaliło. Gdy stanie się mocno plastyczna jest już wszystko gotowe aby wykonać sztuczkę magiczną.

Następnym krokiem jest silne dmuchnięcie w to oczko – powinno powstać coś na kształt długiego leju stygnącego plastiku (może dochodzić on nawet do 2 metrów).

Sztuczka ta jest bardzo prosta w wykonaniu i nie wymaga niczego więcej niż stara i niepotrzebna płyta CD- DVD itp. oraz zapalniczka do podgrzania jej powierzchni. Od biedy można wykonać ją też bez zapalniczki zwykłą zapałką.

Jeśli ktoś spróbował to wykonać to zapraszamy do napisania w komentarzu jak wyszło.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: