Fałszywe osoby – jak je rozpoznać i się ich pozbyć

Fałszywe osobyOsoby określane jako fałszywe stanowią faktycznie bardzo liczną grupę osób. Często nawet przez wiele lat można nie zdawać sobie sprawy o takiej osobie we własnym otoczeniu.

Osoby fałszywe ujawniają się wtedy, gdy zostanie spełniony jakiś czynnik „zapalający” okazujący jej prawdziwy i często głęboko ukryty charakter.

Zazwyczaj osoby fałszywe nie określają siebie jako ten typ postaci. Jak wiadomo punkt widzenia zależy prawie zawsze od punktu siedzenia. Zachowanie tego typu osób jest z reguły kreowane przez brak spełnienia życiowego lub zawodowego, zazdrość – nawet często nie zdając sobie z tego sprawy świadomie oraz niedowartościowanie społeczne a także często głupota i wrodzona zgryźliwość.

Osoby tego typu określają się umniejszaniem zasług innych osób, obgadywaniem za plecami, knowaniem spisków i prowokacji na inne osoby oraz fałszywą życzliwością – a w rzeczywistości szukaniem sposobów aby komuś dopiec lub wyśmiać czy utrudnić życie oraz plany – szczególnie w sposób niejawny.

Jedynym najprostszym rozwiązaniem na ten typ ludzi jest ich całkowite ignorowanie. Nigdy nie należy takim osobom dawać drugiej szansy – ludzie się z reguły nie zmieniają. Należy takich osób całkowicie się pozbyć z otoczenia – nie odpowiadać na ich próby nawiązywania rozmów i wszelkie próby konwersacji oraz wchodzenia w interakcje.

Warto także przeanalizować samego siebie – czy aby się nie spełnia norm osoby fałszywej samemu, względem innych osób. Jeśli natomiast chce się otaczać życzliwymi osobami warto robić afirmacje w tym kierunku i samemu wysyłać pozytywną energię i czyny do innych – eliminując te osoby jakie tego nie odwzajemniają lub wręcz zakłócają przepływ tego typu energii czy działań.

Do każdego należy być życzliwym ale także zawsze oczekiwać od nich odwzajemnienia tego co samemu się im daje, w innym wypadku warto podarować siebie taką znajomość. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

2 komentarze

  1. OlgaMar pisze:

    Mam wrażenie że co roku to jest więcej takich osób. Na pewno czasy komuny to bardzo pogłębiły a może nawet stworzyły ten problem. O ile wcześniej ludzie byli otwarci po komunizmie stali się zawistni, kombinatorzy i aby mieć plecy nie tak jak dawniej. Także po nim stali się snobami pewexowymi co utrzymuje się do dzisiaj.

  2. IXI-A pisze:

    Nie wiem jak Państwo ale ja mam wrażenie, że takich osób co roku jest więcej. W sensie zazdrość ludzka oraz obgadywanie i tego typu złe zachowanie jest coraz częściej widoczne u ludzi. Nie wiem skąd to się bierze ale to faktycznie ma miejsce. Taka dziwna mentalność Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: