Filtry do wody Dafi

Woda z minerałamiFiltrowanie wody kranowej ostatnimi czasy stało się niezwykle popularnym i cenionym zajęciem. Posiada ono wiele korzyści, które mogą realnie wpłynąć na codzienne funkcjonowanie każdego człowieka. Tak naprawdę aby rozpocząć przygodę z filtrowaniem wody trzeba wyposażyć się jedynie w dobry dzbanek i kompatybilny filtr do wody.

Jednymi z najlepszych filtrów na rynku są bardzo dobrze rozpoznawalne filtry do wody Dafi. Co w sobie kryją, jak działają i jakie korzyści dają swoim użytkownikom?

Filtry do wody Dafi – budowa i działanie 

Budowa filtrów do wody Dafi gwarantuje prawidłowe oczyszczanie wody kranowej. Co prawda woda pochodząca z polskich sieci wodociągowych jest zdatna do picia i przebadana pod kątem mikrobiologicznym. Jednak niestety bardzo często wzbogacona jest o dodatkowe składniki psujące jej smak czy zapach. Taka woda sprawia, że użytkownicy niechętnie korzystają z jej usług jako bieżącego źródła wody pitnej, którą mogą pić wprost ze szklanki.

Filtry do wody Dafi potrafią odmienić oblicze wody kranowej o 180 stopni. Wszystko ze względu na swoją innowacyjną budowę opartą na kompozycji węgla aktywnego oraz żywicy jonowymiennej. Węgiel aktywny jest powszechnie znanym absorbentem, który jest w stanie pomagać nawet w przypadku zatruć toksycznymi lekami. W formie granulatu wykorzystywany jest do budowy filtrów do wody Dafi, a jego zadaniem jest pochłanianie zanieczyszczeń znajdujących się we wnętrzu wody kranowej.

Niestety znajduje się ich dość sporo, a większość z nich to zanieczyszczenia chemiczne. Do najbardziej uporczywych zalicza się obecność cząsteczek chloru zmieniających smak i zapach wody. To właśnie przez chlor większość osób kojarzy wodę kranową w sposób negatywny. Po przefiltrowaniu wody przez filtr dzbanka węgiel aktywny pochłania cząsteczki chloru sprawiając, że woda jest smaczna i pachnąca! W ten sam sposób filtry pochłaniają pestycydy, inne związki fosforoorganiczne czy nawet metale ciężkie.

Żywica jonowymienna jest kolejny elementem budowy filtrów do dzbanka Dafi. Ze względu na swoje działanie redukuje ona twardość wody, a więc stężenie węglanów wapnia i magnezu znajdujących się w formie rozpuszczonej. To one są odpowiedzialne za powstawanie tak zwanego kamienia w budowie wewnętrznej urządzeń AGD podgrzewających wodę podczas swojej pracy. Są to ekspresy do kawy, czajniki elektryczne czy nawet żelazka. Używanie przefiltrowanej wody ze zredukowaną ilością węglanów sprawia, że ryzyko wytrącania się problematycznego kamienia w swoich sprzętach domowych drastycznie spada!

Korzyści z używania filtrów Dafi 

Filtry Dafi potrafią w realny sposób zredukować liczbę wydatków poprawiając budżet każdej rodziny. Wszyscy jej członkowie każdego dnia zużywają większą bądź mniejszą liczbę wody. Podróżom na trening, do szkoły, pracy czy na studia zawsze towarzyszy butelka wody.

W dzisiejszych czasach zakup wody butelkowanej dla całej rodziny w skali miesiąca jest sporym wydatkiem. Zamiast tego można zdecydować się na o wiele tańsze rozwiązaniem jakim jest inwestycja w filtry do wody Dafi wraz z kompatybilnym dzbankiem. Wystarczy jedynie przelać przygotowaną wodę do bidonu i cieszyć się jej smakiem przez cały dzień!

Kiedy wymieniać filtry do wody na nowe? 

Nawet najlepszy filtr do wody musi zostać w końcu wymieniony na nowy. Jest to związane z określoną mocą absorpcyjną węgla aktywnego, który ma swoje możliwości chłonne. Po przefiltrowaniu danej ilości wody węgiel nie może przyjąć kolejnych zanieczyszczeń przez co woda nie jest odpowiednio filtrowana. Dlatego mówi się, że aby zachować odpowiednią jakość wody przepuszczanej przez filtr należy wymieniać go co około 4 tygodnie bądź po przefiltrowaniu około 150 litrów wody.

Ilość przefiltrowanej wody bądź czas można przeliczyć indywidualnie. Jednak istnieje ciekawe wyjście upraszczające tą sytuację. Jest nim inwestycja w specjalne dzbanki do filtrowania wody z wskaźnikiem LED informującym o aktualnym stanie filtra. W momencie wyczerpania jego możliwości absorpcyjnych wskaźnik LED poinformuje użytkownika o konieczności wymiany filtra na nowy.

Podsumowanie 

Jak widać korzystanie z filtrów do wody Dafi wraz z dobrze dobranym dzbankiem niesie za sobą sporo zalet. Oprócz ekonomii i wygody zawsze warto podkreślić zaletę w postaci poprawy dbania o środowisko poprzez redukcję produkowania plastiku, który jak wiadomo utylizuje się bardzo ciężko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *