Folia ochronna do tenisa stołowego

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na folie ochronne na okładziny do rakietki wystarczy, że wykorzystasz zwykłą folie przezroczystą dostępną w każdej kuchni. Folia ta lepi się do okładziny doskonale oraz zapobiega zabrudzeniom, które często zaburzają parametry rakietki i powodują zmniejszenie spinu.

Ten sposób polecam wszystkim wielbicielom tenisa stołowego.
…..
Tak samo można wykorzystać torebki foliowe jednorazowe. Wiele zawodników nie nosi rakietek w pokrowcach ale na blaty nakłada woreczek foliowy bo najszybciej i najwygodniej. Bardzo często to widziałem w różnych miejscach.

To co piszesz jak najbardziej ma sens i jest także dobrym rozwiązaniem. Samemu robiłem kiedyś coś podobnego.
………
O tym nie myślałem wcześniej a może i warto spróbować. Tym bardziej, że mam jedną rakietkę bez pokrowca bo się już nie mieści. Zawsze nosiłem ją luzem. Dzięki wielkie za poradę Bruno. Spróbuję u siebie coś takiego.
….
Takie folie chyba będą tym samym co te nakładki na okładziny. Jak kupuje się jakiś sprzęt, to często dołączają takie grubsze nakładki z foli. W sumie to będzie działało identycznie. Gdy brak pokrowca wtedy warto używać takich rozwiązań.

Tylko jak by była wilgotna, aby tam nie wkładać bo będzie ciężej jej odparować. To co napisał Bruno, to dobra stara szkoła tenisa stołowego.

W niczym to nie ustępuje w zabezpieczeniu okładzin nawet najlepszym pokrowcom. Tylko ta wygoda czy dodatkowe kiszonki ich może brakować.
…….
Szkoda że o tym nie słyszałem wcześniej. Kupiłem pokrowiec kilka dni temu dla ochrony paletki. Bo czytałem o tym, ze bez niego te gumy się psują i wycierają.

A tak bym wkładał ją w folie. Pokrowca nie potrzebuję do niczego innego bo nie ma kieszeni dodatkowych.
……..
U mnie jest podobnie, też noszę rakietkę w worku foliowym. Można owijać ją streczem i folią spożywczą to działa tak samo. Akurat nie gram w klubie ale na dworze bardzo często gdy jest ładna pogoda.

Rakietka zawsze owinięta jest w takie zabezpieczenie i nic się nie dzieje z gumami. Tylko trzeba myć ją po grach. Bo na dworze szybciej się gumy brudzą. Po każdej grze trzeba ją dokładnie wyczyścić a jak wyschnie w folię. To faktycznie działa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *