Co to jest praca – wypełnianie wniosków

TOTEMAT FORUM TOTEMAT Co to jest praca – wypełnianie wniosków

 • This topic has 20 odpowiedzi, 1 odpowiedź, and was last updated by Andrzej Turwiło.
 • Autor
  Wpisy
 • Gość

  Witam, mam pytanie, czym jest praca “Wypełnianie wniosków”. Bardzo często widzę takie ogłoszenia że płatne ileś tam zł za wypełnienie wniosku, ale o jakie wnioski chodzi? Nie rozumiem tych ofert pracy i nie da się tego dowiedzieć od ludzi jacy je oferują dokładnie na czym to polega, zawsze chcą aby przyjść zobaczyć pogadać.

  ToTemat

  Cześć, są to różne pseudo prace z reguły lub zawsze moim zdaniem to oszustwo. Wypełnianie wniosków i zakładanie konta bankowego, lewe sprawy urzędowe itp.

  Ostatnio popularne przy sprawach z przybywającymi obywatelami Ukrainy w obsłudze ich zadomowiania urzędowego do kont bankowych itp. także. Osobiście bym się od takich ofert trzymał z bardzo daleka, bo nie są jasne a raczej z firm krzak – a nawet nie firm tylko prywatnych oszustów bez podanych nazw firm czy siedzib.

  Także bym nie wierzył w ich zarobki i uczciwość tego typu ofert. Lepiej poszukać czegoś co ma namacalną nazwę firmy a nie ogłoszenia nie wiadomo kogo. Potem można się zdziwić, bo wezmą na ciebie kredyt, okradną kogoś z konta na twoje dane, albo przyjdzie ci rachunek za usługi jakie zamówią na ciebie a sami będą korzystać.

  Wypełnianie wniosków

  Gość

  Tak się zastanawiałem bo często są te oferty “Wypełnianie wniosków” w internecie. Faktycznie nigdy nie podają jaka to niby firma tylko ile tam nie płacą za wniosek.

  Pewnie coś się wypełni i potem nic nie zapłacą za to i szukaj wiatru w polu. Będę się trzymał z daleka, też mam o nich takie zdanie ale nie byłem pewny.

  Gość

  Unikaj tego jak ognia, to przecież prawie zawsze oszustwo i naciąganie. Takie wnioski to jedna wielka ściema i można przez to mieć kłopoty jak się założy przykładowo rachunek bankowy jaki kosztuje w usłudze a potem płać za czyjeś wydawanie z karty debetowej.

  Gość

  Łatwiej tam sobie tym wypełnianiem wniosków narobić biedy niż zarobić. Zrobisz usługę na kogoś jakiś ktoś wykorzysta a Ty będziesz spłacał bo Ty wypełniałeś wniosek o konto, wydanie czegoś itp.

  Anitas

  Wypełnianie wniosków jako praca chodzi czyli o oszustwo w prawie wszystkich wypadkach tych co łapią się na taką pracę. Albo sami coś dołożą do pracy albo wykonają jakąś pracę za darmo a potem tamten im nic nie zapłaci. To ludzie mówki jacy zakładają konta dla innych obcokrajowców albo biorą udział w fałszowaniu danych.

  Damek Adam

  Najczęściej ta praca to po prostu próba oszustwa lub jeszcze gorzej łamania prawa i oszukiwania danych urzędów itp składając fałszywe wnioski jakie zleca dany oszust. Takie oferty pracy powinny być omijane z bardzo daleka, przecież to zawsze jest nie podanie dokładnych informacji tylko liczenie na frajerów jacy się złapią na lep i się ich wykorzysta.

  Raf33

  Przecież oni nawet nie podają jaka to firma, to jest samosiejka nielegalna na bank. Swoją drogą ile ludzi przez to zostało oszukanych zakładając konta w banku lub inne konta czy polecania myśląc że to tylko wniosek. Ludzie naiwni i głupi zawsze będą wykorzystywani jak składają podania czy chęć pracy w takich ofertach gdzie nie ma żadnych danych tylko słowo wypełnianie wniosków – należy czytać to dosłownie “jestem oszustem szukam ludzi jakich mogę oszukać pomagających mi oszukiwać innych”.

  Sandomiarska

  Potwierdzam i zdecydowanie ostrzegam, wypełnianie wniosków to jet po prostu oszustwo jakie może Was narazić na bardzo duże starty finansowe i prawne. Oni wezmą na Wasze nazwisko kredyty, pożyczki, wynajmą mieszkania, żyrantem się staniecie lub otworzycie konto w banku do prania pieniędzy czy wyłudzania i oszustw w internecie jakie będą na Wasze konto.

  To 99% przypadków jest oszustwo i to takie że nie tylko tracicie czas na darmo ale jeszcze wchodzić w nielegalne działania jakie potem Wy odpowiadacie a nie ten co zwinie się. Tak samo wypełnianie kart dla cudzoziemców jakich oszukują ale na wasze konto i wasze dane. Nigdy przenigdy nie bierzcie pracy na jakieś wypełnianie papierów przez internet i różnych wniosków – chyba że potem chcecie odpowiadać za to co inni robią przekręty na Wasze dane.

   

  Kamila

  Moja koleżanka taką pracę wykonywała jak wypełnianie wniosków to do dziś nie może wyjść z tarapatów. Założyli na nią konta bankowe do oszukiwania ludzi w internecie.  Te wszystkie prace wypełnianie wniosków to oszustwa, przecież to zawsze oferują osoby a nie firmy z siedzibą i regionem. Jak ludzie mogą dawać tak się oszukiwać. A potem płacz.

  Kamil

  właśnie skonczyłem czytać te komentarze i widzę ze to jedna osoba pisała , zarobilem już 1200 zł przez 1 tydzień i jest to 180 Stopni niż napisane powyżej .

   

  mi to obojętne czy hejtujesz kogos czy nie , ale prawde mozesz pisac a nie

  Kinga

  Panie jak są jakieś osoby, co wieżą w takie banialuki to tych ludzi by należało zbadać czy dobrze kontaktują i myślą logicznie. Chyba że ten co kituje tych ludzi aby brali wnioski kredytowe lub wykorzystuje do zakładania konta aby obrabiać innych na ich koszt – to możliwe, że zarabia i naście tysięcy miesięcznie bo owiec nie brakuje tak totalnie naiwnych i nie myślących i wypełniających wnioski swoimi danymi na rzecz kogoś.

  Wypełnianie wniosków to jak żyrowanie pożyczek – nie wiem czy jest jakaś oferta uczciwa choć 1.

  Napisz jak zakiś zadowolony z zarobków jaka firma, gdzie ma siedzibę – acha nie ma bo to kit na wodę… bo to firma krzak a ty pewnie wystawiasz oferty wypełnianie wniosków samodzielnie.

  Ostrzegam was ludzie przed tym co nazywa się wyplenianie wniosków, nie dajcie się oszukać a potem mieć problemy przez oszustów na wasze dane.  Pytajcie jakie to firmy, sprawdzajcie ich siedziby, regony i nipy – takich firm nie ma, oni was wprowadzą w maliny cierniste.

  Jacynt D.

  Byłem naiwny i spróbowałem takiej pracy jakieś 5 miesięcy temu, wypełniłem około 11 wniosków i nie otrzymałem za to ani grosza. Niestety podawałem swoje dane bo trzeba było tak robić. Teraz boję się że ktoś weźmie na mnie kredyt lub właśnie jak piszecie użyje tego do przestępstwa. Bardzo żałuję że byłem taki głupi i się zdecydowałem na coś takiego.

  Porawska

  Trzeba być bardzo sceptycznym do wszystkiego co jest pracą przez internet. No i jak nie ma podanej firmy i jej adresu to już nawet nie ma o czym mówić. Nie wiem jak wygląda taka praca i na czym polega, ale z ciekawości zajrzałam przykładowe oferty to powtarza się jedno, brak nazw firm, ogłoszenia ludzi cieni. Brak firmy to brak wypłaty a tylko problemy takie jest moje zdanie.

  Rafał

  W tych wnioskach zazwyczaj chodzi o to, że ktoś obiecuje niesamowite zarobki, a tak naprawdę chodzi mu tylko o to by założyć z jego polecenia kilka kont bankowych. On za każde polecenie takiego konta zgarnia prowizję, około 100 zł.

  Dokładnie ten proceder opisałem w swoim artykule: rafalwrzosek.pl/money2money-o-co-chodzi-na-czym-to-polega-uwazaj-na-naciagaczy/

  Grok

  Dobrze prawi facet, albo na tym aby dwoje dane komuś dać do przekręty i za kogoś wypełnić lewe papiery i dane do przestępstwa. Albo bo jakiś dzieciak chce dostać dodatkową kasę z jeleni za jakieś polecenia czy otwarcia konta z linków profilowanych. Czyli jak Was wydyma to słuch po nim zaginie.

  Absolutnie nigdy nie można brać się za coś takiego. Wypytajcie ich o ich regon, nip, adres siedziby to zawsze będzie cisza lub ściema fałszywych lub cudzych danych.

  AdamRog

  Wypełniałem wnioski przez ponad dwa tygodnie, i co się okazało. Jak przyszedł czas do wynagrodzenia to facet przestał dobierać telefon a potem telefon już przestał być aktywny. Wnioski o zakładanie konta bankowego, o wydanie zaświadczeń o otwarcie usługi itp. Wszystko to było oszustwo, wyrolowali mnie i nie ma gdzie szukać teraz odpowiedzialnego.

  Boje się, że okaże się potem że na mnie wzięli jakieś pożyczki lub proceder z moimi danymi przestępczy na konta bankowe. Szkoda że wcześniej nie trafiłem na taka przestrogę. Na przyszłość będę wiedział aby omijać takie ogłoszenia z bardzo daleka.

  Aneta

  A kto ci naopowiadal takich glupot ze to wnioski “na kogoś” ?????

  Alex
   Wypełnianie wniosków polega na pobieraniu prowizji z tytułu otwarcia konta w banku lub wzięcia pożyczki. Tylko po cholerę mi otwierać setne konto w banku czy brać pożyczkę …??? Wszędzie też podajesz swoje dane.. Jeśli ktoś chce się w to bawić to proszę bardzo. Takie usługi oferuje strona Money2 można też obejrzeć filmik na you tube. Osobiście mnie to odstrasza. Nie polecam
  Ola

  Znam osobę która nabrała pożyczek. Wzięła za to spora kasę. A gdy chciała wziąć naprawdę dla siebie pożyczkę bo była jej potrzebna nie mogła tego zrobić przez, to że brała wcześniej pożyczki.

  Andrzej Turwiło

  Witam, złamuję się rynkiem pracy od wielu lat. Oferty wypełnianie wniosków to prawie zawsze oszustwo 99%.

  Są to przecież firmy bez siedziby zawsze prywatne adresy i najlepiej mailowe a czasami telefoniczne – które działają krótki czas. Z reguły jest to wykorzystywanie naiwnych osób na programach partnerskich – ktoś zarabia, że ktoś inny zakłada konto w jakiś programie – traci tylko ten co niby wykonuje taką pracę.

  Zdarzało się, że takie wnioski były wykorzystywane do nielegalnego sprowadzania osób z zagranicy lub dane takich ‘pracowników’ były wykorzystywane do tego procederu.

  Najgorsze jest to, że ktoś często bierze jakieś usługi na siebie – a oszust rzekomy pracodawca z nich korzysta. Potem płaci za to ten co się zgodził na takie wypełnianie wniosków.

  Bardzo często opiera się to na otwieraniu kont bankowych – potem służących do kradzieży i oszustw w internecie. Potem prowodyr się zwija a śledztwo i problemy pozostają po stronie osoby jaka składała wnioski i sama je wypełniała. Tutaj jest drugie zagrożenie – na osobę wypełniającą wnioski może przyjść pożyczka zaciągnięta przez oszusta.

  Bywają to też piramidy finansowe – okazuje się, że trzeba robić jakiś wkład.

  Wypełnianie wniosków jako praca prawie zawsze jest oszustwem. Należy być bardzo ostrożnym u unikać wszystkiego takiego. Takich ofert nawet nie ma co brać pod uwagę.

Odpowiedz na: Co to jest praca – wypełnianie wniosków
Twoje dane: