Czy Chomikuj.pl oszukuje w naliczaniu punktów za pobrania plików

TOTEMAT FORUM TOTEMAT Czy Chomikuj.pl oszukuje w naliczaniu punktów za pobrania plików

 • This topic is empty.
 • Autor
  Wpisy
 • DaRa

  Chomikuj.pl to bardzo popularny serwis – na jakim można znaleźć miliony różnego rodzaju plików do pobrania. To taki inny typ popularnych warezów, działający w podobny sposób.

  I tutaj pojawia się bardzo ważne pytanie – czy można powiedzieć że oszukują oni na naliczaniu punktów za pobrane pliki. Dawniej było więcej punktów za pobrane pliki potem otrzymywało się ich coraz mniej. Inna sprawa, że także ilość punktów do wymiany na transfer także się ciągle zwiększa.

  Pytanie kluczowe czy chomikuj oszukuje, że nie dolicza punktów za transfer jak ktoś coś pobiera – lub nawet ukrywa niektóre pobrania plików.

  Ostatnio robiłem takie testy, że poprosiłem znajomych aby pobrali moje pliki z chomika i co się okazało nie doliczono mi punktów.  Potem miałem jakieś inne rzeczy i raz doliczano punkty raz nie. Mam bardzo duże podejrzenia że może nawet połowa rzeczy jaka jest pobierana nie dodaje punktów. Może to głupota ale wiele osób na pewno na nie liczy a druga sprawa że jeśli piszą że jest tak iż się je otrzymuje to się powinno je otrzymywać.

  Ma ktoś doświadczenia w tej sprawie i własne obserwacje?

  Krzisiek88

  Także mam podobne obserwacje, dawniej miałem dużo pkt z plików a teraz niby widzę że stale ktoś ode mnie coś pobiera z tym posumowaniu na główniej profilu a punktów prawie nie ma. Chomikuj być może coś tam kręci z tą punktacją, przez dzień setki pobrań plików a doliczone 40 pkt za nawet parę giga pobrań.

  Widać nie ma co tam liczyć na punkty z tego, lepiej się z niego wycofać i sankować tam konto.

  Damian Szostek

  Ja kupuję sobie transfer ale pobieram tylko jak coś naprawdę potrzebuję. Ceny są chore na tym chomiku bo 1 GB kosztuje ponad 1 zł – to nie jest normalne to jest chore. Dlatego raczej unikam tego serwisu tylko w ostateczności jak już nie ma nigdzie a jest tylko tam jakiś stary zapomniany plik.

  King

  Nawet nie zwracam uwagi na to jak oni to liczą, już dawno sygnalizowałem do nich że coś jest nie tak z licznikiem. Tam raczej im chodzi o kupno transferu niż dawanie czegoś teoretycznie bezpłatnie. Inne płatne serwisy nie mają takich katastrofalnych cen jak chomikuj. Też jestem za tym aby go traktować tylko jako ostateczność.

  Niestety nie wiem jak to się dzieje ale na chomiku często jest to czego nie ma gdzieś indziej.

  Snavik

  Niestety muszę się zgodzić z przedmówcami. Mam duże konto na chomikuj i chomikowanie to nie jest tworzenie nowego pliku a tylko link do tego co ktoś kiedyś wgrał ale nie zliczają prawidłowo pobrań. U mnie rotuje wiele plików a zliczają może co 10 lub nawet rzadziej pobrania. Raczej bym też był bardzo sceptyczny do ich podejścia krystalicznego względem konsumentów.

  Kierat

  Potwierdzam chomikuj to jedno wielkie oszustwo. Po pierwsze jak się chomikuje pliki od innych to wcale nie tworzą oni nowych plików kopiowanych tylko odnośnik do wgranego pliku i każdy co chomikuje to taki odnośnik do pliku na serwerze. Przecież chomikuje się czasami 100 Terabajtów danych i co nagle dyski kupują nowe nie – to tylko jest stworzenie nowego odsyłacza do plików kolejnej osoby – a więc oni celowo robią tak aby tam kwitło piractwo.

  Sprawa druga jak ktoś od was pobiera pliki na chomikuj to nic, i tak większą połowę nie wykazują pobrań a ponad połowę nie doliczają punktów za pobierania plików tak kręcą wały aby ludzie nie mieli tam nic za darmo wbrew  im regulaminom że niby doliczają punkty.  Nie polecam ich serwisu lepiej korzystać z for niż tych cwaniaków spod ciemnej gwiazdy.

   

Odpowiedz na: Czy Chomikuj.pl oszukuje w naliczaniu punktów za pobrania plików
Twoje dane: