Czy warto kupić reklamę w google Ads

TOTEMAT FORUM TOTEMAT Czy warto kupić reklamę w google Ads

 • This topic is empty.
 • Autor
  Wpisy
 • Bonare

  Zastanawiam się nad tym, czy warto wykupować reklamę w usługach Google Ads. Reklamy google chyba są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych. Natomiast czy jest to ogólnie opłacalne. Jak patrzyłem na symulację kosztów, to wydaje się ona bardzo wysoka.

  Co dziwne, bo jestem też wystawcą i za kliknięcie na mojej stronie dostaję jakieś groszówki, a jak mam płacić za takie kliknięcie to nagle pojawia się koszt kilkadziesiąt groszy za klik.

  Jakie macie doświadczenia w tej sprawie. Czy warto kupić reklamę Google Ads, czy może lepiej szukać innych rozwiązań.

  Chodzi mi o promocję własnej strony internetowej. Niczego na stronie nie sprzedaję tylko prowadzę stronę podobną trochę do tej. Różne treści, głównie produktowe.

  AdamZetko

  Ja mam co jakiś czas kampanie w google adwords. Teraz to faktycznie chyba się nazywa google ads. Moim zdaniem dla promocji strony internetowej, która nic nie sprzedaje a zależy jaj na poczytności, to mija się to z celem.

  Koszty reklamy są bardzo wysokie tak jak piszesz. Wiele osób to dostrzega ale co może zrobić. Bo dlaczego przekliki są po 1-3 grosze a gdy samemu się płaci to stawki bywają nawet po 1,7 zł za klika. Nikt nie skontroluje google nawet w tym podziale zysków. Wprowadzili genialny mechanizm do zaciemnienia – tak zwane nieprawidłowe kliknięcia. W celu aby nikt się tam nie mógł doliczyć rozbieżności za dokładnie.

  Do promocji strony nie polecam tobie reklam google. To tylko będzie strata pieniędzy. Postaw na optymalizację i może jakieś sociale.

  Informatyk

  Nigdy nie korzystałem z Google Ads. Natomiast korzystają moi koledzy prowadzący biznes lokalny. Tam zawsze chodzi o konwersję, czyli wydatek względem korzyści. Bardzo często słyszę, że nie wychodzi to za dobrze. Natomiast jest to najpopularniejsza forma reklamowania strony czy usług.

  Jak ma zamiar się promować coś w internecie, to trzeba to robić w internecie. Czasami mogą lepiej wyjść współprace partnerskie z podobnymi stronami. Sociale jak wyżej napisał kolega też są jakiś wyjściem. Choć tam już nie promuje się treści dobrych tylko też te bardziej opłacone. Google Ads sprawdza się jako dodatek czy na droższe rzeczy do sprzedaży lub niszowe.

  Natomiast na ogólne tematyki się nie sprawdza.

  Wikk37

  Korzystałem kiedyś z reklam google. Mogę powiedzieć czy warto o nich jedno – już nie korzystam. Ale to jak dla mnie.

  Planowany budżet dzienny – ustawiasz 10 – pobierze Tobie nawet 20 z konta.
  Szacowane koszty kliknięcia lub obejrzenia – przy zakładaniu kampanii pokazuje 0,3-0,9 grosza a okazuje się potem klik od 11 do 17 groszy. Czyli kalka razy drożej niż miało być w symulacji czy tym o czym informowana Ciebie przy zakładaniu kampami.

  Pamiętam moją kampanię reklamową 1 dniową za 100 zł. Symulacja pokazywała dotarcie do 1000 – 2100 osób. Z czego dotarła w wyświetleniu do około 270 z czego klików było może z 9.

  Koszty reklamy w Google Ads są niebotyczne. Dla wielu biznesów są warte wydatku, bo w końcu z nich korzystają. Ale dla wielu nie przyniosą rezultatów. Dlatego dobrze zrobić test do max 100 i potem wyciągnąć wnioski na przyszłość.

   

Odpowiedz na: Reply #10393 in Czy warto kupić reklamę w google Ads
Twoje dane: