Domowe sposoby na muszki owocówki

TOTEMAT FORUM TOTEMAT Domowe sposoby na muszki owocówki

 • This topic has 1 odpowiedź, 2 odpowiedzi, and was last updated by Stąrzeńska.
 • Autor
  Wpisy
 • ToTemat

  Muszki owocowe to utrapienie w wielu domach. Można z nimi walczyć na różne sposoby i skutecznie się ich pozbyć. Warto wiedzieć skąd one się biorą – mianowicie głównie ich bytowanie opiera się jak sama nazwa ich wskazuje na jakiś owocach, choć nie tylko.

  Muszki owocowe pojawiają się gdy zachodzi jakiś proces gnilny zarówno warzyw jak i owoców. Żywią się one sokami roślin i rozmnażają się w strefach ich fermentacji czy procesach gnilnych znacznie przyspieszając te procesy.

  Owady te pojawią się zawsze gdy maja się jak dobra do tkanki miękkiej owocu czy warzywa i żywić jej sokami, następnie tkanka ta zamienia się z czasem w papkę gnilną w jakiej są składane jaja muszek i wykluwają się małe larwy

  Jak sobie radzić z tym owadem – przede wszystkim łatwiej się ich pozbyć likwidując źródło ich występowania niż likwidując same muszki. Owady te mają bardzo krótki cykl życiowy okres poczwarkowy od 3 do 11 dni oraz osobnik dorosły żyje do 2 tygodni. Z czego tak długość życia jest w maksymalnie sprzyjających da nich warunkach.

  Najszybciej się pozbyć muszek likwidując owoce i warzywa jakie są już nadpsute, podgniłe oraz odizolować te jakie są zdrowe od owadów. Do tego sprawdzają się nakrycia czy kosze na owoce z gęstą siatką. Należy zawsze pilnować aby w domu nie stały śmieci w jakich może zachodzić proces gnilny – bardzo wiele muszek bierze się nie tyle z owoców na wierzchu czy warzyw ale właśnie z koszów na śmieci. Dlatego lepiej jak są zamykane.

  Metody na same muszki owocowe – to przede wszystkim pozbycie się źródła ich występowania. A jeśli chce się pozbyć samych muszek to trzeba będzie je wyłapać albo pułapką na tego typu owady albo po przez zastosowanie bardzo gęstej siatki elenktycznej.

  Samemu polecam zupełnie inne rozwiązanie jakie stosuję od lat – odpalam odkurzacz na silne ssanie i je wciągam – wszystkie jakie widzę w zasięgu wzroku. Powtarzać to można z 2-3 razy w ciągu dnia i tak się ich pozbędzie bardzo skutecznie i szybko. Na pewno jest to szybsza i skuteczniejsza metoda niż próba ich topienia czy wyłapania na łapki.

  Jeśli ktoś mógłby przedstawić inną skuteczną metodę to wtarto o niej napisać.

   

  Stąrzeńska

  Na to małe dziadostwo to nie nie pomaga. Jak się zostawi śmieci na jakiś krótki czas z obierkami czy kawałkami owoców to zaraz się pojawiają te muszki. Ciekawe jest skąd się biorą te pierwsze, co one przez teleport wchodzą nagle do domu czy jak. Nie było muszek i nagle trach i już są jak coś zaczyna gnić. Wszystko trzeba zasłaniać aby nie miały pożywki.

Odpowiedz na: Domowe sposoby na muszki owocówki
Twoje dane: