Gdzie można wymienić przeczytane książki w Szczecinie

TOTEMAT FORUM TOTEMAT Gdzie można wymienić przeczytane książki w Szczecinie

 • This topic has 9 odpowiedzi, 2 odpowiedzi, and was last updated by Gość.
 • Autor
  Wpisy
 • ToTemat.pl

  Witajcie, szukam miejsca w Szczecinie – gdzie można by było wymienić już przeczytane książki na inne. Taki Bookcrossing czy BookCase, inaczej mówiąc miejsce gdzie oddaje się przeczytaną książkę i bierze jakąś inną do poczytania.

  Szczególnie zależy mi na takiej lokalizacji w ścisłym centrum Szczecina ale może być też jakaś inna dzielnica.

  Obecnie przeczytane książki pozostawiam na ławkach w parku, autobusie, tramwaju, pociągu itp. Jednak fajniej by było je zostawiać w miejscu sformalizowanym i gdzie dało by radę je wymieniać na inne.

  Co dziwne w innych miastach takich miejsc jest cała masa i zawsze w centrum są dobrze widoczne. W szczecinie o takich nie słyszałem a na pewno nie widziałem ich w centrum, gdzie jest główny ruch turystyczny. Co dziwniejsze nie ma tego nawet na dworcu PKP w Szczecinie głównym, ani przy urzędzie i wojewódzkim miejskim – takie niespotykane braki.

  Może ktoś coś widział, ktoś coś wie na ten temat?

  Ps. jak znaleźliście gdzieś książkę z podpisem książka uwolniona Infomiasto.eu to zostawiona przez nas, dajcie znać o jej dalszym losie.

  Książki przeczytane

  Gość

  Szafka przy amfiteatrze – co jakiś czas zostawiam kilka i znikają 😂 Na Różance latem wystawiają kilka szafek, tam jest większy wybór.

  W budynku Inkubatora Kultury przy Wojska Polskiego jest punkt wymiany. W czasie Targu Śniadaniowego w Off Marinie w niedzielę jest punkt wymiany. Kiedyś była półka w Atrium Molo, nie wiem, czy nadal jest. I jeszcze w okolicy jest Buk crossing

  Gość

  Przy amfiteatrze letnim w parku Kasprowicza? Jest coś takiego? Ja zostawiałem kilka razy na amfiteatrze książkę i także w tramwaju. Ale ich nie podpisuję tylko zostawiam w widocznym miejscu aby ktoś sobie wziął. Fajnie jak by w centrum było na przykład w Galaxy czy obok lub kaskady coś takiego. Lepiej by było zostawić w takim miejscu dla zainteresowanych.

  Gość

  W Krakowie na dworcu jest duży bezpłatny a na mieście jest mnóstwo obiektów gdzie książki są po 1 zł. Też by przydało się coś u nas takiego w Szczecinie. Jak chodzę do biblioteki ale te terminy nie zawsze mi odpowiadają.

  Gość

  Infomiasto dużo już tych książek zostawiliście po przeczytaniu?

  ToTemat.pl

  Witaj, przez lata to myślę, że zostawiłem około 300+ książek w różnych miejscach ale nie tylko w tym mieście, lecz w różnych miastach – w zależności gdzie kończyłem czytać.

  Dlatego mnie bardzo wkurza jak w tak duży m mieście w ścisłym centrum nie ma jakiegoś dużego regału na książki do wymiany.

  Gość

  Ja raz widziałem jak takie babki książki z ławek wyrzucały do kosza. Chcą usiąść i co robią – do kosza obok. Niestety tacy też są ludzie, regał na książki dlatego jest znacznie lepszy. Co ciekawe w Stargardzie jest wiele miejsc na wymianę literatury w Szczecinie też nie widziałem.

  Gość

  W Inkubatorze Kultury chyba najlepiej i najbezpieczniej. Książki oddawane są do specjalnego kufra, następnie stemplowane i puszczane w obieg, zeby żaden antykwariusz już ich nie sprzedał. Na Szczecińskim Bazarze Smakoszy jest punkt bookcrossingu, ale dobrze przyjść wcześniej, zanim pojawią się amatorzy zarobku. Na Arkońskiej w Ecoporcie też można. Takie półeczki są też w kawiarniach Columbus, Cafe Point, czy w pubie The Office. z Fb

  Gość

  A, jeszcze na Warszewie, koło takiego placyku ze Słoniem, tam jest jakaś świetlica czy podobny punk sąsiedzki/dzielnicowy, mają super półeczki książkowe!

  W filii nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie przy Marcina 1 od lat stoi stół bookcrossingowy. Wiele osób z niego korzysta.

  Gość

  Co jakiś czas są kiermasze rzeczy użynanych czy szpargałki itp. tam także można wymieniać się książkami. Też widziałem grupy na FB ale nie wiem czy w Szczecinie jakie wymieniają się na to co przeczytali. Fajnie jak by takie coś miały biblioteki w centrum miasta.

Odpowiedz na: Gdzie można wymienić przeczytane książki w Szczecinie
Twoje dane: