Gdzie wypożyczyć Kajaki w Szczecinie – adresy i ceny

TOTEMAT FORUM TOTEMAT Gdzie wypożyczyć Kajaki w Szczecinie – adresy i ceny

 • This topic has 3 odpowiedzi, 2 odpowiedzi, and was last updated by Kajakarz.
 • Autor
  Wpisy
 • ToTemat.pl

  Kajaki to wspaniała aktywna rozrywka oraz przygoda terenowa. Jeśli ktoś choć raz płynął w miłym towarzystwie lub ładnych okolicach kajakiem na pewno się zakochał w tej rekreacji.

  Szczecin i jego okolica ma wiele bardzo atrakcyjnych tras kajakowych i jest kilka wypożyczalni tego sprzętu a to wszystko  postaram się przedstawić w tym temacie.

  Gdzie wypożyczyć kajaki w Szczecinie:

  Na początku najsensowniejsze są wypożyczalnie stacjonarne – czyli wypożycza się samemu kajak na określone godziny lub na cały dzień. Cena wypożyczenia na cały dzień jest najbardziej opłacalna – wychodzi to wielokrotnie taniej niż organizowane przez inne osoby spływy.

  1. Centrum Żeglarskie Szczecin – jest to spółka miejska jaka ma obecnie najtańszą ofertę wynajmu kajaków w mieście. Mieści się ona nad samym Jeziorem Dąbie. Ulica Przestrzenna 19. Cena dniowa to 40 zł za kajak od godziny 8 do 20 oraz na godzinę około 8 zł. Dlatego warto wybrać tutaj kajak na cały dzień i dokładnie zwiedzić ile się da rzekę Płonię, plażę Dąbie, zakątki kajakarskie oraz inne atrakcje wodne. Kajaki można także wypożyczyć na kilka dni i pływać nimi bardzo daleko przez rzekę Odrę lub wpłynąć do Iny czy też na południe do Doliny Dolnej Odry.

  Strona: https://www.centrumzeglarskie.pl/oferta/wypozyczalnia-kajakow

  2. Szczecin Toys Garden – usytuowana wypożyczalnia sprzetu pływającego na Dziewokliczu w Szczecinie. Jest to ulica Floriana Krygiera tuż przy moście Pomorzan. Cena kajaka na cały dzień to 40 zł od Poniedziałku do Czwartku a w dni gdzie jest więcej chętnych czyli od piątku do niedzieli za 50 zł. Na godzinę około 12 zł. Kajaki też można wypożyczać na kilka dni. Czas otwarcia 10 do 19:30. Blisko jest już do Doliny Dolnej Odry.

  Strona: https://www.facebook.com/SzczecinToysGarden/

  3. Kajaki Wodnik – miejsce ich stacji to Siadło Dolne 9 tuż przy Szczecinie. Cena za dzień kajaka 45 zł oraz godzina za 10 zł. Zaletą jest to, że kajaki wynajmuje już się w otoczeniu Parku Doliny Dolnej Odry. Otwarte od 8 do 20.

  4. Można także skorzystać z mobilnych wypożyczalni kajaków lub grup jakie organizują z góry narzucone trasy kajakowe typy Wiking Szczecin  http://www.wiking.szczecin.pl/ – jednakże wtedy jest się uzależnionym od terminów i ceny imprezy są znacznie wyższe niż organizowanie jej samemu.

  W zasadzie to wszystko – jeśli ktoś zna jeszcze jakieś miejsca to warto je wymienić. Z mojej strony polecam wypróbowanie wszystkich tych miejsc, każde niesie za sobą inne widoki i doznania terenowe.

  Tralala

  Łarpia koło Polic – 10zl za cały dzień

  Kamil

  Powiem od siebie gdzie go nie wypożyczać. Jeśli chcecie kajak w Szczecinie to absolutnie nie wart go wypożyczać nad jeziorem Głębokie. To jezioro można obejść pieszo dookoła w 20 minut a linia brzegu jest całkowicie płaska. Tam absolutnie nie ma nic do oglądania z pozycji kajaka, wynająłem go na godzinę i szok – absurdalne beznadziejne widoki mały akwen.

  Kajakarz

  Najlepsze miejsca do kajakowania w Szczecinie to przecież po równo Dąbie oraz Dziewoklicz lub Siodło Dolne i tutaj się kończą już możliwości. Niestety w realu są tylko te 3 stanice gdzie można wziąć kajak i ma to jakiś sens.

  Jezioro Głębokie to jest porażka, tam trzeba naprawdę nie mieć pomysłu aby wypożyczać kajak. Nie dość że drogo to jeszcze jest beznadziejnie to potęgi entej z takim akwenem.

  Warto wybierać się czasami spływy jakąś rzeką lub wynajmować samemu kajak przy rzekach.

Odpowiedz na: Gdzie wypożyczyć Kajaki w Szczecinie – adresy i ceny
Twoje dane: