Ilość wypadków drogowych i śmiertelnych w Szczecinie – Nowe statystyki

TOTEMAT FORUM TOTEMAT Ilość wypadków drogowych i śmiertelnych w Szczecinie – Nowe statystyki

 • This topic has 6 odpowiedzi, 2 odpowiedzi, and was last updated by Focus.
 • Autor
  Wpisy
 • ToTemat

  W tym temacie przybieżę Państwu aktualne statystyki wypadków w Szczecinie od strony zdarzeń drogowych. Statystyki obejmują powiat Szczeciński czyli praktycznie samo miasto szczecin na swoim całym obszarze.

  Wypadki drogowe w powiecie Szczecin w zeszłym roku wynosiły na każdy 100 tyś mieszkańców wskaźnik 108,8 sztuk. Jest to sporo bo w pobliskim Stargardzie wynosiło to 52,5 a Polickim 34 czy Gryfickim 35.  Na tle całej Polski wartość szczecina jest średnio wysoka ale jest dużo więcej innych powiatów gdzie wypadkowość jest znacznie większa – największa Łódzkie prawie 230 sztuk czyli ponad dwa razy tyle co na Szczecin.

  Ofiary śmiertelne na każdego 100 tyś mieszkańców to dla Szczecina 2,98 sztuk, dla Stargardu 7,5, Gryfic 8,46 i Polic 2,54. – Tutaj dobra statystyka względem innych miejsc dla Szczecina.

  Ofiary śmiertelne na 100 wypadków to Szczecin 2,7 / Stargard 14,3 / Gryfice 24 / Police 7,4 – tutaj szczecin wypada bardzo dobrze mało osób poniosło śmieć w wypadkach drogowych.

  Dokładniejsze dane wypadków można zobaczyć na mapie strony Policji: http://www.policja.pl/pol/mapa-wypadkow-drogowych/527,Mapa-wypadkow-drogowych-ze-skutkiem-smiertelnym-WAKACJE-2019.html

  Oraz na stronie wypadków całkowita liczba dla wypadków w województwie zachodniopomorskim: http://www.zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/ruch-drogowy/mapy-wypadkow-drogowych/25100,Mapa-wypadkow-drogowych-2018.html

  Około 80% wszystkich wypadków jest zawsze z winy kierującego pojazdem. Poniżej 10% jest z winy osoby pieszej oraz ponad 10% to inne przyczyny takie jak zwierzęta, uszkodzenia techniczne pojazdu itp. Dane te są statystyką Policyjną.

  Szczecin wypada całkiem przyzwoicie na tle statystyk wypadków niebezpiecznych i śmiertelnych.  Co sami o tym sądzicie? 

  Wypadek na drodze Szczecin

   

  Kawas

  Co dziwne bo w Szczecinie jest masa wypadków każdego dnia karetki i policja jadą po 100 razy chyba. A tutaj mimo że dużo wypadków to jednak mniej groźnych. Teraz pewnie przybędzie ich jak wprowadzono te hulajnogi elektryczne.

  Damian

  Hulajnogi elektryczne to masakra, sam bym tych ludzi ile razy potracił na pasach czy ulicach. Oni nie znają przepisów, jadą jak chcą i nie patrzą na samochody. Na czerwonym świetle sobie śmigają po pasach. A na koniec rzucają to byle gdzie nawet na drodze.

  Rabski Adam

  Stłuczek jest bardzo dużo w mieście ale takich wypadków z bardzo mocno rozwalonym samochodem jest mało. Bo tutaj nie bardzo jest gdzie się rozpędzać. Na drodze między Stargardem a Szczecinem jest tego najwięcej ale też na szczęście nie takie bardzo groźne.

  Ciekawe jak by liczyli te przeładowane busy co jadą miedzy tymi miastami. Jedna stłuczka i poleci na raz ponad 20 osób bo są często totalnie przeładowane jak jakiś cyrk na kółkach.

  JCa

  Udział w wypadkach teraz trochę spada z samochodem na rzecz tych skuterów, hulajnóg i innych dupereli. Niestety jak poprzednik także miałem sytuacje że taki wjechał mi pod samą maskę auta. Zero orientacji gdzie to jedzie, wali na ślepo mimo że auta jadą.

  Kamil33

  Łódzkie nie ma co się dziwić oni tam i jeździć nie umieją i jak już jadą to zasuwają bardzo szybko bo tam autostrada, Jak by w Szczecinie była autostrada to też wskaźnik by podskoczył gwałtownie do prędkości. Jak jeździsz te 50 i stłuczka to raczej kończy się w miarę bezpiecznie. Jak jedziesz 140 i stłuczka to bardzo duże prawdopodobieństwo śmiertelnej i dlatego u nich tak obficie. Im mniejsze drogi to tym mniej takich wypadków teoretycznie.

  Focus

  Z udziałem zwierzaków teraz bardzo mało już jest wypadków bo z reguły są drogi osłonięte.

  Ciekawe jest to, że 80% to wina kierującego, to warto mieć na uwadze aby bezpieczniej prowadzić czym się tam porusza.

Odpowiedz na: Ilość wypadków drogowych i śmiertelnych w Szczecinie – Nowe statystyki
Twoje dane: