Jak naprawić spławik wędkarski na ryby

TOTEMAT FORUM TOTEMAT Jak naprawić spławik wędkarski na ryby

 • This topic has 2 odpowiedzi, 2 odpowiedzi, and was last updated by Adam.
 • Autor
  Wpisy
 • Fater

  Mam taki problem, że spławik wędkarski jaki jest bardzo dobry i czuły zaczyna brać wodę i tonąć. Jak połowię na nim około godziny czasu, to coraz bardziej się zanurza w wodzie aż zacznie tonąć.

  To jest chyba drewno lub jakaś pianka, sam nie wiem. Trudno powiedzieć gdzie jest problem. Działa idealnie, jest super widoczny nawet z daleka i czujny. Tylko nagle pojawił się ten problem i zawsze występuje. Od jakiegoś czasu używam w zastępstwie innego. Choć wolał bym naprawić, czy jest na to jakaś metoda?

  ToTemat.pl

  Witam, sprawa jest banalnie prosta. A przynajmniej mi się tak wydaje, że będzie w tym przypadku. Jak spławik zaczyna tonąć to zaczyna, że to z czego jest zrobiony chłonie wodę i go coraz bardziej przytapia.

  Naprawa spławika jest w sumie tutaj kosmetyczna – należy kupić bezbarwny lakier do paznokcie lub lakier bezbarwny dowolny wodoodporny. Jak nie masz żadnego lakieru taniej wyjdzie do paznokci – jeśli masz jakiś w domu wodoodporny bezbarwny to super.

  Spławik należy cały pokryć bezbarwnym lakierem – polecam zastosowanie cienkiej warstwy 2 do 3 razy. Jak masz w spreju tym lepiej i łatwiej to nałożyć.

  Jak wyschnie bardzo dokładnie przetestuj. Lakier zatka dziurkę przez jaką woda dostaje się do tego z czego on jest zrobiony i problem będzie rozwiązany.

  Lakieru go tylko wtedy gdy jest całkowicie suchy w środku i na wewnątrz. Spławik masz albo z drewna albo faktycznie piankowy choć może to też być rdzenne pióro itp do jakiego pustego środka się wlewa.  Tak czy inaczej naprawa spławika jest ta sama w każdym przypadku nabierania wody.

  Spławik na ryby

  Adam

  Jeszcze dodam, że jeśli widać gdzie jest pęknięcie lub braki farby to tam można nanieść punktowo lakier lub klej jaki jest odporny na wodę. Tak można robić również i szybko o ile znajdzie się miejsce problemu.

  Sam wiem jak to jest, też miałem kilka dobrych sztuk i szkoda było wymieniać.  naprawiane aż do złamania.

Odpowiedz na: Jak naprawić spławik wędkarski na ryby
Twoje dane: