Jak usunąć #gsc.tab=0 i co to jest w adresie strony

TOTEMAT FORUM TOTEMAT Jak usunąć #gsc.tab=0 i co to jest w adresie strony

 • This topic has 3 odpowiedzi, 1 odpowiedź, and was last updated by ToTemat.
 • Autor
  Wpisy
 • Ksarix

  Witam, mam taki problem, że w adresie mojej strony internetowej pojawił się taki dodatkowy kod. #gsc.tab=0 Strona ma normalny adres a na jego końcu automatycznie ciągle pojawia się coś takiego. Zupełnie nie wiem co to jest i jak to usunąć.

  Na każdej podstronie najpierw pojawia się normalny URL w pasku adresu a następnie automatycznie pojawia się na końcu ten dodatek #gsc.tab=0

  Zupełnie nie wiem o co chodzi i jak sobie z czymś takim poradzić. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?

  ToTemat

  Witaj, korzystasz zapewne z wyszukiwarki google dodanej do swojej witryny. Czyli zaimplementowałeś wyszukiwarkę google jako szukajkę na swojej stronie.

  Ten kod #gsc.tab=0 jest dodawany gdy masz włączoną opcję taką jak “Historia przeglądania wyników” w ustawieniach wyszukiwarki. Pamiętaj że to nie jest w kodzie wyszukiwarki implementacji kodu, tylko w ustawieniach do tej wyszukiwarki i jej ustawień na google search (programmablesearchengine.google.com)

  Chodzi dokładnie o Funkcje wyszukiwania – > Ustawienia zaawansowane -> oraz tutaj trzeba wyłączyć “Historia przeglądania wyników”.

  Znając google to tan ścieżka okruszków co ci pokazałem może się zmienić. W ostatnich latach już 3 razy zmieniali wygląd panelu zarządzania wyszukiwarkami. Więc nie sugeruj się zawsze (i inni to czytający potomni) drogą do opcji – tylko nazwą opcji. Zawsze chodzi o Historię przeglądania wyników. Czyli to za sprawą czego można się cofać w wynikach wyszukiwania.

  Niestety ta opcja powoduje dodanie do adresu tego dodatku #gsc.tab=0. Jest to oczywiście wcale nie adres nadrzędny ani nawet dynamiczny do sczytania przez google. To tylko wy go widzicie w przeglądarce bo on bazuje na waszej pamięci przeglądarki. Więc ten adres z tym dodatkiem nie jest indeksowany ani nie tworzy duplikatów bo go w rzeczywistości nie ma. Pojawia się on tylko jako dodatek w waszej własnej przeglądarce jako funkcja “cechowania” wyników.

  Ksarix

  Wow, dzięki za pomoc. Wypróbowałem co piszesz. Na tą chwilę to ustawienie jest dokładnie w tym miejscu co podałeś. Faktycznie wszystkie dodatki do adresu zniknęły. Teraz jest pełny czysty adres.

  Bałem się, że to pokaże Duplikację lub zupełnie nie wiadomo co z czymś takim. A to tylko nakłada na własne urządzenie. Mimo wszystko lepiej usunąć. Dziękuję ogromnie za pomoc i tak szybką.

  ToTemat

  Miałem dokładnie ten sam problem z #gsc.tab=0 dodawanym do adresu strony. Tylko dlatego wiedziałem co jest grane i jak. Inaczej bym samemu mógł tylko się domyślać. Najgorsze jest to, że funkcja historii jest domyślnie włączona nie wiedzieć czemu.

  Nie mniej nie jest to nic strasznego ani problematycznego w rzeczywistości. Ten #gsc.tab=0 jest po prostu jak by w pamięci podręcznej przetrzymywany do ponownego powrotu i wyświetlania wyników. Możliwość moim zdaniem całkowicie zbędna w większości przypadków. Tak samo szukałem o tym pomocy i ją znalazłem już kawał czasu temu na jakiś zagranicznych filmach na youtube – inny był wtedy panel ale problem ten sam.

Odpowiedz na: Jak usunąć #gsc.tab=0 i co to jest w adresie strony
Twoje dane: