Jak widzieć dysk telefonu z Androidem na komputerze Double Commander

TOTEMAT FORUM TOTEMAT Jak widzieć dysk telefonu z Androidem na komputerze Double Commander

 • This topic has 4 odpowiedzi, 2 odpowiedzi, and was last updated by Bramek.
 • Autor
  Wpisy
 • Gość

  Cześć, mam taki problem że na komputerze w Double Commander program nie widzę dysków telefonu jaki ma Androida. Dawniej w wcześniejszych wersjach tego programu lub moim starym telefonie wyświetlało dysk karty pamięci jak i pamięci wewnętrznej telefonu jako widoczne dyski w double Commander.

  Obecnie mam nowego Androida 8 i najnowszy double Commander i nie widać tych dysków. Czy jest ktoś coś doradzić na to? Bardzo by zależało aby takie coś się wyświetlało po podłączeniu telefonu do komputera aby te dyski były widoczne.

  ToTemat.pl

  Witaj, program Double Commander mimo że jest genialny to nie jego wina, że obecnie nie wyświetla tych dysków. Problem leży nie w tym menadżerze plików ale w Androidzie od google. Do wersji około 5 było to wspierane do wyświetlania na komputerach a potem już nie.

  Poniekąd można to rozwiązać instalując dodatki do Double Commander jakie pochodzą z Total Commandera czyli te:

  http://totalcmd.net/plugring/winmedaudio2.html

  http://totalcmd.net/plugring/android_adb.html

  Instalujesz je w ustawieniach double commander dodając je po rozpakowaniu do folderu plugin programu. To jest rozwiązanie pośrednie bo dysk telefonu będzie wyświetlony w Media Audio czyli po kliknięciu w DB w “//” i tam wybierasz media audio a następnie urządzenie mobilne jakie masz obecnie podłączone pod komputer.

  Obecnie tylko tak da się chyba zobaczyć dyski twarde telefonu z androidem w komputerze na programie double commander lub innym menadżerze plików. Mi także to nie do końca odpowiada.

  Gość

  Ogromnie dziękuję za odpisanie i pomoc. Spróbuję te wtyczki. A jak nie będzie to za wygodne to wtedy będę bezpośrednio przez mój komputer jak do teraz korzystał z dysków telefonu na komputerze. Fajnie by było jednak aby to działało sprawnie w double commander, nawet instalowałem dla spróbowania Unreal commander ale problem był ten sam.

  Philip

  Niestety ale trzeba otwierać zasobnik przez klikanie ikony w panelu dysków Windows. łatwiej by było w dwóch oknach managera plików ale jak się nie da to trzeba mieć dwa okna dysków czy katalogów. Jakoś da się z tym żyć. Tak samo z widocznością aparatów też tylko z mój komputer i tam w dyskach a sam double nie widzi czegoś takiego. Szkoda ale nie jest to aż takie bardzo problematyczne.

  Bramek

  Dzięki, tym ratujecie mi cały system. Miałem mega problem aby widzieć te dyski w tym managerze plików a teraz wiem o co chodzi. Dodałem wszystko jak pisaliście i faktycznie już działa i widać w eksploratorze. Szkoda że DC nie obsługuje tego jak dawniej – typu dyski przenośne.

Odpowiedz na: Jak widzieć dysk telefonu z Androidem na komputerze Double Commander
Twoje dane: