Opinia o serwisie Znanylekarz

TOTEMAT FORUM TOTEMAT Opinia o serwisie Znanylekarz

 • This topic has 26 odpowiedzi, 1 odpowiedź, and was last updated by Radradecky.
 • Autor
  Wpisy
 • ToTemat

  Kilka lat temu powstało kilka serwisów w jakich pacjenci mogą wyrażać swoją opinię na temat danych lekarzy. Jednym z takich serwisów jest chyba najbardziej rozpoznawalny czyli znanylekarz.

  Myślę że jest to sprawa ważna dla osób, którzy sugerują się opiniami na temat lekarzy przez internet.

  Przykładowo pacjent wystawia negatywą opinię lekarzowi, po jakimś czasie opinia nie jest widoczna. Myślę, że nie dzieje się to z każdą opinią. Piszemy gdyż sami swego czasu daliśmy także dwa razy negatywną opinię lekarzowi po wizycie prywatnej z pełnym uzasadnieniem opisem i aktywacją – nie była widoczna po jakimś czasie. Obserwacja profilu lekarza przez około dwa miesiące wniosła to, że pojawiały się czasami negatywne opinie do niego – ale raczej pozostawały same dobre. Przez co myślę że słaby lekarz może mieć też najlepszą opinię. To oczywiście tylko moje własne zdanie i moje własne spostrzeżenia.

  Serwis tłumaczy taki fakt różnymi odpowiedziami, jednak nie rozumiem co było nie tak z moją prywatną opinią, że przestała się wyświetlać. Serwis funkcjonuje, choć moim zdaniem (co dotyczyło mnie osobiście) opinie nie do końca mogą być wiarygodne na temat wybranych specjalistów.

  Jeśli mieliście sami podobne doświadczenie i spostrzeżenia możecie je napisać.. obecnie samemu wybieram lekarzy pocztą pantoflową jeśli jest to możliwe. Ja zraziłem się do wszelkich opinii i rankingów jakie są dostępne w internecie.

   

  Kasia

  Bardzo cenne spostrzeżenie; nawet wiem jak to działa; otóż my- lekarze otrzymujemy od serwisu propozycje tzw opieki nad profilem (oczywiście odpłatnej) ; włączenie kalendarza wizyt oznacza ze profil jest opłacany przez doktora; wtedy tez na prośbę zainteresowanego złe opinie znikają ( usługa płatna); smutne ale bardzo prawdziwe

  Mirat

  Ale jak im udowodnić jak zawsze się zasłonią czymś z dupy. Sam wiem jak kasują tam opinie bo także dodałem swoją jednemu lekarzowi, po paru dniach już nie został po niej ślad. Oczywiście lekarz typu wykupione konto. To jest obrzydliwe.

  Krystian

  Pewnie inne strony też tak mogą robić. Ale dobre są te jakie nie mają integracji z lekarzami a tylko są serwisem z opiniami, także nie są za bardzo wiarygodne ale i tak znacznie bardziej niż tamto.

  Już od dawna byłem pewny, jedna wielka ściema, za bardzo parcie, za bardzo chcą kasy od razu.

  Joanna

  Ta sama sytuacja z opiniom.

  miki

  Ha ha

  Jakieś kilka lat temu moi Pacjenci zdziwili się, że zmieniłem nr telefonu do rejestracji ( jestem lekarzem). Po sprawdzeniu okazało się że ten fałszywy numer wynajęty prawdopodobnie przez znany nam portal ( w Belgii ( firma Voxbone) i wykorzystany tak, że wiedziano wszystko o ilości telefonów do rejestracji, ich treść ( !!!!!) i terminy zapisów. Zgłoszono to zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa.Policja odmówiła współpracy – prokurator też umorzył śledztwo. Moje konto na TEJ platformie znikło, i pojawiło się potem z negatywami, moi Pacjenci skarżyli się, że nie mogą wpisać pozytywnych opinii- są skreślane. A wcześniej ci z tej platformy chcieli mi zrobić ” rejestrację internetową” Ha ha – Wasze ( Pacjentów dane – wyjątkowo wrażliwe byłyby w posiadaniu chyba złych ludzi). Rzecz się dzieje od 5 lat. Apeluję o rozsądek w czytaniu ocen.

  Ewa

  Negatywne opinie nie robią krzywdy ludziom tylko opinie pozytywne. Jak są negatywne pacjent nie pójdzie do lekarza i nic mu się nie stanie. Jak przeczyta pozytywną to pójdzie do kogoś kto może zasługuje na złe i wtedy…

  Nie bardzo rozumiem skoro pacjenci znali numer to dlaczego szukali go w internecie ponownie? Jakie mogli podawać dane wrażliwe przez numer telefonu próbując umówić się na wizytę lekarską. Jeśli możesz opisz dokładnie na czym to polegało. Portale z opiniami pewnie większość to jedno wielkie wiadomo co.

  Olga Walczyk

  Potwierdzam! dodałam tam opinię o beznadziejnym lekarzu jaki był absolutnie niezainteresowany wizytą. Wziął mnóstwo pieniędzy i nic nie powiedział a tylko wyznaczył nie wiem po co nową wizytę ca kilka tygodni mimo że nic nie stwierdził znowu za kilka set złotych.

  Wystawiłam mu opinię negatywną z opisem dlaczego.  Opinia była widoczna 4 dni. Po tym czasie wchodzę na jego stronę  jej już nie ma zostały tylko same dobre a złe wykasowali bo była tam jeszcze jedna też oceniająca go jako wyciągacza gotówki.

  Daisy

  Również zamieściłam negatywny komentarz na ich stronie, musiałam go zmieniać wielokrotnie, żeby został zaakceptowany,nawet mi powiedziała kobita ze znanyle….pl, że mój komentarz mógłby zaszkodzić pacjentom!!!!!! Dobre sobie. Już bardziej bezczelnym nie można być. W końcu po wielu poprawkach zaakceptowano go chociaż z tego negatywu zrobił się prawie pozytyw. Komentarz został w końcu umieszczony na stronie.I co sie okazało? Po jakimś czasie serwis usunął ten zaakceptowany komentarz ze swojej strony!  Ciekawe na czyje żądanie? Można się już tylko domyślać. Ale niech nikogo to nie dziwi. Wystarczy, że spojrzycie na partnerów. To chyba nie jest strona dla pacjentów.

  Anna Balińska

  Byłam u lekarza na konsultacji, była ona prowadzona bez najmniejszego zainteresowania lekarza jaki się spieszył i nawet mnie nie zbadał, chciał dużo pieniędzy i powiedział abym przyszła jeszcze raz aby dokładniej zbadać bo teraz nie ma czasu a pieniądze chciał. Wystawiłam mu opinię negatywną z opisem jak to było kiedy i gdzie. Po kilku dniach komentarz zniknął.

  Napisałam go jeszcze raz, był około 7 dni i ponownie.

  L

  Potwierdzam znikanie opinii, a po próbie dodania negatywnej niemożność dodania. Pani chirurg estetyczny – teraz już starsza pani z Poznania oferowała mi odstające uszy. To był koszmar- w trakcie, po itd. Koszmar. Uszy się nie goniły. Pani doktor puszczały nerwy i zwyczajnie krzyczała na mnie jak na bandytę. Oddałam opinię te 10 lat temu. Parę lat później z gadałam się z pewną panią i jej mamie ta pani doktor wszczyknęła w twarz wypełniacz zakazany do obrotu w UE ze względu na brylenie się. Nikt w Polsce nie chciał jej po paru latach tego usunąć. Z tego co pamiętam operacja – … dziesięć guzów – została przeprowadzona w Monachium. No i sprawdziłam po jakimś czasie-mojej opinii nie było na portalu ” Znany lekarz”.Wszystkie złe zniknęły – bo niestety wcześniej było ich bardzo dużo (a ja nie sprawdziłam przed operacją). Zostały tylko laurki. Nie udało mi się ponownie dodać negatywnej opinii. Profil zaopiniowany…

  Uważam- zresztą jako żona lekarza,- że to dobry pomysł na portal, ale opinia powinna być wystawiona tylko po ukazanie rachunku za wizytę. A nie kolejna komercyjna ściema. Naprawdę przestrzegam przed profilami zaufanymi.

  Biernat

  Miałem mieć zabieg usuwający stulejkę i wybrałem lekarza, który miał najlepsze opinie gdzieś z daleka od mojego miejsca zamieszkania. Pojechałem na wizytę, facet mnie bardzo drogo skroił na kasę, był chamski i dodatkowo zabieg przeprowadził błędnie bo źle było wykonanie zeszycie i wcześniejsze nacięcia. Jak się wygoiłem i wszystko okazało się nie takie to potem inny musiał mi to naprawiać. Jak twierdził ten co naprawiał to wcześniejsze robił ktoś jak by dopiero się uczył lub był pijany a to prosty zabieg.

  Wystawiłem negatywną opinię lekarzowi jaki zepsuł mi ten prosty zabieg z opisem. Opinia moja zniknęła już po kilku dniach. Wystawiłem ponownie, i ona także zniknęła.

  Magda

  Moje obserwacje wskazują na to, że lekarz który miał ocenę 3,5 okazał się dobrym specjalistą a z kolei lekarz ze średnia 5 okazał się poniżej krytyki. Po obu wizytach postanowiłam dodać komentarze obu lekarzom i negatywny dla lekarza z wysoką średnią i pozytywny z niższą. Proszę zgadnąć co się stało pozytywny został dodany, negatywny-nie. Serwis jest po prostu marketingowym narzędziem, który buduje markę w internecie ale nie powinien stanowić wiarygodnego źródła informacji o lekarzach dla pacjentów

  RydzK.

  Usługi medyczna wpływają na życie i zdrowie i tuszowanie złych opinii oraz zmienianie ze złych na dobre jest w mojej ocenie złe.

  Moja mama była na operacji pod kierownictwem parszywego zbrodniarza jakiemu wystawiłem złą ocenę. Po niedługim czasie ocena została usunięta i nadal pozostały same dobre a mama jest kaleką bo zabieg był źle wykonany. Jeszcze się sądzimy z lekarzem.

  Kamil

  Pamiętam jak jechałem do lekarza, który miał same super opinie w intenrecie. Bez badania lekarz przepisał mi bardzo drogie leki o mnóstwie efektów ubocznych. Jak poszedłem na inną konsultację to okazało się, że miałem inne schorzenie po badaniach i tamtych leków mi nie było wcale potrzeba. Lekarz z NFZ mnie wyleczył receptami za 45 zł a ten z intenretu co miał same piąteczki przepisał mi leki za ponad 700 zł bez badań. Jak nie pomagało to udałem się wtedy własnie do bezpłatnego na fundusz zdrowia. Swoją drogą, że ten oszust wziął za wizytę 250 zł która trwała dosłownie 10 minut bez badań tylko beznadziejny wywiad, bo się oszustowi bardzo spieszyło. Moja negatywna opinia zniknęła w ciągu około dwóch tygodni.

  Mariusz Kowalczyk

  Mało jest opinii konstruktywnych. Generalnie portal dla ludzi mniej zorientowanych w otaczającym ich środowisku.

   

  ZnanyLekarz

  Pani Kasiu,

  Lekarz/specjalista, który chce współpracować z serwisem ZnanyLekarz płaci tylko abonament za udostępnianie pacjentom swojego kalendarza wizyt. Jest to jedyna opłata. Nieprawdą jest, że na kogokolwiek prośbę znikają opinie.

  Pozwoli Pani, że wyjaśnię, jak działa moderacja opinii: Pacjent ma prawo dodać opinię, po spełnieniu kilku warunków,m.in. swojej weryfikacji czy to za pośrednictwem wizyty umówionej przez ZnanyLekarz i jej realizacji czy poprzez serwis Facebook – aktywne, z historią konto. Jeśli opinia jest napisana prawidłowo (dotyczy to każdej opinii – pozytywna, negatywna czy neutralna) i zaakceptowana przez moderatora (w serwisie funkcjonuje dedykowany dział moderacji, który weryfikuje wszystkie opinie) trafia ona na profil lekarza. Tak, jak pacjent ma prawo dodać opinię (każdą), tak lekarz ma prawo w przypadku opinii negatywnej, zgłosić nadużycie.  Jeśli takowe zgłosi, wówczas rozpoczynamy powtórny proces weryfikacji opinii z  pacjentem. Jeśli pacjent potwierdzi, że dana sytuacja miała miejsce i bierze odpowiedzialność za swoją opinie, potwierdzając ją – zostaje ona na profilu lekarza. Jeśli jednak tego nie zrobi – opinia może zostać usunięta. Takie prawo (do zgłoszenia nadużycia czy też odpowiedzenia na opinię) mają wszyscy lekarze – i ci z aktywnymi kalendarzami i –  pozostali.

  Jeśli ma Pani jakiekolwiek dowody, że jest inaczej, proszę o ich przedstawienie, wówczas będziemy mogli się odnieść do konkretów.

  Zachęcam również do kontaktu z nami, w przypadku pytań lub wątpliwości: kontakt@znanylekarz.pl.

  Z pozdrowieniami,

  Iwona Dziedzic-Gawryś

  ZnanyLekarz

  @Mirat

  Portal ZnanyLekarz działa w oparciu o regualmin i zasady, m.in. zasady dodawania opinii, które pacjent musi zaakceptować. Jeśli dodał Pan opinię i pojawiła się na profilu danego lekarze/spacjalisty oznacza, że została ona zaakcpetowana przez moderatora. Jeśli była to opinia negatywną, wówczas lekarza ma prawo (dotyczy to wszystkich lekarzy i specjalistów) zgłosić tzw. nadużycie, Skutkuje to tym, że proces weryfikacji opinii zostaje uruchomiony ponownie. Pan jako pacjent musiał otrzymać, na maila, informację o tym, że lekarz zgłosił do opinii zastrzeżenia. że sie z nią nie zgadza. Jeśli potwierdził Pan opinie, nie mogło być mowy o jej usunięciu, jeśli nie – mogło się zdarzyć, że została usunięta. Tymczasem ślad na profilu lekarza czy specjalisty zawsze   zostaje.

  Chętnie zapoznamy się z Pana przypadkim i dowodami, zapraszam zatem do kontaktu z nami: kontakt@znanylekarz.pl.

  Z pozdrowieniami,

  Iwona Dziedzic-Gawryś

  ZnanyLekarz

  InfoMiasto.eu

  Szanowny Panie Redaktorze,

  serwis ZnanyLekarz to miejsce, gdzie przede wszystkim pacjenci mogą szybko i łatwo umówić wizytę do lekarzy lub specjalistów. Drugą funkcją portalu są opinię, które pacjenci mogę dodać za pośrednictwem portalu lub zapoznać się z nimi, a które dotyczą lekarzy lub specjalistów.

  ZnanyLekarz.pl nie jest forum, serwis opiera się na regulaminie i właściwych, ustalonych zasadach, które każdy pacjent, ale też lekarz musi zaakceptować jeśli chce z niego korzystać.

  Jeśli chodzi o dodawanie opinii to proces dodawania obejmuje kilka ważnych aspektów:

  1. Kto może dodać opinie? Może ją dodać: a) pacjent, który umówił się przez portal ZnanyLekarz i był na wizycie; b) zweryfikował się aktywnym (z historią) kontem na FB.

  2. Moderacja opinii

  Każda opinia (pozytywna, negatywna czy neutralna) są moderowane przez dedykowany dział moderacji. Jeśli opinia spełnia wszystkie kryteria – pomoc.znanylekarz.pl/hc/pl/articles/207099457-Opinie-Jak-prawid%C5%82owo-napisa%C4%87-opini%C4%99 , zostaje zamieszczona na profilu lekarza.

  3. Dlaczego opinia nie zostałam opublikowana?

  Opinia, która nie spełnia w/w kryteriów zostaje odesłana prze moderatora do pacjenta ze wskazówkami, co należy poprawić.

  4. Czy opinie są usuwane przez lekarzy?

  Lekarz nie ma prawa usunąć opinii, ale może zgłosić (każdy!) nadużycie do opinii. Wówczas moderator kontaktuje się z autorem opinii i jeśli ją potwierdzi, opinia zostaje na profilu lekarza (opinia negatywna), Jeśli nie potwierdzi (kontaktujemy się drogą mailową) – wówczas może się zdarzyć, że opinia zostanie usunięta z profilu lekarza. Niemniej jednak zawsze zostaje ślad, że opinia została usunięta.

  Na każdym etapie pacjent może się skontaktować z moderatorem i wyjaśnić kwestie niezrozumiałe dotyczące jego opinii pod adresem: kontakt@znanylekarz.pl. Jesteśmy otwarci na pytania i pomoc.

  Jeśli ma Pan jakiekolwiek  pytania, wątpliwości, zapraszam również do kontaktu ze mną: iwona.dziedzic-gawrys@docplanner.com

  Z pozdrowieniami,

  Iwona Dziedzic-Gawryś, Rzecznik prasowy ZnanyLekarz.pl

   

  Jan

  dwa razy korzystałen, strata kasy, nie uzyskałem żadnej rady, z drugiej strony rozumiem , że lekarz nie ma możliwości wywiadu i zbadania, tylko po co to udawanie

  Jan

  ten portal to “znachorzy” kasa, kasa, za konsultację nic nie dającą zapłaciłem 200 zł

  Jan

  rozmawiałem z profesorem , który stwierdził, że wycofał się ( brawo) ze względu na brak skuteczności

  Joanna

  Szanowni Państwo,

  Lekarz wniósł prywatny akt oskarżenia odnośnie wpisu na znanylekarz.pl.

  Nie zawiera ona żadnych wulgarnych twierdzeń, jest wyważona i ma oparcie na faktach (orzecznik PZU stwierdził 13% uszczerbek na zdrowiu i miałam wypłacone częściowo odszkodowanie).

  Problemem jest to, że jak powiedział mec. Michał Hara z BRPO: „Istotą problemu jest, że teoretycznie karaniu z art. 212 podlega mówienie nieprawdy, ale praktyka i kontekst Kodeksu Karnego nie pozwala ustrzec przed karą ludzi mówiących prawdę.” Art. 212 jest reliktem komunizmu i o jego zniesienie regularnie apeluje wiele organizacji m.in. Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oraz Izba Wydawców Prasy. U Rzecznika Praw Obywatelskich toczyła się debata z pytaniem w temacie „Czy przyzwoity człowiek stosuje artykuł 212 Kodeksu Karnego?” Dziennikarze często odmawiają współpracy z osobami stosującymi art. 212 kk, bo to uderza w istotę ich pracy. Również w przypadku tego forum, możliwość pisania opinii o tym lekarzu naraża użytkowników na odpowiedzialność karną, bo każda negatywna opinia teoretycznie może narazić na utratę zaufania do lekarza, a nikt z piszących bezpośrednio po operacji/wizycie nie będzie miał przecież w ręku prawomocnego wyroku potwierdzającego jego słowa. Z drugiej strony, jeśli negatywne opinie będą usuwane, a pozostaną tylko pozytywne, znanylekarz.pl zamieni się w forum reklamowe i nie będzie miał nic wspólnego z udostępnianiem użytkownikom obiektywnej informacji.

  W I instancji zapadł niekorzystny dla mnie wyrok, który w przypadku jego utrzymania oznacza dla mnie utratę pracy oraz niemożność wykonywania zawodu, a dla dziecka niemożność ukończenia szkoły za granicą i  konieczność powtarzania dwóch lat szkoły w Polsce.

  Proszę o informację, jak chronicie Państwo/zamierzacie chronić użytkowników znanylekarz.pl przed ryzykiem postępowania karnego i jego skutków, skoro każda negatywna opinia może de facto skutkować skazaniem za zniesławienie. Czy umownie lub w odpowiednim regulaminie lekarz zobowiązuje się do niekierowania postępowań karnych przeciwko użytkownikom, którzy zamieszczają wyważone i poparte faktami opinie lub czy konta lekarzy kierujących jednak w takich sytuacjach prywatne akty oskarżenia przeciwko użytkownikom usuwane są ze znanegolekarza.pl?

  Rossati

  Nikt Pani nie może oskarżyć za wyrażanie własnych myśli i własnego zdania. Tylko musi być to ujęte w wypowiedzi, że jest to Pani zdanie i przemyślenia oraz odczucia a nie kolokwializmy. Zgodnie z prawem i wykładnią ujęcie słów typu “moim zdaniem” “według mnie” i treść nie może być poczytywana jako zniewaga lub wypowiadanie dogmatów. Wszak zgodnie z najwyższym aktem prawnym konsytuacją – każdy ma prawo do swobodnych myśli i wypowiedzi według własnych przekonań. Kluczowe jest aby w wypowiedzi było wyraźnie zaznaczone, że jest to własne prywatne zdanie a nie wypowiadanie stwierdzające ogólny fakt.

  Agata

  Najlepiej to iść samemu i się przekonać, a opinie to każdy może o kimś pisać różne. Jeden napisze ,że dany lekarz jest super, a drugi napisze człowiek o tym samym lekarzu ,że np. jest beznadziejny. Więc z opiniami jest różnie.

  Jaga

  Forum Znany lekarz to totalne oszustwo. Administrator odrzuca negatywne opinie i daje to fałszywy obraz lekarzy słabych, niechlujnych, niekompetentnych, akceptując tylko opinie pozytywne.

  Radradecky

  Dlaczego tak się dzieje, że nawet uznany lekarz kupuje opinie na “znanylekarz”?

  Jeśli szukasz cudownego lekarza to tylko na “znanylekarz.pl” Serwis który nie akceptuje negatywnych ocen, a za pieniądze promuje i rekomenduje samych fachowców i specjalistów. Korzystajcie dalej z tego szamba, a na pewno traficie do spavjalisty… hahah.

  Oczywiście nie wszyscy lekarze z tego serwisu są chciwi na kasę.

  Osobiście uważam, że dobry lekarz nie boi sie krytyki i nie powinien kupować opinii ( pozytywnych) na takich pis-o podobnych serwisach. Władza robi podobnie że swoimi wyborcami więc…..

  Pozdrawiam wszystkich naiwnych

Odpowiedz na: Reply #8712 in Opinia o serwisie Znanylekarz
Twoje dane: