Rozwieszona linka na wysokości szyi na drodze rowowej w Stargardzie – finał

TOTEMAT FORUM TOTEMAT Rozwieszona linka na wysokości szyi na drodze rowowej w Stargardzie – finał

 • This topic has 13 odpowiedzi, 2 odpowiedzi, and was last updated by Marcin.
 • Autor
  Wpisy
 • ToTemat

  W Stargardzie miała miejsce się bardzo niebezpieczna sytuacja, gdzie na drodze rowerowej była rozwieszona celowo linka lub żyłka na wysokości szyi rowerzystów. Na taką pułapkę najechała kobieta, jaka poruszała się rowerem z córką.

  Linka ta wcięła się jej w szyję pozostawiając duży ślad, na szczęście tym razem nie spowodowało to trwałego uszkodzenia ciała. Linka jaka miała być pułapką na cyklistów była rozkwaszana między miejscami, gdzie można było ją mocno zamocować po dwóch stronach drogi rowerowej.

  Im szybciej porusza się cyklista tym większe oddziaływanie linki na ciało – działanie identyczne jak mordercza “garota”.

  Sprawczynie tego zostały już ujęte, jak się okazuje były to dwie dziewczyny z czego jedna jest pełnoletnia. Wymyśliły sobie zabawę w jakiej łatwo mogły zabić lub zrobić kalekę z losowo przejeżdżającego rowerzysty.

  Sprawa tym bardziej poraża z racji na fakt, że nie była to pojedyncza pułapka. Następnego dnia ponownie je zakładały, tym razem w innym miejscu. Pierwsza w okolicy drogi rowerowej blisko Giżynka w Stargardzie a druga ponownie pobliskie okolice ale tym razem na ulicy Spokojnej.

  Do ujęcia tych sprawczyń przyczyniła się grupa na FB pod nazwą “Stoją Stargard” jaka aktywnie angażuje się społecznie w poprawę bezpieczeństwa na drodze. Jeden z jej członków zauważył jadąc autem, że jakieś dwie osoby coś majstrują przy znakach – coś tam wieszają na drodze rowerowej. Zrobił fotki i skomunikował się opiekunami wyżej wspomnianej grupy, następnie zostały podjęte działania razem z policją.

  Sprawczynie zostały zatrzymane przez policję. Po przesłuchaniu zostały przekazane w ręce prawnych opiekunów.

  Kara powinna być więcej niż bardzo dotkliwa, aby była przykładem dla następnych osób na przyszłość.

   

  Anita

  Po prostu masakra, bym nigdy nie przypuściła, że takie coś może mieć miejsce. Całe szczęście że je złapano i to bardzo szybko. Mogły zabić przecież od tak. Powinny mieć taką karę, że już nigdy by nie wpadły na tak głupi pomysł.

  Rowerzysta

  Pamiętam że już taka sytuacja miała miejsce kiedyś w innej części kraju. Też wisiały wtedy żyłki między słupami, one całkowicie były niewidoczne i jakiś rowerzysta wleciał na nie nocą. To było jakoś z 5 czy więcej lat temu ale też w naszym województwie. Widać za małe kary skoro takie coś się powtarza.

  Kirs44

  Może jak ta sprawa będzie nagłośniona to już takie coś się nie powtórzy. Dobrze aby usłyszało o tym jak najwięcej osób oraz o jakiejś przykładnej karze. Wtedy takie sytuacje nie miały by miejsca na przyszłość. Inaczej jak ukarzą je słabo to będzie przyzwolenie dla następnych. Tutaj było szczęście że ktoś tych kryminalistów zauważył jak to robią.

  Rafał Sont

  Masakra, nie można nawet bezpiecznie i spokojnie jechać rowerem bo można stracić głowę. To jest jakiś koszmar, przecież jak by ta linka była mocniejsza by podcięła gardło albo jak ktoś by jechał szybciej to zadziałała by jak nóż. Powinny dostać po 10 lat więzienia bo to potencjalne morderczynie.

  Pawlo

  Teraz jak będę jechał to baczniej będę patrzył czy coś tam nie wisi. Strach się poruszać na rowerze bo wiem, że ludzie też mogą brać przykład z takich idiotów i zrobić sobie nowy kawał jaki kogoś zabije. Jak by tamci z  Stoją ich nie przyuważyli to mogło by to kogoś zabić… strach pomyśleć co mogło się stać.

  abc

  obowiązkowo — odszkodowanie finansowe dla poszkodowanej  i z rok obowiązkowych prac społecznych!

  gdyby jeszcze w lesie gdzie nielegalnie wjeżdzają na quadach i motocyklach to byłaby oklicznosć łagodząca ale na ścieżce rowerowej ???

  upublicznić wizerunki sprawczyń!

  Kamil

  Wizerunków to nie, bo nie ma co łamać im przyszłości – sprawczy korupcji i kradzieży, gwałtów i morderców tak ale nie w takich przypadkach. Natomiast dobrze mówisz że odszkodowanie czy zadośćuczynienie powinna otrzymać poszkodowana. A te gnojówy powinny dostać jak powiedziałeś z co najmniej rok ciężkich prac społecznych w zamiataniu ulic i plewieniu chwastów przestrzeni miejskiej. Oraz dał bym około 5 lat zawiasów.

  Vax

  Ciekawy jestem jak się one poczuwają do tego co zrobiły. Czy nagle zrozumiały gigantyczny błąd czy może mają to głęboko w 4 literach. Nie wiadomo czy to były normalne głupie dzieci czy może już przyszła silna patologia.

  Maciek

  Pełnoletnia mam nadzieję już aresztowana, a prokurator szykuje akt oskarżenia o próbę zabójstwa, czy może jednak to tylko rowerzyści mogli zostać poszkodowani i rozejdzie się po kościach?

  ToTemat

  AKTUALIZACJA sprawy (całość jest widoczna na górze strony):

  Jedna ze sprawczyń ma już zarzuty –  18 letnia usłyszała zarzut narażenia na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.  Informacja ta pochodzi od Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

  Pełnoletniej grozi za to do 3 lat więzienia. Znając nasze sądy pewnie będzie to jakaś inna kara, można zgadywać, że skończy się na karze w zawieszeniu.

  Natomiast niepełnoletnia siostra mająca dopiero 16 lat stanie przed sądem rodzinnym – jaki pewnie okaże się podwójnie łagodny z racji, że była tą młodszą pod przysłowiową opieką starszej.

  Całość artykułu na ten temat jest na górze strony – dla przypominania były to rozwieszane linki na drogach rowerowych w Stargardzie, jakie mogły komuś zgnieść tchawicę lub uciąć głowę czy poderżnąć gardło – gdyby ktoś szybko jechał rowerem i wpadł na taką pułapkę.

  Podobne wykroczenia miały już miejsce w Polsce, jak widać kary były za małe lub zbyt mało nagłośnione – skoro coś takiego ma miejsce co jakiś czas.

  erre

  Nauczcie się pisać, redaktorzyny…

  ToTemat

  Fakt było trochę literówek i automatycznie przez edytor użyte inne słowo niż powinno. Dziękuję erre za zwrócenie uwagi, to pomogło ulepszyć treść.

  Marcin

  Także jestem pewny że to będą tylko zawiasy, jeśli pierwszy raz jakieś przewinienie to nic innego nie otrzymają. Inaczej jak by komuś realnie stała się krzywda. Ale co za puste głowy mają takie osoby, może warto by to już zapędzić do jakiś obozów na parę lat pracy. Winni są rodzicie także bo takie wychowali.

Odpowiedz na: Rozwieszona linka na wysokości szyi na drodze rowowej w Stargardzie – finał
Twoje dane: