Śledzenie przesyłek Poczta Polska – emonitoring i tracking

TOTEMAT FORUM TOTEMAT Śledzenie przesyłek Poczta Polska – emonitoring i tracking

 • This topic has 2 odpowiedzi, 1 odpowiedź, and was last updated by Kamil.
 • Autor
  Wpisy
 • ToTemat

  Jeśli chce się wiedzieć gdzie jest dana przesyłka poczty Polskiej jaką wysłaliśmy lub mamy zamiar odebrać, należy skorzystać z emonitoringu (tracking). Każda przesyłka rejestrowana czyli list polecony jak i paczka posiadają swój własny kod kreskowy oraz numer nadania.

  Śledzenie przesyłki nadanej na Poczcie Polskiej można dokonać na dwa sposoby – ze strony internetowej poczty lub przez aplikację mobilną na smartfona.

  Śledzenie przesyłek (emonitoring – tracking) przez stronę – wystarczy odwiedzić ten adres i wpisać tam numer przesyłki https://emonitoring.poczta-polska.pl/ otrzymamy wtedy wszystkie dane dotyczące jej nadania, gabarytu, miejsca gdzie ona się znajduje i jaki ma status. W przypadku paczek jest to dość dokładna informacja śledzenia przesyłki – w przypadku listów poleconych jest znacznie uboższa.

  Można także skorzystać z aplikacji mobilnej – nazywa się ona ENVELO https://www.envelo.pl/ – jest to aplikacja poczty Polskiej przez jaką można śledzić przesyłki ale także pomaga w ich nadawaniu, z aplikacji mona skanować kod pocztowy i nie trzeba go wpisywać wtedy ręcznie. Aplikacja Envelo to dość rozbudowane narzędzie do działań wysyłkowych korzystając z usług Poczty Polskiej.

  Jeśli interesuje nas tylko emonitoring (tracking) czyli śledzenie przesyłek Poczty Polskiej to można z powodzeniem korzystać z strony – trudność to ręczne wpisywanie kodów. Jeśli zależy na wygodzie to można korzystać z aplikacji, ona będzie mogła skanować kody kreskowe przesyłek bez konieczności wpisywania kodu nadania.

  Dla osób jakie nadają paczki często wygodniejsza może być aplikacja, dla osób jakie czekają na paczki i chcą śledzić gdzie ona znajduje się obecnie i jaki ma status wystarczy sama strona internetowa z emonitringiem Pocztowym bo aplikacja wtedy nic nie ułatwi.

  Pocza polska

  Watix

  Ja korzystam tylko ze strony internetowej z emonitoringiem pocztowym, bez sensu mieć aplikację jaka zajmuje miejsce na telefonie gdy nadaje się co jakiś czas paczkę. Jak paczka ma problem z dojściem sam klient mi o tym pisze.

  Tak samo jak nadaję nie potrzebuję wiedzieć kiedy dojdzie i gdzie ona jest.

  Kamil

  Przy obecnych cenach paczek pocztowych na poczcie to ja wybieram już kuriera. Do jte pory śledziłem zawsze tracking też przez stronę www. Informacje o poleconym to w zasadzie nadanie kiedy i gdzie, przybycie do miejsca przeznaczenia, próba doręczenia i doręczenie lub awizacja. Tam nie ma wartościowych danych.

  Kurierskie paczki mają zdecydowanie lepszą informację o śledzeniu paczki.

Odpowiedz na: Reply #7026 in Śledzenie przesyłek Poczta Polska – emonitoring i tracking
Twoje dane: