Syrenie Stawy w Szczecinie – piękne miejsce turystyczne

TOTEMAT FORUM TOTEMAT Syrenie Stawy w Szczecinie – piękne miejsce turystyczne

 • This topic has 5 odpowiedzi, 1 odpowiedź, and was last updated by ToTemat.
 • Autor
  Wpisy
 • ToTemat

  Syrenie Stawy to jedno z najładniejszych miejsc Szczecina pod względem turystycznym. Jest to duży kompleks leśny z licznymi stawami i kanałami wodnymi oraz wiatami, altanami, ławkami do odpoczynek oraz pomostami.

  Także tam znajdują się tablice informacyjne o florze i faunie tego miejsca jak i mocno atrakcyjne gry terenowe dla dorosłych i dzieci. Są tam quizy z wiedzy pytań w danych zakresach – mogą grać w nie osoby w dowolnym wieku. Dowiemy się jak wygalają dane ptaki i inne zwierzęta, kiedy śpiewają, co jedzą, jak wygląda dane drewno i ile waży oraz wiele innych.

  Syrenie stawy w Szczecinie to bez wątpienia jedno z najciekawszych miejsc na spacery oraz przejażdżki rowerem, liczne ścieżki oraz bardzo urokliwe zagospodarowanie miejsce. Dawniej wiele się działo w tych okolicach – było tam słynne sanatorium, obecnie jest to przede wszystkim piękny kompleks leśno wodny z dużymi możliwościami rekreacyjnego spędzania czasu i wypoczynku na łonie przyrody. Wikipedia też o nich pisała, ale o tym co było tam dawniej https://pl.wikipedia.org/wiki/Syrenie_Stawy obecnie jest tam wszystko po nowemu.

  Wstęp tam jest oczywiście bezpłatny, można się do nich dostać przez kilka bram wejściowych. Będąc w Szczecinie zdecydowanie warto zobaczyć to miejsce.

  Syreni StawStawy Syrenie W SzczecinieSyrenie gry terenowe Szczecin

  Syreni staw SzczecinTerenowe Syrenie Stawy

  Syrenie SzczecinSyrenie stawy Szczecin

  Syrenie Szczecin

  Kania

  Byłam tam z 3 razy, przepiękne miejsce na spacery i do czytania książki. Cisza, świergot ptaków, woda w otoczeniu i zieleń. Cudownie że zrobili takie miejsce w mieście.

  Kamil Sołych

  Dobre do spacerów, dobre do jazdy rolkami i dobre do jazdy rowerem. Samemu tam często się zapuszczam do aktywnego spędzenia czasu jak i do odpoczynku. Na pewno jest to lepsze niż samo miasto. Teraz jeszcze postawili nowe wiaty i ławki. Także zbiorniki wodne są jeszcze lepiej zadbane.

  Frat32

  Bajkowe miejsce, takich powinno być jak najwięcej w mieście. Jest tam zdecydowanie ciekawiej niż w samem parku Kasprowicza bo w syrenich stawach jest bardzo zróżnicowany krajobraz, rzeczki, stawy, mosty, no i górki oraz las.

  Adres

  Tylko lokalizacji zabrakło w artykule 😀

  ToTemat

  Trudno pisać o lokalizacji jaka jest w lesie. Trzeba zobaczyć na przykład Mapy Google lub Open Street Maps i wpisać tam Syrenie stawy Szczecin. Jest to zaraz za ogrodem botanicznym blisko toru gokartowego na Alei Wojska Polskiego Szczecin.

Odpowiedz na: Syrenie Stawy w Szczecinie – piękne miejsce turystyczne
Twoje dane: