Szczecin – Ukradziona puszka z pieniędzmi na operację dziecka

TOTEMAT FORUM TOTEMAT Szczecin – Ukradziona puszka z pieniędzmi na operację dziecka

• This topic has 5 odpowiedzi, 2 odpowiedzi, and was last updated by Krich.
  • Autor
    Wpisy
  • ToTemat.pl

W Szczecinie doszło do perfidnej kradzieży puszki ze zbiórką pieniędzy na operację dla małej dziewczynki Mai. Sytuacja miała miejsce w sklepie przy ulicy Lipowej na Szczecińskim Gocławiu.

Operacja dziewczynki ma kosztować około 80 tyś dolarów i standardowo ma być wykonana za granicą kraju a dokładnie USA.

Puszka podobno była wypełniona pieniędzmi – pracownicy sklepu powiadomili o tym zajściu w sobotę 17 sierpnia rodziców dziecka – podobno podjechał jakiś samochód i jakiś człowiek który z niego wysiadł zabrał puszkę. Ogólnie brzmi to trochę dziwnie, nie wiemy czy sklep miał monitoring i czy obsługa sklepu coś więcej pamięta.

Jak pisze RMF także Policja poszukuje sprawcy kradzieży – choć nie jesteśmy pewni czy dysponują jakimś sensownym rysopisem – nam jako czytelnikom go nie udostępniono ani nawet dokładnie nie opisano osoby podejrzanej o kradzież. Nie proszono także o to czy ktoś coś widział w okolicy lub słyszał…

Jak zauważył jeden z czytelników na Wykop z jedną z największą ilością polubień – być może ta kradzież będzie miała pozytywny wydźwięk – dzięki tej sprawie dowie się o zbiórce więcej osób, niż jakaś puszka z pewnie niską kwotą.

Nie zmienia to faktu, że mamy ogromna nadzieję iż sprawdza – kimkolwiek on jest zostanie złapany i zostanie mu wymierzona bardzo dotkliwa kara.

Izka

Gocław w Szczecinie to taki dziki zachód czy czarna dzielnica miasta. Tam przecież okna są zbite dechami na 1 piętrze. Jak tam nieraz jechałam w celach służbowych to bałam się chodzić chodnikami aby nie wyrwali mi te żulki torebki co często się snują.

Mati44

Trochę to wygląda jak by mogli też sami pracownicy sklepu sobie tą puszkę przywłaszczyć. W sensie stwierdzają fakt jej zaginięcia, ale jakieś mroczne opisy kto co i kiedy dokładnie. Choć to zawsze informacja z 2 ręki to nie wiadomo jak to dokładnie opisali policji.

Vox

Albo cyganie, albo pijacy albo pracownicy albo nie wiadomo kto. W każdym razie jakiś śmieciem trzeba być aby ukraść coś takiego. Za niskie są kary za kradzież, za mało się boją aby wyciągać łapę po cudze.

Sawicka

Ciekawe czy jest jakaś szansa że ich złapią. Moim zdaniem jest to prawdopodobne jeśli był tam monitoring, inaczej to będzie bardzo trudne. Druga strona przecież na Gocławiu w takim lokalnym sklepiku wszyscy się znają z klientami, więc jak by był ktoś obcy to by go sobie bardzo dobrze zapamiętali. To budzi także moje zdziwienie.

Krich

Płaci się całe życie na te składki i oczywiście na nic nie ma pieniędzy, i tak trzeba robić operacje prywatnie. To po co jest ten zus i tak duże kwoty ubezpieczenia skoro i tak nigdy nic nie można z niego zrobić. A złodzieja powinni zlinczować lokalni za takie działanie.

Odpowiedz na: Szczecin – Ukradziona puszka z pieniędzmi na operację dziecka
Twoje dane: