Szczeciński Plac Pogoni zamiast Placu Adamowicza

TOTEMAT FORUM TOTEMAT Szczeciński Plac Pogoni zamiast Placu Adamowicza

 • This topic has 5 odpowiedzi, 2 odpowiedzi, and was last updated by Gość.
 • Autor
  Wpisy
 • ToTemat

  O niefortunnym przyszłym Placu Adamowicza w Szczecinie pisaliśmy w innym temacie – czyli, że ta nazwa jest wyjątkowo bez sensu. Tym razem ugrupowanie Konfederacja lub Korwin (lub jeszcze inaczej, bo ciężko za tą nazwą nadążyć) chce wprowadzić zamiast nazwy Adamowicza “Plac Pogoni” – moim zdaniem ponownie bardzo niefortunna i nielogiczna nazwa. Mimo to zbierają głosy na zmianę nazwy z Adamowicza na Pogoni….

  W okolicy miejsca gdzie ma powstać nowy plac (budowa jest już pewnie w 60% ukończenia) znajdują się także inne place, jakie mają nazwy nawiązujące do pewnych rzeczy a mianowicie: Grunwaldzki, Lotników, Szarych Szeregów, Odrodzenia, Żołnierza Polskiego – i nagle nazwanie nowego placu w tym rejonie jako Adamowicza (podwójnie absurdalne) lub Pogoni – jest co najmniej dziwne.

  W tym miejscu chyba nikt by nie miał nic przeciwko aby nowy plac Szczeciński, jaki będzie się znajdował w ścisłym centrum miasta nazywał się przykładowo: Walecznych, Bohaterów, Patriotów, Obrońców itp – nawiązujący nazwą do otoczenia a zarazem o pozytywnym wydźwięku.

  A Państwo jakie macie zdanie w tej sprawie, i jaką nazwę byście sami zaproponowali?

  Nazwa Adamowicza jest bez sensu, tak samo Pogoni – bo to co będzie miało wspólnego z tym placem jak i otoczeniem historycznym samego miejsca.

  Plac Pogoni

  Gość

  Każda inna nazwa niż obecnie proponowane przez urzędasów i polityków. Nawet plac Szczecinian czy mieszkańców był by dobry. Każda nazwa byle rozsądna jest lepsza niż to co obecnie oni tam proponują lub ustalają.

  Gość

  Plac pogoni jaki nie ma nic wspólnego z tym placem i miejscem tak samo jak adamowicz z tym całym miastem. Urzędnicza szarańcza jak zawsze rozgrywa swoje interesy. Ci z Urzędu Miasta bo boją się o swoje tyłki a ci od pogoni aby o nich było głośno i myślą że to super zrobi im oparcie w mieście a nie aby chcieli coś zrobić sensownego.

  Gość

  Dobra nazwa mi przychodzi do głowy taka “Plac Centrum” czy centralny, najprościej i bez żadnych kombinacji. Pogoni to jakiś pomysł kpina tylko dla populizmu a Adamowicza to znowu kpina z mieszkańców.

  Gość

  Myślę, że plac Adamowicza miał być tam tylko dla tego żeby zrobić na złość PISowi, a nie za zasługi lub jakikolwiek związek z miastem. A plac Pogoni to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza, że ma to związek z miastem.

  Gość

  Nie ma czegoś takiego jak politycy Pogoni. A sam Klub nie ma z tym pomysłem nic wspólnego i szkoda, że jest w tą sprawę wciągany.

Odpowiedz na: Szczeciński Plac Pogoni zamiast Placu Adamowicza
Twoje dane: