Zasady gry w Jenga – instrukcja jak grać

TOTEMAT FORUM TOTEMAT Zasady gry w Jenga – instrukcja jak grać

 • This topic has 3 odpowiedzi, 2 odpowiedzi, and was last updated by Primek Adam.
 • Autor
  Wpisy
 • ToTemat

  Jegna to gra zręcznościowa i mogą w nią grać dosłownie wszyscy. Można w nią grać w dowolną ilość osób i zasady są proste. Mamy klocki drewniane z jakich początkowo buduje się równą wieżę – wieża ta stanowi na każdej warstwie 3 klocki i każda warstwa układa je naprzemiennie tak by była stabilna.

  Zasady gry są proste – należy wyjąć dowolny bloczek drewniany jedną ręką z wieży i umieścić go na jej górze. Można się umówić czy trzeba budować wieżę równą w Jenga czy można stawiać klocek jak pasuje byle zachował naprzemienne układanie warstw.

  Klocka nie można wyjmować z ostatniego piętra tylko gdy jest nakryte co najmniej jedną warstwą innych klocków (przykrytych co najmniej jednym klockiem od góry).

  Nie można sobie pomagać drugą dłonią. Należy robić to jedną dłonią a dokładnie dwoma palcami lub jednym palcem podczas wypychania klocka do wyciągnięcia. Osoba jaka zwali wieżę podczas wyciągania lub układania go na górze przegrywa.

  Jak widać ta gra w rozgrywce więcej niż 2 osób nie wyłania zwycięscy ale przegranego. Wtedy można grać bez osoby przegranej od nowa aż wyłoni się wygrany z wszystkich strać.

  Jak widać to bardzo prosta gra w zasadach – jest ona bardzo wciągająca, na pewno każdy ją polubi. Daje wiele emocji.

  Kamila

  To moja ulubiona gra. W jendze już spędziłam wiele godzin, bardzo wciąga. Super jak grają tak z 3 i więcej osób. Emocje są gwarantowane. Czasami to że się uda jeszcze coś wyciągnąć i dołożyć na górę graniczy z cudem.. bardzo fajna gra.

  Batyk43

  Miło się gra w to na imprezach ze znajomymi. Można też podczas imprez rodzinnych. Uczy to na pewno kontroli i wyczucia, mi akurat idzie w niej średnio ale zawsze tak ustalamy, że kto przegrywa to nie zbiera klocków.

  Zawsze to jakaś pociecha. A ją zdecydowanie polecam każdemu, niewiele gier mi się podoba ale ta jest całkiem sympatyczna.

  Primek Adam

  Właśnie szukałem regulaminu gry w Jengę i w końcu znalazłem. Gra jest ciekawa choć w niej zawsze chodzi o to samo, choć różnie się układa z tym jak długo postoi budowla. Na pewno jest co ciekawa gierka towarzyska, lepsza bo i szybsza niż monopol.

  Faktycznie im więcej osób gra na raz tym jest ciekawiej. U mnie tura trwa około 20 minut.

Odpowiedz na: Zasady gry w Jenga – instrukcja jak grać
Twoje dane:
<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">