Fotel Huzaro Force 3.0 Gamingowy do komputera i biura – Opinia i Test

Huzaro Force 3 FotelFotel Polskiej marki Huzaro Force 3.0 – jest określany jako dla gracy (Gamingowy) ale z powodzeniem nadaje się także do typowego komputera czy po porostu wykorzystania w biurze. Jego rozwiązania ergonomiczne teoretycznie zapewniają wygodne siedzenie w każdej pracy z wykorzystaniem monitorów ekranowych.

Testowany przez nas model to Huzaro Force 3.0 Grey – czyli bardziej eleganckie rozwiązanie z materiału a nie skóry syntetycznej, tak jak w innych modelach kolorystycznych tego samego produktu.

Fotel pracuje na stalowej podstawie o 5 punktach podparcia – to zapewnia mu stabilność. Koła są podwójne Poliuretanowo-kauczukowe o średnicy 50 mm. Ich ogromną zaletą jest bardzo cicha praca oraz swobodna jazda na każdej nawierzchni, w tym nawet na panelach podłogowych. Koła te tym samym nie rysują podłogi i działają bardzo płynnie oraz cicho.

Poszycie fotela wydaje się trwałe i dobrze wykonane. Producent informuje o jego dobrej cyrkulacji powietrza podczas korzystania nawet w gorące dni. Jest to łączenie kilku rodzajów poszyć w zależności od danego miejsca na fotelu. Ogólnie jest to wykonane wizualnie dobrze, w dotyku także jest jak najbardziej pozytywne.

Urządzenie posiada wysokie oparcie mierzące około 78 cm od siedziska – to daje wygodę i dobre podparcie pleców. Także sięga odcinka szyjnego. W przypadku wzrostu osoby do 190 cm – fotel daje radę podeprzeć całość pleców i karku.

W zestawie znajdują się regulowane poduszki – na szyje przy zagłówku oraz lędźwiowa na gumkach z klipsami. Z czego materiał poszycia tych poduszek jest taki sam jak fotela. Jakość poduszki lędźwiowej jest praktycznie żadna – już po tygodniu korzystania z urządzenia, stała się ona czymś na kształt naleśnika. Zaletą jest to, że można coś włożyć do jej poszycia aby ponownie zyskała na objętości, tylko ta poduszka ma zamek ekspresowy w poszyciu.

Siedzisko można regulować do odpowiedniej wysokości – posiada skok 120 mm. Dodatkowo za sprawą wajchy można zablokować oparcie aby było sztywne, lub odblokować w celu bujania się na czy odchylenia ku tyłowi. Odchylenie jest wystarczające aby zmienić położenie ciała i chwile odpocząć w innej pozycji.

Podłokietniki są stałe bez możliwości regulacji, wygodne, szerokie – ale mogą nie być dobrze dopasowane dla każdej osoby o dowolnym wzroście. Dla nas były one odpowiednie i wygodne. Podłokietniki z tworzywa oraz poduszki na nich wykonane z materiału z pianką zmiękczającą w środku.

Fotel ma udźwig do 120 kg – siłownik pneumatyczny jest w pełnej stalowej osłonie. Oczywiście urządzenie posiada certyfikaty CE. Samo oparcie raczej nie ma w sobie profilowania zgodnego z wygięciem kręgosłupa – jeśli zblazują nam się dodatkowe poduszki, to musimy zadbać o ich nowe wypełnienie lub zastosowanie innych podparć pleców – oparcie bez poduszek nie ma praktycznie w sobie istotnego profilowania.

Fotek do komputera Huzaro Force 3.0 warzy około 15 kg. Głębokość siedziska to 48 cm cm i szerokość 52 cm – siedzisko regulowane od 43 do 53 cm wysokości – podłokietnik długości około 23 cm i szerokości 8 cm a także wysokości 26 cm nad siedziskiem. Szerokość oparcia 53 cm i zagłówka 25 cm. Szerokość podstawy z kołami 66 cm.
Na spodzie znajduje się regulacja pokrętłem mocy oporu odchylania się do tyłu na standardową sprężynę. Wizualnie fotel robi eleganckie i pozytywne wrażenie. Przy zakupie jest do samodzielnego złożenia.

Podczas składania możemy mieć spore trudności – bardzo trudno było przymocować oparcie i siedzisko do podłokietników. Śruby montażowe oparcia – które wchodzą do siedziska i oparcia wprowadzane są pod skosem – jest to trudno wykonać samodzielnie, bez mocnego naprężania tych elementów. Przynajmniej tak było w naszym przypadku.

Siedzisko fotela jest wygodne, tak samo nam pasują podłokietniki mimo, że nie są regulowane. Koła i ich praca jest bardzo zadowalająca. Najsłabszym elementem są tutaj poduszki a szczególnie lędźwiowa – która bardzo szybko się płaszczy na kształt naleśnika, a tym samym przestaje podpierać plecy. Rozwiązaniem jest wsadzenie do poszycia tej poduszki (otwierane na zamek) jakiegoś wypełniacza.

Fotel Gamingowy Huzaro Force 3.0 naszym zdaniem po dokładnym teście to całkiem fajny produkt. Występuje on w dość atrakcyjnej cenie a co więcej jest to produkt polski. Nasza opinia to produkt warty uwagi i zakupu. Tym bardziej, że jego zakup przez Internet jest tańszy niż często takie same rozwiązania w lokalnych sklepach stacjonarnych. Zapraszamy do następnych artykułów w serwisie.

4 komentarze

 1. SebastianKA pisze:

  Fotel wizualnie fajny, choć jak nie ma profilowania bez poduszki to szkoda. Poduszka może się uszkodzić i wtedy pozostanie bez podparcia kręgosłupa. Bardzo fajnie, że ma tak wysokie oparcie. No i jeśli produkuje je faktycznie polska firma to już całkiem tym bardziej warto wybrać coś takiego.

 2. Gniewko pisze:

  Jak by miał on profilowanie bez poduszek oparcia na plecy oraz siedzisko też z jakimiś wypustkami. Wtedy by był to genialny fotel pod każdym względem. Regulacja oparcia jest przydatna ale nie jest aż tak istotna jak bardzo wygodne i ergonomiczne siedzenie. Rozwiązanie za sprawą poduszek nie jest złe, do czasu aż one działają i się nie uszkodzą. Huzaro ogólnie robi dobre fotele do komputera.

 3. EDran pisze:

  Za namową zamówiłem sobie taki fotel do komputera. Także wybrałem wersje materiałową a nie ze skóry syntetycznej. Zobaczymy co to będzie jak dojdzie. Ogólnie jestem dobrej myśli. Wydaje się to dość solidne choć bez fajerwerków z odchylaniem i blokadą odchylenia samego oparcia. Ale mi to wystarczy.

 4. Snowas Kamil pisze:

  U mnie po około 2 miesiącach zaczął skrzypieć. Na początku było super ale potem niestety zaczęło się jego skrzypienia jak zmienia się pozycje ciała siedząc. Nie wiem gdzie to takie hałasy wydaje ale są one głośne i wkurzające. Poprzedni fotel też takie miał, a to mocno irytuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *