Gdzie i jak prawidłowo uprawiać Nordic Walking

Uprawianie nordic walkingNordic walking początkowo powstał jako aktywność fizyczna oraz treningowa dostępna przez cały rok dla narciarzy biegowych. Wymaga stosowania dwóch podpórek z obu stron ciała do aktywnego podpierania się i wykonywania ruchów mięśni podczas chodu lub biegu.

Osoby uprawiające tą aktywność w znacznie większym stopniu, ale także mniej intensywnie, absorbują różne mięśnie organizmu jak między innymi: klatki piersiowej, tricepsy, bicepsy, ramion i brzucha i inne. Mięśnie te są inaczej pobudzane w odróżnieniu do zwykłego marszu.

To prowadzi do znacznie większego wzmocnienia ich w odróżnieniu do zwykłego chodzenia czy także biegania.

Nordic walkingu zdecydowanie wpływa na usprawnienie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego.

Podczas ćwiczeń zwiększenie się pobór tlenu przeciętnie od 20 do 58 procent.

Gdzie uprawiać nordic Walking – przede wszystkim trzeba omijać miasta i szczególnie zatłuszczone i ruchliwe ulice. Uprawianie tej aktywności w mieście może skutkować tylko większym zatruciem organizmu przed nadmierny pobór zatrutego tleny metalami ciężkimi i spalinami.

Jedyne miejsca godne polecenia do uprawiania Nordic Walking to miejscowości z dala od miasta, wsie, w szczególności lasy a tym bardziej kompleksy leśne świerkowe. W lasach będzie bardzo pozytywne oddziaływanie na układ oddechowy organizmu. Można go uprawiać na łąkach, polach i w miejscach gdzie nie ma zanieczyszczenia powietrza.

Parki miejskie jak i samo miasto nie jest wskazane do uprawiania tej aktywności gdyż może ona tylko bardziej zaszkodzić z powodu dużego poboru powietrza i jego transportowania w organizmie – wraz ze spalinami i zanieczyszczeniami generowanymi w miastach.

Nordic Walking jest wspaniałą formą aktywności fizycznej ale trzeba uprawiać go z głową i w przemyślany sposób. Najlepsze miejsca to tereny z dala od aglomeracji miejskich i w szczególności miejsca zielony w tym lasy. Powinno się go tylko tam uprawiać. Pamiętać należy że lepiej go zażywać rzadziej a zdrowiej niż często w otoczeniu wpływającym niekorzystnie. Zapraszamy do pozostałych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *