Gdzie jechać na narty i snowboard

Miejsce na nartyWybranie odpowiedniego miejsca do jazdy na nartach oraz desce snowboardowej nie jest łatwe. Do wyboru stoków i zjazdów mamy cały arsenał miejsc które zachwalają swoje stoki. Warto zorientować się w tym jakie stoki warto wybierać oraz jakie miejsca unikać.

Gdzie wybrać się na narty i snowboard – aby dobrze wybrać warto posiadać na ten temat kilka wiadomości. Dobre stoki do zjazdów muszą spełniać zasady, tak jak i same miejscowości gdzie mamy zamiar się wybrać.

W wyborze miejsca do zjazdów na nartach bardzo ważne jest to aby były one bezpieczne – chodzi tutaj o dobre oznakowanie stoków by wyraźnie były widoczne ich granice i wytyczone szlaki zjazdów na nartach bądź snowboardzie.

Kolejna ważna sprawa to sam stok zarówno dla nart jak i snowboardu. Bardzo ważne jest to aby stok był dobrze naśnieżony bez łach wytopów. Im większa i grubsza warstwa śniegu tym lepiej się jeździ a także tym bezpieczniej. Istotne jest to aby dany stok nie była za bardzo wyślizgany, stoki dobre powinny być dobrze ubite ale ich powierzchnia nie powinna być lodowa a tylko ubitym śniegiem.

Bardzo dobrze gdy stoki są rozdzielone zarówno dla narciarzy jak i snowboardzistów. Są to dwa różne style zjazdów które często na stokach utrudniają sobie nawzajem życie. Jednakże nie jest to niezbędne aby stoki musiały być rozdzielone – bo trudno coś takiego znaleźć.

Miejscowość gdzie wybieramy się na narty lub snowboard także musi spełniać pewne założenia. Po pierwsze powinna być ona położna w pobliżu stoków. Jest to ważne aby nie tracić czasu na dojścia do zjazdów. Dobrze gdy są wyciągi które znacznie ułatwiają nam pokonywanie wejść na górki zjazdów.

Istotna tutaj jest jedna zasada, możliwość wykupywania karnetów na cały dzień na kolejkę. Inaczej stracili byśmy majątek płacąc za każdy wjazd z osobna.

Dobrze gdy dana miejscowość ma wypożyczalnie sprzętu narciarskiego lub snowboardowego. My możemy wziąć wszystko swoje, ale nie jest powiedziane że coś nam się nie uszkodzi i wtedy trzeba to wynająć aby kontynuować pobyt.

Bardzo ważne jest także to aby dopierać stoki do zjazdów na nartach i snowboardzie odpowiednie do naszych umiejętności – czyli wybrać takie miejsca gdzie są takie stoki jakie odpowiadają naszym umiejętnością. Warto o tym poczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *