Gdzie kłaść i położyć płytki w domu

Płytki na podłogiKafelki oraz płytki są to elementy bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Wybiera się ich montaż w takich miejscach w których czystość jest ważnym elementem oraz gdzie ma się do czynienia z wodą.

Kafelków oraz płytek jest bardzo wiele rodzajów, zarówno od grubości, jak i materiału który je tworzy, nie mówiąc już o samym wyglądzie kolorystyce i wzorkach.

Należy odróżnić jeszcze płytkę od kafelki. Kafelka – jest to wszystko to co jest ceramiczne kładzione na podłogę i się po tym chodzi. Płytką – nazywa się wszystko to co kładziemy na ściany.

Ważną informacją jest to że kafelka od płytki nie różni się zazwyczaj ani budową ani niczym innym, jest to po prostu nazewnictwo przyporządkowane do konkretnego zastosowania elementu ceramicznego. Teraz warto wspomnieć w jakich pomieszczeniach kłaść kafelki i płytki.

Gdzie kłaść płytki – płytki kładziemy zawsze w łazience, dzięki nim bardzo łatwo jest zachować czystość oraz zetrzeć wodę jaka może się wylewać podczas kąpieli. Dobrze wykonane i zamontowane płytki nie przepuszczają wody. Można je zastosować także do kuchni oraz przedpokojów.

W kuchni płytki sprawują się świetnie z tego powodu że często coś nam upada na podłogę, coś się rozleje – dzięki płytką wyczyszczenie kuchni trwa tylko kilka sekund. W przedpokojach polecane są płytki z tego powodu, że wchodzi się tam w butach i także dzięki płytką łatwiej wyczyścić burd. Płytkami także można wyłożyć balkon czy taras.

Gdzie kłaść kafelki – kafelki kładziemy zawsze tam gdzie ma się do czynienia z rozbryzgami wody lub wilgocią. Stosujemy je w łazienkach tuż koło zlewu oraz  na ścianie gdzie znajduje się prysznic czy wanna.

Tak samo stosujemy je w kuchni i innych miejscach gdzie jest pobór wody. Kładzie się je tylko wkoło zlewów i kranów. Czasami warto nad kuchenką gazową i elektryczną także wykafelkować ścianę gdyż opary gotowania niszczą gołą ścianę, kafelki nie tylko ją zabezpieczą ale łatwo je wyczyścić.

Kafelek i płytek się nigdy nie stosuje w pokojach sypialnych i wizytowych gdyż nie mają one do tego charakteru. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *