Gdzie można zrobić ognisko i grilla w Szczecinie

Ognisko jak zrobićKażdy lubi posiedzieć przy ognisku czy grilla i czasami coś dodatkowo na nim upiec. Jak się okazuje w Szczecinie jest całkiem sporo atrakcyjnych miejsc na ognisko lub grilla, gdzie można w ten sposób spędzić wolny czas.

Bez wątpienia najlepsze miejsca to różne polany z przystosowanym wyposażeniem do takiej rekreacji. W temacie postaram się wymienić najciekawsze z nich – wszystkie te miejsca posiadają wiaty do siedzenia chroniące przed deszczem, słońcem oraz ławki, gdzie można wygodnie usiąść.

Także w Szczecińskich miejscach na ognisko są wyznaczone paleniska na drewno. Grilla można rozstawić sobie gdziekolwiek. Polany rekreacyjne znajdują się zawsze w okolicy lasów – co znacznie wpływa na przyjemne walory spędzenia czasu jak i dostępność drewna na opał.

Gdzie najlepiej udać się aby zrobić ognisko w Szczecinie – kolejność przypadkowa

1. Polana Widokowa w Szczecin Zdrojach w Puszczy Bukowej. Miejsce jest podwójnie fajne – idealne miejsce na ognisko z licznymi wiatami ale także pobliskie liczne ścieżki spacerowe po puszczy oraz co więcej wysoki punkt widokowy na Szczecin i Odrę wschodnią. Bardzo ładna panorama na miasto tuż przy polanie.

2. Polany rekreacyjne jakie znajdują się dookoła Jeziora Głębokie. Jest to kilka obiektów w różnych miejscach dookoła jeziora. W okolicy las i woda oraz liczne ścieżki spacerowe. Miejsca dość mocno oblegane w sezonie, niestety trochę osób zostawia tam po sobie odrobinę śmieci w niektórych miejscach. Tam także najczęściej bawią się grupy wschodnich obcokrajowców na grillu czy ognisku.

3.  Polana Biała i Polana Sportowa blisko jeziora Głębokie na ulicy Miodowej w Szczecinie. Jest to piękny kompleks leśny z fajnie i bardzo mocno zagospodarowanymi polanami – tutaj także są instalacje do aktywnego wypoczynku jak koszykówka, siatkówka, tenis stołowy, tenis ziemny, na grilla, na ognisko, ławki i ogólnie ładna aranżacja zieleni. Miejsca jest tam mnóstwo ale wieczorami ludzi też nie brakuje.  Mimo wszystko to jedne z najlepszych miejsc tego typu.

4. Polana Harcerska blisko Drogi Siedmiu Młynów to miejsce całkiem niedaleko osiedla Osów. Przepiękny kompleks leśny oraz miejsca spacerowe. Fajna polana z dala od zgiełku samochodów i hałasów miasta. Idealne miejsce na wypoczynek gdzie przyroda jest dookoła i cisza leśna.

5. Zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Wodozbiór”  blisko Bukowa i Warszewa. Miejsce genialne na spacery, podziwianie pięknych widoków i dolin leśnych. Jest tam bardzo chicho i można wypocząć. Ludzi kręci się tam także mało. Miejsce przy Wiacie widokowej na ognisko czy grill jest małe więc kto pierwszy ten lepszy.

Wymienione to oficjalne miejsca gdzie można spokojnie grillować oraz palić ognisko w wyznaczonych miejscach. Warto poznać je wszystkie i korzystać. Jeśli jakieś warto dodać napiszcie o nim. Korzystacie z tych miejsc?

5 komentarzy

 1. Kinga pisze:

  Polana Harcerska jak dla mnie najlepsze miejsce na ognisko. Bardzo zacisznie i przyjemnie otoczone lasem. Także jest tam bardzo czysto i są dobre miejsca do posiedzenia. Na polanach sportowych jest bardzo wiele osób w każdy wolny dzień i trudno się tam dopchać do paleniska.

  Najgorsze są ludzie co przynoszą własny sprzęt grający, narzucają innym swoją muzykę. Ale z tym jest problem wszędzie.

 2. Szczecinianin pisze:

  Polana biała ma zaletę że można tam zostawić spokojnie auto i to dobre miejsce bo jest ich bardzo wiele. Fakt że czasami jest problem ze znalezieniem chrustu oraz bardzo dużą ilością osób.

  Tych przy wodozbiorze nie znałem, muszę koniecznie sprawdzić jak to wygląda.

 3. Plot22 pisze:

  Jak ktoś ma ogródek warzywny to tam może sobie grula jak by u siebie i wtedy będzie najlepiej. Na działkach tylko nie można palić ogniska. Co do polan blisko lasów to najlepiej udać się tam z rana na ognisko a nie wieczorem. Powód prosty ilość osób.

 4. Anna Kuszel pisze:

  Wszystkie wymienione miejsca są piękne i warte odwiedzenia. Akurat ja nie grilluję i nie palę tam ognisk, ale na spacerach bardzo często je mijam. Z rana cisza i spokój, wieczorami bywa sporo osób i robi się głośniej. Ale dookoła jest piękny gruby las i wycisza wszystko.

  Jak najbardziej super miejsca na odpoczynek jak i piknik a nie tylko ognisko czy grilla. Ja tam często robię piknik po marszu po lasach.

 5. Karol pisze:

  Polana harcerska lub okolice jej są najprzyjemniejsze. Zero hałasu samochodów, dużo gałęzi po lesie oraz spokój i cisza. Nad jeziorem głębokim niestety tam jest więcej ukraińców na grillach niż polaków. Ta widokowa polana nad szmaragdowym znowu bardzo trudno o coś do spalenia, dlatego tam rzadziej bywam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *