Gdzie szukać dobrych linków pozycjonujących stronę

Linki do stron gdzieLinki do własnych witryn są podstawą pozycjonowania strony. Od ilości odnośników prowadzących do stron zależy zarówno jej pozycja w wyszukiwarce jak i szybkość indeksacji a także ranking strony.

W internecie jest ogromna liczna miejsc gdzie można pozyskiwać linki – jednakże wiele z tych miejsc tylko z pozoru wydaje się dobrych i wartościowych.

Jak znaleźć dobre linki pozycjonujące stronę – wiele osób sugeruje się tylko atrybutem umieszczanym w linkach, czyli dowolnym określeniem Nofollow jako link bezwartościowy oraz brakiem tego atrybutu jako link przydatny.

Takie podejście jednak jest często bardzo mylne z tego powodu, że linki bez atrybutu także mogą być mało wartościowe. Nofollow to linki które jednak się przydają do zachowania naturalności a także kierowania ludzi z popularnych serwisów do siebie.

Na początek ważna informacja, przydatność linka powinna być mierzona ilością linków zwrotnych do serwisu gdzie zdobywa się linka – im serwis który do nas linkuje ma więcej BL (Back linków) tym jest od bardziej atrakcyjny. Kolejna sprawa, każdy dobry serwis musi mieć zróżnicowanie linków pochodzących z różnych źródeł.

Bardzo wiele strona blokuje na stronach cache – gdy dowolna strona ma zablokowany widok cache w przeglądarce oznacza to że prawdopodobnie linki z tej strony mimo braku atrybutów są często bezwartościowe. Brak widoczności cache przez google oznacza że wyszukiwarka i jej roboty często nie widzą linków cudzych na danej stronie.

Aby sprawdzić ten atrybut wystarczy przed dowolnym adresem strony wpisać „cache:” – jeśli jest komunikat 404 lub brak widoczności strony w pamięci podręcznej wyszukiwarki linki są bezwartościowe i niewidoczne dla samej wyszukiwarki.

Kolejna sprawa, wiele stron w „cache:” blokuje także widoczność linków – mimo że sama strona posiada obraz cache. Należy zawsze wtedy w widoku tekstowym cache sprawdzić czy są widoczne linki do stron zewnętrznych. Najlepiej sprawdzać to na starszych treściach, aby były dobrze zindeksowane i które powinny już posiadać swój obraz cache.

Jeśli w cache wyszukiwarki brak widoczności linków oznacza to że link jest jałowy i nieprzydatny do pozycjonowania strony. Dopiero stosowanie tych zasad zapewnia znalezienie dobrych miejsc do pozycjonowania strony.

Sprawdzanie cache przy szukaniu takich miejsc jest podstawą o czym zapomina bardzo wiele osób. O tym gdzie pozycjonować strony internetowe warto przeczytać więcej. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *