Gdzie szukać nowych wydarzeń i imprez w Szczecinie

Wydarzenia i imprezy szczecinSzczecin jak każde miasto ma bardzo duże różnych wydarzeń i imprez kulturalnych, rozrywkowych, naukowych i tak dalej. Problem w tym, że informacje o imprezach nie zawsze są dla wszystkich dobrze widoczne.

Ile to razy zdarzyło się Wam, że dowiadujecie się o jakimś fajnym wydarzeniu, w którym byście z chęcią wzięli udział już po fakcie. Potem planuje się, następnym razem się pójdzie, i ponownie szok, bo się znowu zapomniało.

Już na wstępie można napisać, że nie ma absolutnie jednej strony, gdzie można sprawdzić jakie imprezy i wydarzenia dzieją się w mieście. Niestety organizatorzy dodają informacje o takich rzeczach w różnych miejscach a często nie dodają ich nigdzie indziej a tylko na własnych stronach.

Gdzie więc szukać ciekawych wydarzeń i imprez, jakie się dzieją w naszym mieście? Tutaj spis tego co po prostu trzeba przeglądać co jakiś czas, aby nie umknęło nam nic ciekawego – żeby potem nie żałować.

1. Facebook – wybranie na nim linku pod nazwą WYDARZENIA (https://www.facebook.com/events/) i tam koniecznie wpisanie miasta w jakim szuka się tych imprez (Szczecin) a następnie zakres dat jakie nas interesują. Ja zawsze wybieram co najmniej wygląd 30 dni, lepiej planować już coś zawczasu – powód jest bardzo prosty, liczne z nich mają bilety a jak dowiemy się o imprezie na ostatnią chwilę, już może nie być dla nas miejsca.

2. Ponownie nieszczęsny (z racji na jego liczne kontrowersje) Facebook – tym razem wybieramy strony lokalne jakie wiemy, że organizują ciekawe wydarzenia – przykładowo Teatr Niema, Zamek Książąt Pomorskich, Wyspa Grodzka, Szczecińska Liga Stand-Up i setki innych, czyli te co organizują interesujące nas wydarzenia. Samemu mam polubionych około 300 stron i grup – swoją drogą, nie mam prywatnego profilu na FB gdzie katuję znajomych swoimi fotkami, ich także nie mam na FB :-).

3. Następnie strona Wszczecinie: https://wszczecinie.pl/imprezy.html – tutaj wybieramy daty poszczególne jakie nas interesują. Zaglądam na tą stronę tylko w poszukiwaniu wydarzeń. Ma dość dobry spis, często pojawia się tutaj te co nie znajdzie się nigdzie indziej.

4. Kolejna strona to Echoszczecina: http://echoszczecina.pl/kalendarz/ – i ponownie ta sama zasada kalendarz wydarzeń i wybieramy interesujące nas daty. Tutaj także pojawiają się takie imprezy o jakich nie usłyszymy nigdzie indziej. Ogromna zaleta to też dobrze wyeksponowana ewentualna cena tych wydarzeń.

5. Też warto pamiętać o Oficjalnej stronie miasta Szczecin: http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/kalendarium czyli portalu Szczecina i jego z nazwy pływających ogrodów. Tam zdecydowanie warto co jakiś czas rzucić przysłowiowo okiem – no chyba, że mamy sztuczne to można i dosłownie.

6. Popularna strona Infoludek: https://infoludek.pl/wydarzenia/ i jej wydarzenia, ponownie działa to na tej samej zasadzie jak w poprzednich dwóch. Pokazuje także niektóre wydarzenia z okolicy miasta.

7. Strona Żeglugi Szczecińskiej http://www.zegluga.szn.pl/pl/wydarzenia tutaj można znaleźć takie wydarzenia o jakich nie ma na innych stronach żadnych wzmianek. Warto tam co jakiś czas zerknąć.

Także opłaca się polubić strony miast okolicznych do Szczecina czyli szczególnie Stargardu oraz Polic i być może Gryfina wraz z Pyrzycami. To jest naprawdę blisko, dojazd to tylko chwila a może tam być jakaś bardzo ciekawa dla nas impreza z dowolnej tematyki. To wszystko, zapraszamy do kolejnych artykułów i komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *